HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Program Klubu cestovatelů

Přednášky probíhají v cestovatelském salónku. Restaurace je zároveň otevřena pro běžný provoz.

DatumProgram
ŘÍJEN 2021

1.10.2021
So
2.10. 2021
Ne
3.10. 2021
Po
4.10.2021
18:30 IVAN MITRUS – 8700 km napříč Evropou
Tak jako většina kluků, i já jsem v chlapeckých letech toužil po nějakém dobrodružství, na které budu celý život vzpomínat. Proto když jsem vycítil vhodnou příležitost vyrazit, neváhal jsem ani vteřinku. Proč ale létat na druhý konec světa, když i v Evropě máme nádhernou a rozmanitou přírodu a o zážitky tu není nouze… Na své cestě z jihu Sicílie na norský Nordkap jsem během roku a půl ušel 8700 km po evropské dálkové trase E1, navštívil 7 států, prochodil 6 párů bot a poznal spoustu nových přátel. 
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Út
5.10.2021
St
6.10.2021
RESTAURACE OTEVŘENA
SALÓNEK: Soukromá akce (17:00 – 22:00)
Čt
7.10.2021
18:30 PETR BLAHUŠ, REUNION – Perla Indického oceánu
Oblíbený ostrov pirátů, který dodnes skrývá legendární poklad korzára La Buseho. Hlavně však úžasný mix přírody, kultur, kuchyně, ozbobený skvostnou přírodou. To vše je jako třešnička na dortu završené nejčinnější sopkou světa Piton de la Fournaise s krajinou připomínající Mars, která pravidelně každý rok exploduje, i nejvyšším vrcholem Indického oceánu Piton de la Neige. Reunion je také známý jako poslední místo na světě, kde se v pralese pěstuje vanilka původním způsobem z otrokářských dob. Nemenší proslulost získal ale i jako místo, kde se dodnes běžně běžně praktikuje bílá a černá magie nebo kult woodoo, takže není problém v pralese narazit na čarodějnické obřady.
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/

8.10.2021
So
9.10.2021
Ne
10.10.2021
Po
11.10.2021
18:30 MICHAL ŠTĚPÁNEK, ÍRÁN – dvě tváře Persie
 „Írán je kontroverzní země s přísným islámským režimem a nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli.  A upřímně? Je to škoda… Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…“
Michal Štěpánek
Web: www.stepynacestach.cz
Facebook: www.fb.com/stepynacestach/
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Přednáška se řídí aktuálním opatřením Ministerstva zdravotnictví.
Út
12.10.2021
St
13.10.2021
18:30 PETR BLAHUŠ, GRUZIE – po stopách Iasóna a Prométhea od pobřeží Adžárie k vrcholům Kavkazu
Gruzie: přírodními krásami a historií oplývají země na pomezí Evropy a Asie. Najdeme tu zbytky původních třetihorních pralesů, skalní města vytesaná v době, kdy Egypťané stavěli své pyramidy, proslulé Věže pomsty v nejvýše položených vesnicích Evropy – a navíc tu zažijeme kulinářskou extázi z místní kuchyně. Země ve stínu nejvyšších hor Evropy je také považována za pravlast vína. Gruzie je prostě ráj pro oči, nohy, jazyk i žaludek.
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Čt
14.10.2021
18:30 TOMÁŠ BERÁNEK – Nepálský večer na téma „NEPÁL V DOBĚ KORONAVIROVÉ“
Jaké měla dopady koronavirová pandemie a opatření jí vyvolané na život Nepálců, zejména prostých lidí? Pokročila obnova země po katastrofálním zemětřesení v roce 2015? Jak v krizových situacích pomáhá spolek Namasté Nepál a jak můžete pomoci Vy? Už je možné se opět vydat za krásami 
země pod Himálajem?
Tyto a mnohé další otázky zodpoví RNDr. Tomáš Beránek, CSc. a Namasté Nepál, z.s.
Vstupné 100.- Kč bude využito i na pomoc chudým nepálským dětem.

Web: www.namastenepal.cz
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/

15.10.2021
So
16.10.2021
Ne
17.10.2021
Po
18.10.2021
18:30 RENATA COLLARD – Na Aljašce cestou na Denali
Pozvánka na promítání s fotografiemi. Představíme si rozměry Aljašky a to co se pod nimi skrývá. Povídání a obrázky jsou z několika cest. První z naší rodiny se tam vydal děda mého manžela, když se zapojil do stavby nutně potřebné silnice z Kanady do Aljašky v roce 1943. A následovaly další cesty. Představím také právě vydávanou knihu Češi a Aljaška…
Naše výprava vedla hlavně na Denali. Nejvyšší hora Severní Ameriky je obdivovaná a uctívána odjakživa. Dva týdny obklopeni ledovci a zasněženými pláněmi na cestě nahoru, daleko od civilizace. Slunce nikdy nezapadá. Občas je poněkud zima. Člověk zjistí, že všechno, co k životu potřebujeme se vejde do batohu a na sáňky. A jak krásně voní květiny po návratu.

Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Út
19.10.2021
18:30 JANA TROUPUVÁ, Peru – nejen po stopách Inků
Posvátné jezero Titicaca, bájné Machu Picchu, incké i koloniální Cuzco, Svaté údolí, tajemné linie Nazca, či „kondoří“ kaňon Colca zná možná každý. My se podíváme nejen tam, ale i do oblasti Bílých Kordiller, ráje trekařů a horolezců, do pobřežních, málo známých pouštních oblastí, do nitra Amazonie a na skok i k hoře Ausangate a Duhové hoře. Přírodně i kulturně rozmanitá země Jižní Ameriky je vhodná jak pro „nováčky“ cestující na tento kontinent poprvé, tak pro ostřílené cestovatele, trekaře a dobrodruhy. A co nelze vynechat? Pořádné peruánské oslavy! A že jich přednášející Jana Troupová, která do Peru pravidelně cestuje již 15 let, již „pár“ zažila. A jak to vypadá v Peru v současnosti? Jana navštívila Peru aktuálně i v září 2021 a z některých příběhů místních ji opravdu běhal mráz po zádech.  
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
St
20.10.2021
18:30 PETR BLAHUŠ, Borneo – po stopách lovců lebek
Peklo i ráj na samém rovníku, legendární stezka Lovců lebek vedoucí džunglí starou 170 milionů let, největších jeskyně na planetě i překrásné, navíc opuštěné nebo takřka neznámé atoly u pobřeží třetího největšího ostrova světa Bornea- onoho exotikou a v dnešní době nefalšovaným dobrodružstvím vonícího „Bezhlavého ostrova“ . Dozvíte se také, jak chutná nejtypičtější malajské jídlo v UNESCO chráněné Melace, jak dodnes žijí původní obyvatelé džungle Dayakové, jaký je to pocit dívat se ze dvou metrů do očí divokého lesního muže orang-utana a na co i na koho si dát pozor během putování na tato krásná, leč nebezpečná místa, obývaná snad nejusměvavějšími lidmi na světě – kteří ale ještě před 70 lety sbírali lidské hlavy…
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Čt
21.10.2021
18:30 JAKUB ŠOLC – Tisíc mil pěšky přes Balkán
Jakub, vyznavač dálkových trailů a náročných dobrodružství, se po předloňském 820 km dlouhém přechodu Pyrenejí rozhodl, že chce tentokrát ujít tisíc mil. Pro tento cíl si v časech koronavirového léta 2020 vybral stále ještě divoký, ale zato nádherný Balkán. Naplánoval si trasu vedoucí převážně po trailu Via Dinarica White Trail ze Slovinska až do Severní Makedonie. Jeho dlouhé putování vedoucí přes největší krasovou oblast Evropy sice započal s kamarádkou Káťou, ale nakonec větší část z 1600 km dlouhé cesty absolvoval sám. Přednáška bude nejen o neuvěřitelné přírodě, chvílích cestovatelské euforie, souboje člověka s přírodou i se sebou samým, ale i o setkáních s místními lidmi či nebezpečnými zvířaty v divočině. Přednášku ocení nejen ti, kteří mají v oblibě dálkové traily, ale především ti, kteří mají rádi pořádné dobrodružství!
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/

22.10.2021
So
23.10.2021
RESTAURACE OTEVŘENA
SALÓNEK: SOUKROMÁ AKCE (od 13:00 – 19:00)
Ne
24.10.2021
Po
25.10.2021
18:30 VLADIMÍR KOŘÍNEK – Jak žít, poznávat kulturu a cestovat po Srí Lance
Po procestování více než 60 států světa jsem v roce 2013 navštívil Srí Lanku a rozhodl jsem se strávit tu zbytek svého života. Přijďte si poslechnout, jak se zde žije, poznává místní kultura a cestuje se po tomto rajském ostrově, kde je 12 měsíců v roce téměř prakticky stejné počasí.
Vstupenky: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Út
26.10.2021
18:00 KRISTÝNA TRONEČKOVÁ A MATOUŠ HURTÍK – Bhútán a Norsko aneb jak se žije v zemích štěstí
Nahlédněte za oponu zemí hřmícího draka a půlnočního slunce a prozkoumejte hloubku tamního života a spokojenosti. Jak se žije v zemích, které proslavilo štěstí? Norsko se dlouhodobě umisťuje na předních pozicích dle kritérií Západního světa, kdežto Bhútán svou cestu razí skrze unikátní Hrubé národní štěstí, které udává chod celého státu.
Co má společného jedna z nejbohatších zemí světa s buddhistickým himálajským královstvím? I přes jejich poutavé kontrasty toho mají společného překvapivě hodně.
Poznejte místa a lidi těchto neobyčejných koutů planety a zaposlouchejte se do vyprávění Matouše Hurtíka a Kristýny Tronečkové, kteří v Norsku a Bhútánu strávili v součtu několik let. 
Vstupenky: http://obhutanu.cz/cestovatelske-prednasky/
St
27.10.2021
Čt
28.10.2021

29.10.2021
So
30.10.2021
Ne
31.10.2021
DatumProgram
LISTOPAD 2021
Po
1.11.2021
18:30 RADKA TKAČÍKOVÁ – Namibie
Namibie – nejstarší poušť světa s největšími dunami na světě, národní parky s množstvím zvěře, druhý největší kaňon světa Fish river, květiny staré 1500 let, krokodýli na hraniční řece Kunene a Epupa vodopády. Atlantský oceán a kolonie lachtanů a tučňáků. Opuštěné diamantové doly . Vše umocněno etnickou pestrostí – původní etnika Himbů zachovávající své zvyky včetně odívání, kdy ženy chodí jen v sukénkách. Hererové ve viktoriánských oděvech. Země plná překvapení.
Web: http://tkacikova.cz/
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Út
2.11. 2021
St
3.11. 2021
18:30 PETR BLAHUSBezhlavý Eden
Tajemné Borneo. Peklem i rájem na samém rovníku, legendární stezkou Lovců lebek vedoucí džunglí starou 170 milionů let, do největších jeskyní na planetě i na překrásné, protože opuštěné nebo takřka neznámé atoly u pobřeží třetího největšího ostrova světa… Tam všude vás zavede 90 minutová pestrá fotografická projekce z Bornea, onoho exotikou a i v dnešní době nefalšovaným dobrodružstvím vonícího „Bezhlavého ostrova“ . Ale nejen to- dozvíte se také, jak chutná nejtypičtější malajské jídlo, jak dodnes žijí původní obyvatelé džungle Dayakové, jaký je to pocit dívat se ze dvou metrů do očí divokého lesního muže orang-utana a na co si dát pozor během putování na tato krásná, leč nebezpečná místa, obývaná snad nejusměvavějšími lidmi na světě, kteří ale ještě před 70 lety sbírali lidské hlavy… 
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Čt
4.11.2021
18:30 SYLVIE KORBAŘOVÁ – Te Araroa: Napříč Novým Zélandem 
Te Araroa trail překračující se svými 3.000 km celý Severní a Jižní ostrov Nového Zélandu patří k nejnovějším dálkovým trekům na světě- oficiálně byla otevřena až v roce 2011. 
TA je po světě známá zejména svou různorodostí- Severní ostrov oplývá spletitými a bahnitými lesy, ale i kulturní krajinou, farmami a městečky, kde na vás dýchne historie společně s kulturou. Jižní ostrov je spíše divoký a hornatý, také proto je výrazně méně osídlený, a trail se zde civilizaci více méně vyhýbá. Oba ostrovy tak tvoří dokonalý kontrast a také perfektní možnost poznat Nový Zéland jako celek- od divoké přírody až po jeho historii.
Sylvie a Matěj propadli dálkovým trekům v roce 2017, když se vydali na první z nich, a to na pyrenejskou GR 11. Právě tam, během těch mnoha výstupů a sestupů, si uvědomili, že našli svou novou vášeň a závislost. Od té doby už se to s nimi vleče. O rok později se vydali na přechod alpské části GR 5 a o další rok později na kratší, za to ale působivou, GR 221. Během těchto cest postupně sbírali zkušenosti na to, aby se v prosinci 2019 mohli vydat na nejdelší trek jejich životů – Te Araroa Trail.
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/

5.11.2021
So
6.11.2021
Ne
7.11.2021
Po
8.11.2021
Út
9.11.2021
18:30 ANNA MULLEROVÁ – Měsíc jogy v Indii
Jak a podle čeho jsem si vybrala 200 hodinový učitelský kurz jógy v Indii? Jaké to bylo cestovat na vlastní pěst? A jak to celé probíhalo? Měsíc s jógou v Rishikeshi byl pro mě obrovským zážitkem, ze kterého budu čerpat celý život. Potkala jsem pár spřízněných duší, toulala jsem se džunglí i zaprášenými ulicemi, povídala jsem si s Gangou, jela jsem se podívat na východ slunce v Himalájích a „skrze sebe jsem pozorovala sebe“. Dělo se toho tolik, oči jsem měla doširoka otevřené a pohlcovala jsem všebarevnou mozaiku matky všech zemí, Indie.
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
St
10.11.2021
18.30 MARTIN ÚBL – STEZKA ČESKEM může jít každý
Setkání všech, kteří by se rádi dozvěděli více o 1000 a 1000 km dlouhém oficiálním přechodu ČR, který dala dohromady parta nadšenců společně s KČT. Setkání se zúčastní i trekaři, kteří již Stezku Českem prošli a rádi se podělí o zkušenosti i zážitky, které na veřejnosti nepublikují!
Těšíme se na večer v příjemném duchu, který bude pro všechny, kteří se o Stezku Českem zajímají, pro ty, kteří si chtějí popovídat o horských tématech a pro ty, kteří by se třeba jen chtěli na hory naladit.
Těšíme se na vás!

Web: www.stezkaceskem.cz
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Čt
11.11.2021
18:30 JAKUB ŠOLC – 600 km pěšky přes francouzské Alpy po GR 5
V předchozích letech se Jakub vydával na dálkové trasy přes hory s cílem ujít spousty kilometrů. V létě tohoto roku si dal za cíl, že chce prostě a jednoduše jít přes hory a žít na cestě. K tomuto zdánlivě jednoduchému cíli si však vybral nejnáročnější část pěšího trailu GR 5, který vede přes celé francouzské Alpy od Ženevského jezera až na Azurové pobřeží Středozemního moře. Na 600 km dlouhém úseku cesty se společně se svou parťačkou Káťou museli sice popasovat se značným převýšením více než 35 000 m, ale za to byli pravidelně odměňováni dechberoucími výhledy na strmé štíty hor, jezera, ledovce, hluboká údolí s vodopády či klikatícími se říčkami. Francouzské Alpy patří z hlediska pěší turistiky, a na ní vázané infrastruktury, mezi naprostou evropskou špičku, takže pokud byste rádi vyrazili s batohem do hor na nějakou delší trasu, přijďte se inspirovat a pokochat.
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/

12.11.2021
So
13.11.2021
SALÓNEK: JAN RYBÁŘ Kurz fotografování za jediný den (10:00- 16:00)
Od 19 hodin restaurace uzavřena: večírek Festivalu Obzory
Ne
14.11.2021
SALÓNEK: JAN RYBÁŘ – Kurz focení Fotokouzla s iPhonem (10:00- 16:00)
Po
15.11.2021
RESTAURACE OTEVŘENA
SALÓNEK: SOUKROMÁ AKCE (od 18:00 – 22:00)
Út
16.11.2021
St
17.11.2021
18:30 ANNA MULLEROVÁ – Divoká příroda a nejkrásnější města Andalusie
Rok a půl jsme žili na nejjižnějším a největrnějším cípu Evropy – v Tarifě, a odtud jsme vyráželi za poznáváním krás Andalusie. Vezmu vás na procházku po Granadě, Seville, Cordobě a dalších romantických městech. Projdeme se po slavném Camino del Rey, navštívíme několik pláží a necháme se okouzlit divokostí živelné Andalusie.
Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/
Čt
18.11.2021
18:30 SARAH HLOUSEK, Bali – můj druhý domov v džungli
Přijďte se inspirovat a poslechnout  si úplně netradiční vyprávění o životě na ostrově Bali. Dozvíte se i to, jaký to je, 
sbalit si ve dvaačtyřiceti pár věcí do batohu a odstěhovat se na druhou stranu planety, do džungle. Postavit tam klubovnu pro balijské děti. Čas rychle letí, na ostrově žiji mezi místními už pátým rokem a mám opravdu co vyprávět… Po skončení vyprávění bude křest a autogramiáda mé knihy Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc.

Prodej vstupenek: https://eshop.svetbehu.cz/produkt/prednasky-v-klubu-cestovatelu/

19.11.2021
So
20.11.2021
Ne
21.11.2021
Po
22.11.2021
Út
23.11.2021
St
24.11.2021
Čt
25.11.2021

26.11.2021
So
27.11.2021
Ne
28.11.2021
Po
29.11.2021
Út
30.11.2021
DatumProgram
LISTOPAD 2021
St
1.12.2021
Čt
2.12. 2021

3.12. 2021
So
4.12.2021
SALÓNEK: JAN RYBÁŘ Kurz fotografování za jediný den (10:00- 16:00)
Ne
5.12.2021
SALÓNEK: JAN RYBÁŘKurz fotografování za jediný den (10:00- 16:00)
Po
6.12.2021
Út
7.12.2021
St
8.12.2021
Čt
9.12.2021

10.12.2021
So
11.12.2021
Ne
12.12.2021
SALÓNEK: JAN RYBÁŘKurz fotografování Fotokouzla s iPhonem (10:00- 16:00)
Po
13.12.2021
Út
14.12.2021
St
15.12.2021
Čt
16.12.2021

17.12.2021
So
18.12.2021
Ne
19.12.2021
Po
20.12.2021
Út
21.12.2021
St
22.12.2021
Čt
23.12.2021

24.12.2021
So
25.12.2021
Ne
26.12.2021
Po
27.12.2021
Út
28.12.2021
St
29.12.2021
Čt
30.12.2021

31.12.2021