HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v Praze

 
Máte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI NA 734 322 729 NEBO filip(@)klubcestovatelu.cz


 

ČERVENEC

VÝSTAVA: Tibet na křižovatce

Jednotlivé fotografie představují Tibet z různých perspektiv a vtáhnou diváky do životních příběhů konkrétních Tibeťanů. Výjevy reflektují také globální světové problémy a diváci jsou konfrontováni s problémy porušování lidských práv a migrace. Výstava vysvětluje kulturní a politickou situaci země a některé panely informují i o rozvojových projektech na pomoc jejím obyvatelům.

17. července út - Rub a líc bhútánského štěstí

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

Předevčírem jsme si volali ohledně bhútánské přednášky, moc děkuji za Vaši vstřícnost. Zde posílám slíbené info:

Jmenujeme se Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík. Žijeme již 9. měsíc v Bhútánu a děláme tady výzkum štěstí a spirituality a pořádáme workshopy pro mladé podnikatele.

V rámci našeho výzkumu se nám podařilo pozvat bhútánského experta na štěstí Karmu Drukpu na festival Colours of Ostrava, kde bude mít slot společně s Tomášem Sedláčkem na téma ekonomika a štěstí. Ve stejný termín přijede do ČR jestě další bhútánský kolega Letro, který se specializuje na ochranu národních parků a divoké zvěře v Bhútánu. Matouš a já jsme rovněž pozvání na festival Colours of Ostrava, abychom hovořili o našich cestách po Bhútánu a zkušenostech z výzkumu.

V rámci těchto aktivit bychom rádi využili příležitosti, že do ČR zavítají daní bhútánští experti. Přijde nám užitečné a velmi podnětné informovat publikum o bhútánském štěstí, ekonomice a stylu života rovněž v Praze díky Klubu cestovatelů.  Vstupné: 100 Kč

Program: Bhútán celosvětově proslavilo Hrubé Národní Štěstí. Jaká je ale pravda o bhútánském štěstí? Jak to vypadá v Bhútánu na místech, kam turisté jen těžko zavítají?  O co se opírá bhútánská ekonomika a styl života?

18:30-19:10: Cesty po Bhútánu – Matouš HurtíkKristýna Tronečková strávili v Bhútánu devět měsíců, procestovali zemi od východu na západ a od jihu na sever, prováděli výzkum štěstí a spirituality a vedli workshopy pro mladé podnikatele. Jaké je spát v chrámech, přítelit se s mnichy a pít žabí pálenku?  Proč je v zemi tolik sebevražd a psů? Je bhutánské hrubé národní štěstí pouhou marketingovou iluzí nebo jsou za tím hluboké kořeny spokojenosti místních lidí? Jak může toto rapidně měnící se království vypadat za pár let? Přijďte na přednášku Matouše a Kristýny a mnohé z toho se dozvíte.

19: 10 - 19:50: Gross National Happiness of Bhutan versus Gross Domestic Product - Karma Drukpa přijede z Bhútánu pohovořit o přístupu tamního království k vedení ekonomiky. Jak se takzvané Hrubé Národní Štěstí, které Bhútán proslavilo po celém světě, doopravdy měří a proč je důležitější než GDP. Dá se štěstí spojit s businessem? Karma Drukpa je bhútánský expert na štěstí, ekonom a děkan Norbuling Rigter College v Bhútánu.

19:50 – 20: 30: Od Himaláje po tropy: biodiverzita BhútánuLetro je specialista na ekologii a zavítá do Prahy, aby vyprávěl o životním prostředí v Bhútánu. Ekologie a ochrana bhútánských národních parků patří mezi důležité složky Hrubého Národního Štěstí. Bhútán má neuvěřitelně rozmanitou faunu a floru, 70 % země pokrývají lesy. Na jihu můžete vidět slony, jinde tygry a sněžné leopardy. Populace medvědů je rovněž obrovská. Zvířata se nesmí zabíjet, což vychází z buddhistické filozofie. Jak to vypadá, když tygr přijde z lesů až do hlavního města Thimphu? Co dělat, abyste zahlédli červenou pandu a jak to celé souvisí s národním štěstím?

 

19. července čt - NAKLADELSTVÍ JOTA ZVE NA SETKÁNÍ S AUTOREM KNIHY OŠKLIVEC ALEXANDREM BOLDIZAREM

v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

 

 

21. červenec so - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

22. červenec ne - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


 

SRPEN

VÝSTAVA: Tibet na křižovatce

Jednotlivé fotografie představují Tibet z různých perspektiv a vtáhnou diváky do životních příběhů konkrétních Tibeťanů. Výjevy reflektují také globální světové problémy a diváci jsou konfrontováni s problémy porušování lidských práv a migrace. Výstava vysvětluje kulturní a politickou situaci země a některé panely informují i o rozvojových projektech na pomoc jejím obyvatelům.

4. srpen so - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. srpen ne - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

6. srpen po - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

18. srpen so - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

19. srpen ne - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


 

ZÁŘÍ

VÝSTAVA: Výchozí bod: Hong Kong, Cesty po jihovýchodní Asii - Miriam Safadi

 

právnička, fotografka a matka dvou kluků se díky manželově práci ocitla na necelé dva roky v Hong Kongu. Ikonické město se brzy stalo jejím domovem, ale i základnou, z níž se spolu se svým mužem a starším synem (mladsi tehdy jeste nebyl na svete) vydávali na cesty po jihovýchodní Asii.

8. září so - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

9. září ne - fotokurz Honzy Rybáře do 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


 

ŘÍJEN

VÝSTAVA: JAPONSKO - Pražská fotografická škola

1. říjen po - vernisáž výstavy s přednáškou japanologa Jakuba Zemana

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

10. říjen st - GO2 MEXIKO

16. říjen út - Proč právě Vietnam (určeno pro „baťůžkáře“ zahrnuje celou zem, praktické info na cesty) Magda Radostová

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

24. říjen st - GO2 TANZÁNIE A ZANZIBAR

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

31. říjen st - OSA ZLA - Írán, Irák, Severní Korea

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

Bývalý americký prezident George W. Bush označil v roce 2002 tři země jako OSU ZLA. Irák, Irán a Severní Korea se tak staly místy, kterým je lepší se vyhnout. Přesto jsou lidé, kteří do nich jezdí. Chtějí se přesvědčit na vlastní oči, jací v nich žijí lidé, a poznat, jak tamní režimy ovlivňující dění v zemi. Vladimír VáchalLenka HrabalováJiri Kalatposluchačům během jednoho večera ve třech přednáškách ukáží, jak se cestuje „po Ose, která není zlá“.

18:00 - 18:05 Začínáme
18:05 - 19:05 Irán
19:25 - 20:25 Irák
20:45 - 21:45 Severní Korea


 

LISTOPAD

VÝSTAVA: INDICKÉ TANEČNICE - Eliška Rafajová

7. listopad st - GO2 INDONÉSIE

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

12. listopad po - Vietnam dosud neobjevený (severní Vietnam, především severovýchod, divoká krajina, minimum turistů) Magda Radostová

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

Výstava představuje výběr z fotografií, které vznikly během tanečního festivalu
v Mahábalípuram, starobylém, historickém městě UNESCO necelých 60 km od
Chennai (dříve Madrás) ve státě Tamilnádu v jižní Indii.
Autorka se snažila zachytit slavnostní, ale i pohodovou atmosféru festivalu, kde
vybrané skupiny tanečníků předváděly to nejlepší, co si připravily, a kde každý
z tanečníků a tanečnic velmi prožíval své vystoupení před početným, nadšeně a
spontánně reagujícím publikem.

14. listopad st - fotokurz Pavla Svobody od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. listopad st - GO2 AUSTRÁLIE

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA


 

 

PROSINEC

VÝSTAVA: Pod nebeskými horami – Potulky Strednou Áziou - Danica Púry

Fotografie sú z unikátnej cesty za dobrodružstvom.

V Kirgizsku, ktoré právom nazývajú Švajčiarsko Strednej Ázie sme v horách Tian Šan zdolávali na koňoch sedlá vo výške 3 600 metrov, ochutnali sme kumys /kobylie mlieko/, prespali sme v tradičnej jurte na pastvinách džejloó.

Z alpského rázu krajiny sme sa presunuli do Tadžikistanu, kde už hraničný prechod sa nachádza vo výške 4 282 metrov.

Krajinu lemuje nádherné zasnežené pohorie Pamír. Veľká chudoba, neúrodná pôda sa tiahli celou Pamírskou magistrálou do nádherného zeleného Wakhanského údolia. Tu len rieka delí Afganistan od Tadžikistanu. Smaragdové jazero Alexandra Veľkého a Fanské hory nás očarili farbami a minimálnym počtom turistov na treku.

Z nádherných ľadovcových jazier a zasnežených vrcholkov hôr sme sa presunuli do púštnej krajiny, do Uzbekistanu. Púšť Kyzylkum s vysychajúcim Aralským jazerom, Karapalkacká republika, Tyrkysové
minarety a mešity, kamenné námestia. To všetko v Samarkande, Buchare a Chive.

12. prosince st - GO2 SRÍ LANKA

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

 


 

LEDEN

VÝSTAVA: KYPR

 


 

ÚNOR

VÝSTAVA: Jana Andert

 


 

BŘEZEN

VÝSTAVA: MAROKO

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze