HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI NA 734 322 729 NEBO filip(@)klubcestovatelu.cz


 

ÚNOR

VÝSTAVA: Batayporã aneb české turistické značení pro Brazílii

 

17. únor so - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

18. únor ne - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

19. únor po - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA
Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

22. únor čt - 400 Km Napříč Islandem - Davod Hotař

Věděli jste, že vnitrozemí Islandu, tzv. Highlands patří mezi nejméně osídlená místa v Evropě? Desítky kilometrů měsíční krajiny a hor různých barevností v okolí ledovců s nepředvídatelným a nestálým počasím. Země ledu a ohně. Místo, od kterého vás i místní odrazují. Taková je pravá tvář vnitrozemí Islandu, kterou se dva kamarádi rozhodli na konci letošních prázdnin celou přejít z jihu na sever. Bez detailních map a se selským (ne)zdravým rozumem se pustili do bezmála 400 km dlouhého putování s batohem, čítající pouze a jen to nejnutnější. Co se jim po cestě přihodilo a zda to dotáhli až do konce se dozvíte na jejich přednášce.

24. únor so - Soukromá akce v salónku od 17 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. únor po - MADEIRA - zářivý květ v srdci Atlantiku - Ines Liška

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Dramatická horská krajina s tajemnými stezkami vysekanými ve skalách, nepřístupné pobřeží, padající do moře strmými stěnami, bičované rotujícím oceánským příbojem, zamlžené vavřínové lesy a zelené svahy protkané nitěmi vodopádů, staré rolnické vesnice s bujně kvetoucími zahradami a starosvětská slunečná města - to vše je Madeira - „Flor do Ocean” neboli Květ oceánu.

Několik měsíců jsme se toulali úchvatnou Madeirou, ověšeni foťáky a kamerami a v rukou jsme nesli dron, vše ve snaze dech beroucí krásy tohoto v Atlantiku ztraceného ostrova zachytit na film. Nad ránem jsme šplhali na vrcholy, abychom spatřili první paprsky vycházejícího slunce. Šli jsme po úzkých horských dračích hřbetech a letěli s našim vrtulovým strojem do království dravých ptáků. Večer jsme mrzli na svazích bičování silným větrem, zaznamenávající pohyb mraků a ohnivý kotouč zapadávajícího slunce. Sbírali jsme materiál na starých již nefunkčních cestách, vlezli jsme do pekelných děr, do vodních tříští, na strmé římsy, pod mohutné vodopády a na panoramatické vrcholy. A to vše, tyto naše obrazové úlovky jsme nakonec přetavili do krátkého filmu, který bychom vám rádi promítli.

Užijte si s námi virtuální návštěvy magického ostrova, omývaného teplým Golfským proudem, jenž leží v srdci studeného Atlantiku.

27. únor út - BORNEO – od Lovců lebek až po právo Šaría - Marek Kovář

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Jeden den se potápět s exotickými rybičkami a druhý den zdolat čtyřtisícovou horu. Jak spojit zdánlivě nespojitelné během jedné cesty? Jet na Borneo! Podíváme se společně do největších jeskyní světa hluboko v džunglích a za divokými orangutany do panenské přírody. Projdeme se po stopách Lovců lebek a dostaneme se až do vesnice jejich potomků. Zastavíme se také v Bruneji, zemi zlatých paláců s extrémním kontrastem k životnímu stylu obyčejných obyvatel. Zbude-li čas, zaletíme i na malou ochutnávku nedalekého Singapuru, kde jsme zakončili naše měsíční putování.


 

BŘEZEN

VÝSTAVA: Spiti, mezi Indií a Tibetem, tradicí a modernitou

1. březen čt - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

2. březen pá - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

3. březen so - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

3. březen so - Střední Norsko a Švédsko - Harriho Ahonena

promítání v cestovatelském salónku od 18:00, RESTAURACE OTEVŘENA

Skandinávský dům ve spolupráci s Klubem cestovatelů vás srdečně zve na přednášku Harriho Ahonena, finského dobrodruha a fotografa, který se podělí o svou vášeň toulat se krásnou skandinávskou přírodou po svých.

Harri Ahonen se tentokrát zaměří na oblast středního Norska a Švédska. Představí mimo jiné tamní národní parky, jejich přírodu, ubytování na turistických chatách či možnosti dopravy tam a zpět. Těšit se můžete i na lumíky a pižmoně, soby polární či soby evropské. Máte-li na Sever namířeno, jistě také oceníte rady a tipy na hezké turistické trasy, kam stojí zato vyrazit.

Nebo se můžete jen tak nechat unést do dálek…

4. březen ne - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

4. březen ne - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. březen po - FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP PAVLA SVOBODY v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

6. březen út - Makedonie pod psím dohledem - Jiří Procházka

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cílem v Makedonii byly hlavně hory, liduprázdné, s nádherně rozkvetlými loukami (zdolali jsme 2 nejvyšší vrcholy země v pohoří Korabi a Šar Planina, ale také pohoří Bistra nebo nár.park Pelister),navštívili jsme jezera a kaňony s průzračně čistou vodou, středověká města a kláštery, antické památky,pravěkou observatoř Kokino starší než Egyptské pyramidy a otestovali zdejší výbornou a levnou kuchyni(alkohol nevyjímaje) a to vše pod dohledem místních psů.

7. březen st - Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie - Jakub Venglář VYPRODÁNO

Šest týdnů putování skrz kavkazské republiky, kde přírodní krásy střídají neuvěřitelná setkání a divoké historky. Co se stane, když gruzínského baču poprosíte o trochu sýra? Jak s vámi naloží ázerbájdžánští pohraničníci, když vás chytnou bez patřičného povolení? Kolik vrcholů a barev má arménská nejvyšší hora Aragats?

12. březen po - Jižní Afrika - Jan Pačovský

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

13. březen út - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

15. březen čt - Írán - Persie, země Boha Slunce - Petr Blahuš

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Starověká Persie je dodnes jako by zamrzlá v čase. Nádherné hory, písečné duny pouští, prastará a nádherná historická města, postavená ve své době největšími architekty světa- to všechno je Irán. Země je u nás bohužel spíše známa z propagandistických zpráv jako sídlo teroristů a proto je turismem dosud jen málo poznamenána. To jí ale v očích opravdových cestovatelů činí o to víc atraktivnější. Navíc pohostinnější lidé, jak jsou Iránci, nejsou možná nikde na světě. Nevěříte? Pojďme do této tajemné země nakouknout: přespíme na hradě nejobávanější středověké zabijácké sekty Assasínů, nasbíráme si sůl na poušti, kde dříve bylo moře, a budeme v úžasu stát před krásami města Isfahán- Města půl světa a yazdu, brány do Velké solné pouště.

19. březen po - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

19. březen po - EXPEDIČNÍ KAMERA

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 130 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

22. březen čt - Srí Lanka – ostrov slonů a čaje - Marek kovář

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Zaleťme společně do jižní Asie na ostrov voňavého čaje a svébytné kultury Sinhálců a Tamilů, kde se na mnohých místech zastavil čas. Nebudou chybět posvátná místa buddhistů, hinduistů i křesťanů, národní parky na souši i v oceánu a nezbytná divoká zvířata v čele s největšími suchozemskými savci, slony. Navštívíme 7 z 8 kulturních a přírodních památek, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prostor bude i pro nezapomenutelné zážitky z místní dopravy, ať už vlaky, autobusy či tuktuky. A nakonec zavítáme na největší buddhistický svátek světa – Esala Perahera, kde v průvodu pochoduje několik desítek nazdobených slonů a téměř 5000 tanečníků.

27. březen út - Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie - Jakub Venglář VYPRODÁNO

Šest týdnů putování skrz kavkazské republiky, kde přírodní krásy střídají neuvěřitelná setkání a divoké historky. Co se stane, když gruzínského baču poprosíte o trochu sýra? Jak s vámi naloží ázerbájdžánští pohraničníci, když vás chytnou bez patřičného povolení? Kolik vrcholů a barev má arménská nejvyšší hora Aragats?

29. březen čt - Maroko - země s nekonečnou fascinací - Petr Blahuš

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

… která zaútočí na vaše oční, ušní i nosní vjemy. Maroko nejsou jen nekonečné pouště se zpívajícími dunami, nejvyšší hory Sahary i severní Afriky, neuvěřitelně fascinující „marocký Utah“ drsný Djebel Sahro s nalezišti drahokamů a vzácných zkamenělin, nebetyčně vysoké přírodní kamenné mosty, ale i vodopády, lesy s opicemi- zlodějkami a nebezpečný, drogami přecpaný Ríf. Také úzké uličky arabských medín, bloudění v nejzachovalejších středověkých městech Maghribu, pobřeží Atlantiku chráněné starými pevnostmi pirátů, exotická podívaná na legendárním náměstí Djemaa el Fná a odlehlé oázy, kde dodnes žijí Berbeři pod zbytky caseb jako v době, kdy maročtí sultáni vládli od Senegalu až po Pyreneje. Maroko je skutečná výzva pro skutečné cestovatele.


DUBEN

VÝSTAVA: VIETNAM - DOSUD NEOBJEVENÝ

Výstava představuje snímky české fotografky Magdalény Radostové, autorky cestopisů Aljaška divoká a krásná a Vietnam s vůní koriandru. Tentokrát společně navštívíme Asii - čeká nás setkání s krásnou a turisty dosud málo známou zemí. Jen malá ochutnávka toho čím je Vietnam zajímavý. Zářivě zelená pole skvěle doplňují rozmanité a pestrobarevné kroje zástupců etnických menšin. Kolekce zahrnuje fotografie ze severních částí země, především severovýchod je stále neprobádanou oblastí. Navštivme společně provincie Thái Nguyên, Cao Bằng, Mèo Vạc, Đồng Văn, Hà Giang, NP Ba Bể, lokální trh ve vesnici Bac Ha a mnohé další. Je málo míst na světě, kde turistický ruch ještě není masově rozšířen, tato místa patří mezi ně.

9. duben po - EXPEDIČNÍ KAMERA

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 130 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

21. duben so - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

 


 

KVĚTEN

VÝSTAVA: Malý Tibet - Ladakh

16. květen st - Michaela Neumannová - Ladakh

Cestovatelka a fotografka Michaela Neumannová navštívila Malý Tibet jako dobrovolník Brontosaurů v Himalájích. Díky tomu měla možnost poznat mnoho inspirativních místních lidí, základní školu v Mulbeku, uznávané učitele tibetské medicíny nebo tibetského budhismu, jejichž kurzů se zúčastnila. V okolních horách bylo také mnoho příležitostí vydat se na horské treky a nafotit obrazy, které uvedou diváka do atmosféry Ladakhu. Cílem výstavy je uvést diváka do poklidného tichého rozjímání nad krásnou himalájskou krajinou, pro Čecha nevídanou, snad exotickou, ale rozhodně s malebnou architekturou protknutou všudypřítomným duchem tibetského buddhismu. Lidé tentokrát na fotoobrazech nejsou. Za nimi stojí za to se vydat osobně. Neváhejte, vykročte ze své komfortní zóny a vyražte na cestu.

 


 

ČERVEN

VÝSTAVA: Krajina očima Hanky Švařilové

Pohled přes hledáček odkrývá věci, které  jsou oku často neviditelné. V tom je kouzlo fotografie. Potřeba fotografovat se ve mně probudila až později, na cestách v zahraničí. Hned od první chvíle mě lákala krajinářská fotografie. Miluji ten neuvěřitelný klid, úchvatné momenty, které dokáže počasí vykouzlit, i ohromující úkazy, které příroda vytvořila.


 

ŘÍJEN

VÝSTAVA: JAPONSKO - Pražská fotografická škola

1. říjen po - vernisáž výstavy s přednáškou japanologa Jakuba Zemana

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Diskuse


Michal Janatka
Michal Janatka

Dobry den,

nebudete prosim opakovat prednasku o Srilance?

Dekuji

Michal Janatka

29. 01. 2018, 17:33:27

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze