HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

HMYZÍ SPECIALITY ŠÉFKUCHAŘE

 

Jídlo teď

 

 

PROGRAM KLUBU CESTOVATELŮ V BRNĚ

Líbí se Vám nějaká přednáška? Tak si pořiďte lupen s předstihem zde:

Na místě lupen mnohdy ani neseženete :) 

Je libo si zapřednášet? Není problém, zde jsou podmínky:

https://www.hedvabnastezka.cz/klub-cestovatelu-brno/pro-prednasejici/
ŘÍJEN:

2. října (út) - Kostarika - země pralesů a divokých zvířat (18:30, Milan Václavík, 60,-)

Nejbezpečnější země střední Ameriky o velikosti Slovenska nabízí nepřeberné množství zážitků.
Země plná divokých zvířat, nedotčených pralesů a pohodových lidí. Tůry do pralesů, krmení krokodýlů z ruky, koupání v horkých pramenech pod aktivními vulkány i rafting na divokých řekách uprostřed divočiny. Chuť kávy, kakaové plantáže, ananasové tour i serfování a kokain je vše, co zde můžete ochutnat! Kostarika je země, kde "pura vida” v překladu jednoduchý život, nebo štastný život, uslyšíte místo pozdravů každý den tak dlouho, dokud na Kostarickou pohodu nenajedete také. Přijďte si poslechnout o třítýdenním putování autem po Kostarice.

3. října (st) - Nepál - hlavně sololit a killer (Manaslu circuit + Poon Hill) (18:30, Stanislav Dadák, 60,-) - opakování

Ve 3 ráno: "1300m nahoru? No ty kráso, to bude pěknej výšlap. A v těch pěti prostě umřeme..."

O 1000m a 8 hodin později: "Ne, já to dělat nebudu! Blbě mi je, Renča má horečku, Bára nemůže dýchat a já tahám 2 batohy, se kterými sotva udělám nějakej ten krok. Se na to můžu příště vysr***. Příště by to chtělo toho nosiče."

O 2 dny později při rozhovoru s náhodnými Belgičany: "Ale jo, krapítek náročnější, ale dalo se to. Prostě pohoda. Osla jsme nesehnali, tak jsme museli po svejch. Ale Višnua (průvodce) nám radil. Sice zbytečně, ale radil - hlavně sololit a killer. A co Vy?" "No, my to prošli, ale ten nosič včera, tak ten se proletěl vrtulníkem, bo dostal edém plic..."

Ještě, že člověk na ty špatné věci zapomíná tak rychle. Pak mu totiž zůstanou vzpomínky na nádhernou přírodu, milé lidi, božskou atmosféru a super partu. Nepál bylo zatím to nejhezčí, co jsem viděl...

(PS: fota od skvělého fotografa - Vít Baisa)

7. října (ne) - EXTREME FOOD NIGHT (18:00, Milan Václavík, 990,-)

V restauraci Klub cestovatelů 7. 10. 2018 proběhne jedinečný večer plný nevšedních chutí a zážitků. Kuchař a cestovatel Milan Václavík pro vás připraví 5ti chodové extrémní menu, které jen tak někde neochutnáte.

Jednotlivé chody budou doprovázeny záživným výkladem o původu pokrmů a způsobu jejich přípravy.

Zažíjte s námi extrémní chutě a nekupujte si kvůli tomu letenky na druhý konec světa. Příjďte na jedinečný Exotic food night.

8. října (po) -  Jak do Vietnamu bez cestovaky (18:30, Zdeněk Porkert, 60,-)

Přednáška je určena především pro ty, co se chtějí do Vietnamu vydat bez cestovky.

 • Kam
 • Jak
 • Kdy
 • Za kolik
 • Doprava
 • Ubytování
 • Stravování
 • Bezpečnost
 • Hygiena
 • Víza
 • Letenky

10. října (st) - Proč (ne)jít do Santiaga de Compostela pěšky (18:30, Roman Kundračík, 60,-) - opakování

Co dělat, když dostanete vyhazov a na Islandu vás nechtějí ani jako dobrovolníka? Začněte třeba Svatojakubskou pouť. Nikoho se nemusíte, ptát a vlastně ani plánovat. V pátek si koupíte letenku, v neděli nad ránem letíte. Kam? Někam tak akorát daleko, třeba do Bilbaa, které je od Santiaga asi 700km. A začnete šlapat. Přesně tak to probíhalo v mém případě.

Být poutníkem ale není lehké a zdaleka ne všechno je růžové, tak jak se to snaží někteří p(r)odat. Čím blíž k Santiagu jste, tím víc na vás útočí civilizace. Najednou je všude spousta obchodů, turistů a prodavačů ortopedických pomůcek. Ani ty veverky už nejsou co bývaly. Už to není pouť, ale hromadný výlet a člověk se tam může cítit, jako ovce, kterou někdo žene přesně naplánovanou cestou a běda tomu, kdo nechce jít s davem.

Nebuď ovce a dojdi na přednášku, kde se dozvíš, že na pouť může vyrazit každý a může si ji udělat podle sebe.

14. října (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

16. října (út) - Island – prožitky a inspirace (18:00, Eva Učňová, 60,-)

Tento ostrov objedete za 24 hodin, tedy když vynecháte vysočinu a západních fjordy. Svou velikostí 103 125 km2 se blíží rozloze státu Ohio. Ovcí je tu více nežli obyvatel. Na Islandu žije 350 710 lidí. Lávová pole, měsíční krajina a pustiny bez stromů. Voda je tu snad nejčistější na světě. Plavecká sezona díky vytápění termální vodou trvá celoročně. Země skřítků a elfů. A nejen pro to stojí tuhle drsně krásnou krajinu zakusit. Rozlehlá lávová pole, bezcitné ledovce, žár nitra Země, děsivé i nevšední hodiny ticha a samoty – tím vším se vyznačuje druhý největší ostrov Evropy – Island. Ledová země, kde více než jinde pořád platí zákony divočiny a kde si člověk proti síle přírodních živlů připadá maličký. A nejen pro to stojí tuhle drsně krásnou krajinu zakusit. Ale varuji vás! Může se vám přihodit, že se vám severský ostrov zaryje tak hluboko do srdce, že už vám nikdy nedá spát.
Představím vám severský ostrov, který se stal mým domovem po dobu pěti let. Odkryjeme některé islandské charakteristiky i tamní kuchyni. Dozvíte se, co dělají Islanďané ve dny, kdy jen pár hodin je denní světlo. Jaké aktivity můžete vyzkoušet v zimě a mimo turistickou sezónu? Kdy můžete vidět polární záři a jak ji zachytit? Jaké jsou islandské vánoce a Silvestr? Jací jsou seveřané? Čím mě Island inspiruje dodnes?
Seznámím vás s knihou Island - Život s nádechem ledu, která vyobrazuje Island prostřednictvím devíti různorodých příběhů místních i cizinců, kteří na Islandu žijí, anebo tam nějakou dobu pobývali, doplněný o energické přírodní scenérie.


Na přednášce si můžete zakoupit knihu Island - Život s nádechem ledu, cena 320 Kč.
Prostor je vyhrazen i na vaše dotazy a otázky.
Přijďte si poslechnout o pětiletém poznávání Islandu.

17. října (st) - Gruzie - malý a přesto velký kousek Evropy v Asii (18:30, Michal Meissner, 60,-)

Jak asi chutná okusovaná, ale hrdá Gruzie na víně, či na koni, v lázni horké i ledové, nebo jen tak na ohni? Jak vypadá pokřivený architektonický mix ve Tbilisi? Kam vás zavedou české turistické značky v Tusheti? A je ve Svaneti víc hovad nebo turistů? To vám poví skvadra MiMiMiMa.

23. října (út) - SNOW FILM FEST (18:00, 100,- / 1,- pro členy klubu Hedvábná stezka)

Ty nejlepší snímky se zimní tématikou v uplynulém roce.

25. října (čt) - Tajemná Barma - objevte neobjevené (18:30, David Švejnoha, 60,-)

Přátelská, fascinující, nezapomenutelná. Taková je Barma. Země, která ještě není ovlivněná masovou turistikou. Nasajte atmosféru měsíční dobrodružné cesty po nedávno otevřených destinacích Myanmaru. Na západě země žijí kmeny, kde staré ženy stále zdobí husté tetování v obličeji. Navštívíme slavný Bagan, místo tisíce pagod. Na jezeře Inle se vydáme lodí do rybářských vesnic. Dále projedeme západní oblast Zlatého trojúhelníku, kde se zastavíme v animistických vesnicích kmene Akha a Enn. Co znamenají jejich černé zuby? Vydáme se do domovských vesnic známých Paduangů, kde žijí ženy s dlouhými krky. Nezapomeneme ani na posvátná místa a města jako jsou Yangoon, Mandalay, Sagaing… a ještě mnohem více…

www.svejnoha.cz

28. října (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

29. října (po) - Aviou Amerikou (18:30, Vojta Werich, 60,-)

 

Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice obytné Avie - Amálky - letos jsme se spolu s dalšími devíti "magory" dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku.

Těžko nacpat 4 měsíce do jedné přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas a síla protáhneme se dál skrze El Niñem postižené a zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

 

30. října (út) - SNOW FILM FEST (18:00, 100,- / 1,- pro členy klubu Hedvábná stezka)

Ty nejlepší snímky se zimní tématikou v uplynulém roce.

31. října (st) - Proč právě Vietnam (18:30, Magdaléna Radostová, 60,-) - opakování

Zemi jsem navštívila už mnohokrát. Vyzkoušela jsem různé druhy dopravy, různá ubytování, okusila spoustu místních specialit. Mám tady hodně přátel, ráda se sem vracím. Pokouším se proniknout do tajů vietnamského jazyka i když to je vážně náročné. Prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je teď ten nejvhodnější čas jej objevit.

 

LISTOPAD:

1. listopadu (čt) - Nepál - Manaslu circuit + Poon Hill (18:30, Stanislav Dadák, 60,-)

- přesunuto na 20. 11. !

Ve 3 ráno: "1300m nahoru? No ty kráso, to bude pěknej výšlap. A v těch pěti prostě umřeme..."

O 1000m a 8 hodin později: "Ne, já to dělat nebudu! Blbě mi je, Renča má horečku, Bára nemůže dýchat a já tahám 2 batohy, se kterými sotva udělám nějakej ten krok. Se na to můžu příště vykašlat. Příště by to chtělo toho nosiče."

O 2 dny později při rozhovoru s náhodnými Belgičany: "Ale jo, krapítek náročnější, ale dalo se to. Prostě pohoda. Osla jsme nesehnali, tak jsme museli po svejch. Ale Višnua (průvodce) nám radil. Sice zbytečně, ale radil - hlavně sololit a kiler. A co Vy?" "No, my to prošli, ale ten nosič včera, tak ten se proletěl vrtulníkem, bo dostal edém plic..."

Ještě, že člověk na ty špatné věci zapomíná tak rychle. Pak mu totiž zůstanou vzpomínky na nádhernou přírodu, milé lidi, božskou atmosféru a super partu. Nepál bylo zatím to nejhezčí, co jsem viděl...

(PS: fota od skvělého fotografa - Vít Baisa)

 

5. listopadu (po) - Proč (ne)jít do Santiaga de Compostela pěšky (18:30, Roman Kundračík, 60,-) - opakování

Co dělat, když dostanete vyhazov a na Islandu vás nechtějí ani jako dobrovolníka? Začněte třeba Svatojakubskou pouť. Nikoho se nemusíte, ptát a vlastně ani plánovat. V pátek si koupíte letenku, v neděli nad ránem letíte. Kam? Někam tak akorát daleko, třeba do Bilbaa, které je od Santiaga asi 700km. A začnete šlapat. Přesně tak to probíhalo v mém případě.

Být poutníkem ale není lehké a zdaleka ne všechno je růžové, tak jak se to snaží někteří p(r)odat. Čím blíž k Santiagu jste, tím víc na vás útočí civilizace. Najednou je všude spousta obchodů, turistů a prodavačů ortopedických pomůcek. Ani ty veverky už nejsou co bývaly. Už to není pouť, ale hromadný výlet a člověk se tam může cítit, jako ovce, kterou někdo žene přesně naplánovanou cestou a běda tomu, kdo nechce jít s davem.

Nebuď ovce a dojdi na přednášku, kde se dozvíš, že na pouť může vyrazit každý a může si ji udělat podle sebe.

6. listopadu (út) - Borneo (18:30, Milan Václavík, 60,-)

S úsměvem nejdál dojdeš. A když dojdeš až na Borneo, budou se tam na tebe usmívat všichni. Zěmě, kde je úsměv synonymem pozdravu. Místo, kde ochutnáš nejsmradlavější ovoce světa, kde se můžeš potápět v ráji potapěčů s milionama rybiček a místo kde palma olejná zdevastovala většinu krajiny. Pralesy, opice, jeskyně, čajové plantáže, noční trhy plné jídla i stovky kilometrů monotoní krajiny bez duše kde roste jen palma. Přednáška o mé nejlepší i nejhorší cestě vůbec.

 

7. listopadu (st) - Maroko na kole (18:30, Jiří Zámečník, 60,-)

Přijďte se podívat na přednášku o 9200 km dlouhé cestě na kole do Maroka.


Maroko je země na severozápadě Afriky, má fascinující památky, nekonečné pláže bez lidí a hotelů, tržiště připomínající labyrinty, divokou přírodu i vysoké hory. Z hor vysokého Atlasu sestoupíme mezi původní a velmi pohostinné obyvatele Berbery. Navštívíme monumentální mešitu Hasana II. ve městě Casablanka, královský palác v hlavním městě Rabát. Spřátelíme se s obyčejnými Maročany, ale i s mafii, která vyrábí a pašuje hašiš do Evropy.

 

8. listopadu (čt) - Napříč Islandem, Zemí Ohně a Ledu (18:30, David Czempka, 60,-)

Věděli jste, že vnitrozemí Islandu, tzv. Highlands patří mezi nejméně osídlená místa v Evropě? Desítky kilometrů měsíční krajiny a hor různých barevností v okolí ledovců s nepředvídatelným a nestálým počasím. Země ledu a ohně. Místo, od kterého vás i místní odrazují. Taková je pravá tvář vnitrozemí Islandu, kterou se dva kamarádi rozhodli na konci letošních prázdnin celou přejít z jihu na sever. Bez detailních map a se selským (ne)zdravým rozumem se pustili do bezmála 400 km dlouhého putování s batohem, čítající pouze a jen to nejnutnější. Co se jim přihodilo a zda to dotáhli až do konce se můžeš dozvědět na jejich přednášce.

13. listopadu (út) - Indie trochu jinak (18:30, Martina Kufeová, 60,-)

Moje kroky do Indie viedli skrz pracovnú príležitosť počas doktorandského štúdia v Brne. Ako ašpirujúca primatologička som sa vybrala pomôcť ďalšej PhD študentke do indických Himaláji s výskumom chovania miestnych langurov (opice podobné gibonom, ale fylogeneticky bližšie makakom).  Môžem rozprávať o zážitkoch z "fieldu" - tam som trávila prevažnú väčšinu času - o spoločenskej hierarchii a mierumilovnosti langurov a tiež o problémoch spolunažívania s vidieckym obyvateľstvom a túlavými psami. Alebo skôr o vtipných situáciach v lesoch plných pijavíc, agresívnych zlodejských makakov a o natáčaní hravého chovania langurov, ktorí častokrát pozývali do hry aj nás.    Okrem pracovnej skúsenosti, som na vlastnej koži pocítila pravý indický vidiecký životný štýl vrátane základnej indickej kuchyne (ako najúčinnejšej odtučňovacej kúre),  "divokých" tanečných párty plných indických vypalovačiek,  šialenej hromadnej dopravy (23 ľudí v 12 miestnom taxíku nie je nič neobvyklé) a neúprosného monzúnu, ktorý mi takmer znemožnil návrat domov. Tiež som hlbšie prenikla do indického školského systému, vďaka tomu, že som učila jeden deň deti z miestnej štátnej základnej školy (kreslili sme spolu opice, aby pochopili podobnosť s ľuďmi a dôležitosť ochrany týchto zvierat v budúcnosti). Vo voľných chvíľach som ušla vyššie do hôr, kde som strávila dva dni v blízkosti hinduistického chrámu u ľudí, ktorým vďaka jednoduchosti života, ktorý žijú, nič nechýba. Vyšla som na najbližšiu štvortisícovku v období monzúnu a keď už som mala dosť 2 druhového každodenného jedla, vybrala som sa do najbližšieho mesta po himalájskych serpentínach na nákupy. Na zážitky najintenzívnejší bol posledný týždeň, kedy napriek predsavzatiu, že po Indii nebudem nikdy cestovať sama, som strávila 4 dni v Rishikesi počas Shiva festivalu (to znamená, že sa na ulici nedalo prakticky pohnúť kvôli masám oranžových ľudí putujúcich po svätú vodu ku Gange) a dva dni v prašnom Dillí.

Rozprávanie doplním o kvalitné fotografie(zrkadlovka) a nekvalitné autentické videá (mobil).

Tiež som počas pobytu písala zážitkový blog: www.dwyllwydblog.wordpress.com

 

14. listopadu (st) - Australský roadtrip (18:30, Jana Ščamburová, 60,-)

Letenky do Sydney a z Darwinu, čtyři kamarádi, dva stany, jeden rozklepaný kombík a omezený rozpočet. Téměř devět tisíc najetých kilometrů, několik mrazivých nocí a nespočet snězených plechovek fazolí. Takový byl roadtrip po Austrálii, který dokazuje, že ho v low cost verzi zvládnete i vy.

15. listopadu (čt) - Imagine your Korea (18:30, Lukáš Pospíšil, 60,-)

Když jsem někomu řekl, že se chystám do Jižní Koreje, tak nesladovaly zpravidla dvě reakce. Myslíš, že se ještě vrátíš zpátky? Co je vůbec v Koreji?

Co se týče bezpečnosti, tak to asi nejlépe vystihuje věta, kterou použil americký voják sloužící v DMZ. Teď je to jen slovní přestřelka, ale jinak je klid.

Co je v Koreji zajímavého? Otázka by spíš měla být, co v Koreji není. Naleznete zde skoro úplně vše! Korea je přesně taková, jakou ji chcete. Pokud chcete, můžete sem vyrazit na pláž a jen se válet. Můžete objevovat přírodu (hory, bambusové lesy, čajové plantáže, jeskyně, …). Stavit týden jen v Seoul po klubech. Navštěvovat nejrůznější festivaly. Objevovat moderní architekturu. Navštívit spousty chrámů, historických vesnic a dalších památek. Pro nás je tato země „zahalená tajemnem“ a moc o ní nevíme a právě v tom je její kouzlo.

Korea mi okamžitě přirostla k srdci a hned jsem ji zařadil mezi mé TOP destinace. Přijďte si tedy poslechnou mé vyprávění o třítýdenní cestě, protože tato země je mnohem víc než Seoul a PSY J

Trasa: Seoul – DMZ – Sokcho – Seoraksan National Park – Donghae – Andong –Gyeongju – Busan – Gwangju – Boseong Green Tea Plantation – Damyang – Jeonju – Maisan Provincial Park – Daejeon – Songnisan National Park - Suwon


19. listopadu (po) - Island - Kouzlo zimy (18:00, Eva Učňová, 60,-)

Tento ostrov objedete za 24 hodin, tedy když vynecháte vysočinu a západních fjordy. Svou velikostí 103 125 km2 se blíží rozloze státu Ohio. Ovcí je tu více nežli obyvatel. Na Islandu žije 350 710 lidí. Lávová pole, měsíční krajina a pustiny bez stromů. Voda je tu snad nejčistější na světě. Plavecká sezona díky vytápění termální vodou trvá celoročně. Země skřítků a elfů. A nejen pro to stojí tuhle drsně krásnou krajinu zakusit. Rozlehlá lávová pole, bezcitné ledovce, žár nitra Země, děsivé i nevšední hodiny ticha a samoty – tím vším se vyznačuje druhý největší ostrov Evropy – Island. Ledová země, kde více než jinde pořád platí zákony divočiny a kde si člověk proti síle přírodních živlů připadá maličký. A nejen pro to stojí tuhle drsně krásnou krajinu zakusit. Ale varuji vás! Může se vám přihodit, že se vám severský ostrov zaryje tak hluboko do srdce, že už vám nikdy nedá spát.
Představím vám severský ostrov, který se stal mým domovem po dobu pěti let. Odkryjeme některé islandské charakteristiky i tamní kuchyni. Dozvíte se, co dělají Islanďané ve dny, kdy jen pár hodin je denní světlo. Jaké aktivity můžete vyzkoušet v zimě a mimo turistickou sezónu? Kdy můžete vidět polární záři a jak ji zachytit? Jaké jsou islandské vánoce a Silvestr?


Seznámím vás s knihou Island - Život s nádechem ledu, která vyobrazuje Island prostřednictvím devíti různorodých příběhů místních i cizinců, kteří na Islandu žijí, anebo tam nějakou dobu pobývali, doplněný o energické přírodní scenérie.


Na přednášce si můžete zakoupit knihu Island - Život s nádechem ledu, cena 320 Kč.
Prostor je vyhrazen i na vaše dotazy a otázky.

20. listopadu (út) - Nepál - Manaslu circuit + Poon Hill (18:30, Stanislav Dadák, 60,-)

Ve 3 ráno: "1300m nahoru? No ty kráso, to bude pěknej výšlap. A v těch pěti prostě umřeme..."

O 1000m a 8 hodin později: "Ne, já to dělat nebudu! Blbě mi je, Renča má horečku, Bára nemůže dýchat a já tahám 2 batohy, se kterými sotva udělám nějakej ten krok. Se na to můžu příště vykašlat. Příště by to chtělo toho nosiče."

O 2 dny později při rozhovoru s náhodnými Belgičany: "Ale jo, krapítek náročnější, ale dalo se to. Prostě pohoda. Osla jsme nesehnali, tak jsme museli po svejch. Ale Višnua (průvodce) nám radil. Sice zbytečně, ale radil - hlavně sololit a kiler. A co Vy?" "No, my to prošli, ale ten nosič včera, tak ten se proletěl vrtulníkem, bo dostal edém plic..."

Ještě, že člověk na ty špatné věci zapomíná tak rychle. Pak mu totiž zůstanou vzpomínky na nádhernou přírodu, milé lidi, božskou atmosféru a super partu. Nepál bylo zatím to nejhezčí, co jsem viděl...

(PS: fota od skvělého fotografa - Vít Baisa)


23. listopadu (pá) - Somálsko - Znásilnený raj (18:30, Peter Gregor, 60,-)

Exkluzivní přednáška o cestování v Somálsku. Po 26 letech od občanské války se země pomalu otevírá turismu. Zvědavý milovník netradičních dobrodružství Peter Gregor se rozhodl okusit Somálsko na vlastní kůži. Přijďte se inspirovat

27. listopadu (út) - SNOW FILM FEST (18:00, 100,- / 1,- pro členy klubu Hedvábná stezka)

Ty nejlepší snímky se zimní tématikou v uplynulém roce.

 

28. listopadu (st) - Mezi medvědy a psy: 50 dní po Karpatském oblouku (18:30, David Czempka, 60,-)

Zápisky z deníku – den 47.

„Do setmění zbývá hodina, pokračuji bez přestávky skalní soutěskou podél řeky. 19:20 jsem konečně na místě. Pěkný plácek pro stan, ohniště, lavička a zdroj vody. Perfektní místo pro poslední noc na trailu. Po tmě stavím stan a rozdělávám oheň. Sním večeři a rychle ulehám. Dávám se do večerního psaní zápisků. Vtom mě ale něco vyruší. 50 metrů ode mne slyším hlučné praskání větví... Tak tohle rozhodně není veverka. Blíží se, tak na 20 metrech se zastaví. Jsem potichu, skoro nedýchám. V dáli slyším další těžké kroky. Je jich více? Shit. A já si zrovna dnes nechám jídlo ve stanu…“

 

Jak to skončilo? Nebo teda spíše, vůbec začalo? Jaké krásy a nástrahy skrývají husté lesy Karpatského oblouku? Stavte na vyprávění Davida Czempky o jeho pěším přechodu Ukrajiny a Rumunska a vše se dozvíte!

 


 

PROSINEC


17.05.2011, Redakce


Diskuse


Dobrý den, prosím o rezervaci 2 míst na 14. ledna - Austrálie. Vybíráte nějaké vstupné za tuto přednášku? Děkuji mnohokrát a těším se!
07. 12. 2013, 20:14:32
Rezervaci je potřeba udělat telefonicky na 774 048 589. Děkujeme
09. 12. 2013, 07:34:58
Tady je asi něco špatně.......? 20. března (čt) - Jižní Amerika (18:30, Katka Smolová) Staly se nejoblíbenějšími cíli cest mnohých cestovatelů, Thajsko, Laos, Kambodža i Vietnam.
14. 02. 2014, 11:12:11
Dobrý den, jistě, něco se nám nějak smíchalo dohromady. Co nejdříve napravíme...
24. 02. 2014, 12:34:08
Dobrý den, 20.3. tedy bude Jižní Amerika, nebo Asie? Děkuji
17. 03. 2014, 12:28:28
Hezký den, omlouváme se za zmatky. 20.3. bude Asie.
17. 03. 2014, 21:55:40
Dobrý den,jestli byste měli zájem o zařazení do programu,posílám krátkou anotaci své přednášky,kterou do klubu v Brně nabízím: NÁZEV:Se spacákem po Golanských výšinách ANOTACE: Poznáme krajinu a život lidí na Golanských výšinách, přírodní rezervace v pohoří Hermón na izraelsko-syrském pohraničí, rezervace Banias a Jehudíja, prameniště řeky Jordán s vodopády, starověká města Dan a Chasór v horní Galileji, mamlúcký hrad Nimrod, život v moderním kibucu pod ním, sjedeme horní tok Jordánu na kajaku a seznámíme se soužitím rozličných národností, náboženství i původu obyvatel - Židů, Palestinců a Drůzů.Seznámíme se zblízka se životem kluků a děvčat při službě v izraelské armádě, zavítáme mezi obyvatele Hebrónu, Jericha a Betléma na Západním břehu a nahlédneme na jejich živobytí, uvidíme obrázky z Judské pouště a skalní pevnosti Masada nad Mrtvým mořem, projdeme se obvyklými i neobvyklými zákoutími Jerusaléma a Tel Avivu, uvidíme řadu dalších míst při putování po zemi Izrael.
05. 03. 2014, 22:48:08
Zvu na dnešní promítání (2.6. v 18.30 zde v klubu cestovatelů ) o mé cestě přes pět sibiřských republik (Altaj, Tuva, Chakázie, Krasnojarský Kraj, Burjatsko). Uslyšíte, jak si lze ukázat prstem na mapě a sejít se s kamarády uprostřed Asie (Tuva je geometrický střed Azie) a projít pěšky několik stovek kilometrů divočinou bez civilizace. Dozvíte se, že i v současném ticíciletí existují šamané a uvidíte záběry a zážitky z jednoho šamanského spolku v republice Tuva. Kromě Tuvy se spoustou hor a jezer se těšte na přírodu Altaje, lezecké skalní pískovcové oblasti v Krasnojarském kraji, kuriozity ze života V.I Lenina v Chakázii, transibiřskou magistrálu, Bajkal, Výstup na nejvyšší vrchol divokých Sajan v Burjatsku.
02. 06. 2014, 14:15:05
Dobry, chci se zeptat jestli bude vecer s chuti hmyzu. Dekuji
03. 06. 2014, 14:52:12
Ahoj, hledám nějakého cestovatele, který by se rád podělil o své cestovatelské zážitky s dalšími ve formě přednášky (prezentace, video atd...). Super prostor sportovního centra a vybavení je k dispozici. Na honoráři bychom se domluvili konkrétně, ale jelikož vstupné bude nejspíš dobrovolné, nečekejte závratné částky :) Místo: Velké Meziříčí
16. 11. 2014, 10:43:55
Ahoj, byl jsem 8 dni v Samoa - fotek mam spoustu, mam i video, ktere obsahuje mimo jine i zabery z potapeni atd. Zazitku mam relativne dost, i kdyz 8 dni samozrejme neni mesic nebo dva... Jen nemam lidi, se kterymi bych se podelil - pokud ty ano a Samoa se ti zda dostatecne atraktivni, napis email... Lukas
03. 06. 2015, 04:37:26
Ahoj, pokud stále hledáš tak napiš na mail kety.kabelikova@seznam.cz a můžeme se zkusit domluvit :) (Norsko, Gruzie, Island...)
03. 03. 2015, 09:44:47
Dobrý den,kdybyste měli zájem,rád povyprávím o cestování po Izraeli.Mám proježděnou,se spacím pytlem a spaním pod širou oblohou, bez karimatky,s 8 litry vody v batohu atp.krajinu Galileje,rokle Nachal Amud,oblast kopců Meron,Golany kolem Hermon Natural Reserve podél libanonské a syrské hranice s drůzskými vesnicemi, prameny Jordánu u kananejského Danu,raftem horní Jordán,taky poušť kolem Beerševy,Západní břeh kolem Jericha,Hebronu s jeho svatyněmi,starověká místa, vykopávky i novodobé diskotéky v Tel Avivu ad.Jídlo jsem měl ze samošek v Nahariyi a jinde,domácké od místních, ze základny Cahalu(Isr.defence forces) a odjinud.Jestli by to zajímalo, prosím ozvěte se.Josef
27. 07. 2015, 22:49:08
Petra
Petra

Dobry den, zajimalo by me, zda kdyz je vecer prednaska, je mozne byt v restauraci na jidlo, bez ucasti na prednasce..Dekuji.

15. 04. 2016, 15:06:59
Lucie
Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda neděláte poukazy? Ráda bych zakoupila poukaz pro 2 osoby na hmyzí večer... Přítel je na to moc zvědav a mně to přišlo jako skvělý dárek na Vánoce :) děkuji

28. 11. 2017, 17:04:41
Standa
Standa

Taky bych bral poukaz na hmyzí večer

07. 12. 2017, 11:29:44

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze