Kašmír

Kašmír

Režie: Mark Kogelmann, USA, 2014, 4minuty Nalaďte se na sníh, led a adrenalin úvodním snímkem letošního Snow Film Festu.

V únoru 2013 se Mark Kogelmann ze Soulryders vypravil točit film do krásného, ale problematického himálajského regionu Kašmír. V den, kdy se tým freeriderů dotkl země, indická vláda nechala pověsit jednoho z Kašmířanů a jeho tělo nechala tajně pohřbít ve věznici, kde byl držen. Tato událost vnesla nové semínko sváru do dlouho trvajícího konfliktu mezi Indií a Pákistánem o horkou oblast Kašmíru, přezdívanou asijské Švýcarsko. Freerideři se tak nesetkávají tváří tvář jen s technicky náročnými výstupy, sjezdy, hlubokým sněhem a pobíhajícími opicemi v pohoří Pir Panjal, ale i politickými nepokoji.

Ocenění: Coldsmoke Award 2014, Cena diváků

Mark Kogelmann, milovník lyžování a zakladatel Soulryders Production, filmové produkční společnosti sídlící v Salt Lake City, která sdružuje lyžaře, snowboardisty a lezce.  Markovým světem jsou dobrodružství a příběhy zimních sportů. Jeho snem je lyžovat tak dlouho, dokud mu to jeho tělo dovolí, na co nejvíce místech po celém světě.

Trailer:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: