Karlovarský půlmaraton ovládli afričtí běžci – v kategorii českých závodníků nejrychleji Kreisinger a Kamínková

Karlovarský půlmaraton ovládli afričtí běžci – v kategorii českých závodníků nejrychleji Kreisinger a Kamínková

V sobotu 23. května se konal v Karlových Varech letos již třetí závod seriálu RunCzech, který přivítal na 3000 účastníků.

Trať byla naprosto stejná jako v loňském roce. Vedla od hotelu Thermal, po karlovarských kolonádách, po obou březích řeky Ohře, okolo dostihového závodiště a zpět k hotelu Thermal, kde byl i cíl závodu. Počasí bylo přímo ideální. Zataženo, teplota 18°C a větrno.

Karlovy Vary se jako vždy zhostily pozice pořadatele na výtečnou. Okolí hotelu Thermal se proměnilo v závodní kolonádu, kde závodníci našli vše potřebné ke klidné přípravě. Kapacita závodu sice nebyla vyprodána, ale na startu se objevilo asi 3 tisíce běžců a běžkyň startujících jak v hlavním závodě půlmaratonu, tak i ve dvou štafetových bězích. Samotnému závodu předcházel tradiční DM běh pro děti a jejich rodiče.

Hlavní závod měl velmi kvalitní obsazení a bylo jen otázkou času, zda budou zdolány i rekordy karlovarského závodu. Afričtí závodníci nastolili hned od začátku velmi vysoké tempo a tím inspirovali i nejlepší české závodníky k podobnému úsilí. Takže výsledné časy tomu nakonec odpovídaly. Rekordy karlovarského půlmaratonu byly pokořeny hned ve třech kategoriích. Jen nejlepší české ženy na rekord nedosáhly, přesto i jejich výkony byly na vysoké úrovni.

Celkovým vítězem Karlovarského půlmaratonu se stal Tirop SEREM z Keni v rekordním čase 1:01:01 hodin, v ženách zase kralovala Mulu SEBOKA z Etiopie také v rekordu 1:09:10 hodin. Mezi českými muži zvítězil Jan Kreisinger opět v rekordu 1:07:17 hodin a z českých žen proběhla první cílem nestárnoucí Petra Kamínková za 1:19:05 hodin.

Výsledky v hlavních kategoriích:

Půlmaraton – kategorie ELITE muži:

1. Tirop Serem

2. Nicholas Kipkemboi

3. Kiplagat Bett

Půlmaraton – kategorie ELITE ženy:

1. Mulu Seboka

2. Linah Cheruto

3. Chebichi Chumba

Půlmaraton – kategorie muži ČR:

1. Jan Kreisinger

2. Jiří Homoláč

3. Pavel Dymák

Půlmaraton – kategorie ženy ČR:

1. Petra Kamínková

2. Ivana Sekyrová

3. Tereza Lajdová

Kompletní výsledky najdete zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: