HedvabnaStezka.cz

POSLEDNÍ DISKUSE

S batohem do Kolumbie

Kategorie - Promítání, Přednáška

Datum: 04.04.2019

Čas: {Čas}

Místo konání: Vinný sklípek Vinárium, Starobrněnská 13, Brno, #vinarium

Kraj: JihomoravskýKdo hledá eldorádo, přistane v Kolumbii! Obdivujme krásy vysokohorské Bogoty a malebných koloniálních vesniček v jejím okolí. Nechme se okouzlit atmosférou úrodného kraje Los Llanos. Pokochejme se na plážích Karibiku a poznejme nádherné koloniální město Cartagena, sympatickou Santa Martu s krásnou okolní přírodou a nedalekým parkem Tayrona či vesničkou Minca. Ve Valleduparu nás rozveselí zvuk nejpopulárnějšího kolumbijského hudebního nástroje akordeonu.

Vypravíme se do srdce Kolumbie – oblasti Antioquia – a navštívíme pohostinný Medellín, město věčného jara, kulinářskou mekku. V jeho okolí nahlédneme do života venkovské Kolumbie. V přírodě spatříme exotické kolibříky nebo např. pásovce! Směrem na jih navštívíme dvoumilionové Cali, spolu s místními zrelaxujeme u říčky ve vesničce San Cipriano. Navštívíme koloniální Popayán, v archeologickém parku nedaleko vesničky San Agustín spatříme vzácné předkolumbovské sošky. Svou pouť zakončíme prohlídkou katedrály Las Lajas v hraničním městě Ipiales.

Poznejme krásy i nástrahy této pestré země. Od nejsevernějšího bodu Jižní Ameriky na poloostrově Guajira až po hranici s Ekvádorem nás lingvista a vášnivý iberoamerikanofil Pavel Burian.

Pavel považuje oblast Latinské Ameriky za svůj druhý domov. Na svých mnohaměsíčních cestách využívá především svoje jazykové znalosti. Podílel se na tvorbě slovníků slangové a hovorové americké španělštiny, brazilské portugalštiny, jazykového průvodce po Jižní a Střední Americe a slovníčku kečuánštiny.

Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji: 95/185 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

Organizátor: Tomáš Kučera

Vstupné: 105 Kč

Web: {Web akce}

Facebook: Facebook


06.03.2019,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Naučte se neočekávat. Neočekávaní je skělé umění. Jakmile již nežijete zčekávaní, žijete v nové dimenzi. STE VOLNÍ.....