HedvabnaStezka.cz

POSLEDNÍ DISKUSE

Outdoorový festival Slnko na skalách

Outdoorový festival Slnko na skalách

Kategorie - Festival, Promítání, Přednáška, Setkání

Datum: 06.09.2017 – 10.09.2017

Místo konání: Mestský úrad Žilina/Kemp Slnečné skaly, Rajecké Teplice

Kraj: ŽilinskýPo úspěchu uplynulých dvou ročníků festivalu, na kterém se každoročně sešlo přes tisíc lidí, se letos pořadatelé festivalu Slnko na skalách pouští do dalšího pokračování. „Ohlasy minuloročnej akcie boli neskuročne dobré a priam sa nám hrnuli slzy do očí. Skrátka paráda!“ shrnuje za pořadatele Matio Piťuch.

Vystoupí 40 osobností slovenského i českého outdooru

I letos se návštěvníci můžou těšit na řadu přednášek předních osobností outdooru ze Slovenska i Česka. Vystoupí mimo jiné slovenský horolezec Peter Hámor, který loni stanul na vršku své už třinácté osmitisícovky, nepálské Manáslu. Je taky jediným Slovákem, který vystoupil na Korunu planety (na nejvyšší hory všech sedmi kontinentů).

„Pozvanie prijali zaujímaví športovci. Medzi najväčší TOP program budú patriť prezentácie Petra Hámora - prvého slováka, ktorý dosiahol korunu Himalájí (sobota), Dalibora Carbola - CZ (sobota), Tomáša Greksáka (piatok), Mišo Sabovčíka (sobota) a mnohých ďaľších. V sobotu bude premiéra nového filmu z dielne AROLLA film pod názvom "Živá rieka". Tvorcovia v poslednom čase žnú slávu s dokumentami s enviromentálnou tématikou, prevažne z Tatier. Napr. Nesmrteľný les, Život v oblakoch, Vlčie hory...  Osobne prídu medzi nás aj tvorcovia projektov," přibližuje letošní program organizátor Mario Piťuch.

Doprovodný program rozhýbe i diváky

Jak moc je náročné přejít po slacklajně, si budou moct návštěvníci vyzkoušet na workshopu na vlastní kůži. Čeká je také lekce akrojógy, ukázka canisterapie (léčení se psy), workshop první pomoci nebo záchrany v horách a mnoho dalšího. „Zastúpené budú disciplíny: Lezenie, base jump, vysoké hory, downhill, ultrarunning, ultracyklistika, športové lezenie, extrémne lyžovanie, ferraty a samozrejme enviromentálne projekty,“ přibližuje Mario Piťuch.

„V kempe bude samozrejme zabezpečené občerstvenie, po programe budú v piatok a sobotu koncertovať kapely, takže bude veselo. Zas bude horieť ohník a znovu sa stretnú kamaráti zo všetkých kútov (už aj Európy), lebo festival naberá na rozmeroch," popisuje zázemí organizátor.

„Kvalitných a dobrých športovcov svetovej triedy máme v okolí dosť, len ich treba podporiť a zviditeľniť. A to je našim cieľom. Tešíme sa na Vás!" uzavírá pozvánku Mario Piťuch.

Více informací najdete na: www.slnkonaskalach.sk

Slnko na skalách 2017 plakát

Organizátor: Mario Piťuch

Vstupné: 120 Kč


07.08.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestování je nejlepší škola, tak studujme.