HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

K jezeru Atitlan

K jezeru Atitlan

Vůdcům autobusu se daří v lidech postávajících kolem silnice vyvolat pocit, že jejich směrem tudy další autobus projede až za pár dnů či roků, všichni o překot nastupují. Až na výjimky. Pár kilometrů od jednoho města stojí vzpřímená žena středního věku a majestátně rozložité postavy oděné do přiměřeného kostýmku. Nechala si pomoci do autobusu, rozhlíží se, a když vidí, že lidé v autobuse stojí, rozhořčeně se ušklíbne a pronáší něco ve smyslu: „Tak s tím mi vlezte na záda.“ Pak vystoupí, že si počká na další. Řidič pokrčí rameny a přidá plynu.

Je třeba ocenit, jak jsou někteří výběrčí schopni nést prohru. Blížili jsme se z honduraské strany k hranicím s Guatemalou. V autobuse bylo kromě nás ještě asi pět jiných gringos. Uhádala jsem cenu, kterou mi poradil jeden honduraský spolucestující. Výběrčí vypadal opravdu naštvaně, když místo dvacet dostali lempir patnáct s tím, že cena byla čtrnáct. Smlouvání je výzva, měla bych být důsledná? Nakonec jsem se rozhodla, že lempiru zpět vyžadovat nebudu. On však na ni nezapomněl a při hromadném vracení mi ji dal. Od ostatních gringos bez mrknutí oka vybral oněch dvacet.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí