HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Již jen pár dní do startu Krkonošského survivalu

Již jen pár dní do startu Krkonošského survivalu

Ve startovní listině nechybí témeř nikdo z reprezentantů i širší špičky českých outdoorových „univerzálů“, takže můžeme bez obav prohlásit, že se jedná o nejlépe obsazený zimní outdoorový závod v ČR. Ale protože závod je navržen jako scorelauf, mohou si na start troufnout i ti, kteří si jdou podobnou aktivitu „jen“ zkusit.

Organizátoři už zveřejnili názvy jednotlivých vložených disciplín. Tou první, nejvíce bodovanou, bude Bejkárna pana Ředitele. Jako druhá přijde na řadu Věrky noční můra. Ke konci závodu by se většina ze starujících měla dostat na Tondův strom. A úplně na závěr je potrápí Tomášova kláda.

Jedním ze sponzorů závodu je Red Bull. A protože se jim zalíbila myšlenka podpořit jednu z disciplín (ne celý závod), bude mít na výhru jejich hlavní ceny šanci větší část startovního pole. Zmíněnou cenou je (bude) akrobatický let se skupinou Flying Bulls. Pro celý tým, který vyhraje Red Bullem sponzorovanou disciplínu. Termín letecké show ještě není přesně určený, ale bude to v září na letišti v Jaroměři. Ti ze závodníků, kteří mají horší žaludek, se asi moc snažit nebudou. Ale ostatní to snad vyburcuje k heroickým výkonům.

Na základě několika odřeknutí byla opravena startovní listina. V současnosti jsou volná tři místa. Máte tedy asi poslední možnost sehnat vhodné parťáky a přijet do Krkonoš dát si „trochu“ do těla. Jinak mezi startujícími jsou i 3 Němci, 3 Poláci, minimálně 1 Slovák a ještě 1 Švéd. Zatím.

A trochu z jiného soudku

Pro ty, co nemají chuť závodit, ale rádi se občas projdou po horách, máme tip na zajímavě strávený první jarní víkend v Krkonoších. Poštovna na Sněžce bude v sobotu 22. 3. otevřena už od 2:00! Sněžka je jedno z kontrolních stanovišť Krkonošského survivalu a majitelé Poštovny vyšli pořadatelům KS vstříc a slíbili takto brzy otevřít. Takže, kdo si chcete dát kávu nebo čaj (a k tomu třeba něco sladkého či kus pizzy) a současně při tom pozorovat světla měst a vesnic hluboko pod sebou, může přijít.

A když bude mít štěstí, třeba zrovna kolem něho poběží H. Zemaník, P. Štryncl, P. Paloncý, T. Petreček a ještě další z těch, kteří jsou ve startovním poli závodu. Protože je závod scorelauf, žádného hada závodníků nelze čekat. Spíše roztroušené tříčlenné skupinky. Komu by nestačila nejkratší cesta od auta či busu na Sněžku, může přijet na start (21. 3. ve 22:00) k chatě Kara nad Vítkovicemi. Pak si přejde (třeba s těmi, co závod nepoběží) směrem někam zhruba mezi Rovinky a Žalý. Tam budou všichni trochu zmateně (zmateně ale pouze pro nic netušícího pozorovatele) zhruba hodinku pobíhat. Takže než budou první hotovi, divák už dávno může být kus před nimi. O kus dál pak bude velmi zajímavá podívaná, kterou ale nebudou organizátoři nikomu prozrazovat dříve, než závodníci odstartují. Takže pokud jsme Vás zaujali a máte předposlední březnový víkend volný, přijeďte do Krkonoš  🙂

Květnová horská šifrovačka

Organizátory KS14 jistě potěší, když si prohlédnete stránky dalšího „extrémního závodu“, který pořádají na stejném místě (chata Kara). A to už 3. května. Extrémního, ale trochu jinak. Budete namáhat svoje mozkové závity. Nohy samozřejmě taky (ujdete podle potřeby 25-50 km, ale za celý den). Na základě vyluštěných šifer hledáte stanoviště cestou na Karu. Z místa, kam Vás od Kary odveze autobus. Kdo na šifrování nemá buňky, může si psát o SMS nápovědy. Ještě pár dní to máte jenom za 150 Kč. Včetně jedné pomůcky, kterou dostanete, a jízdenky na bus. Letos možno i pro kočárky. Přihlášky na webu Orientační hry.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: