Jitka Křížová poběží Maraton na Velké čínské zdi pro nevidomé

Jitka Křížová poběží Maraton na Velké čínské zdi pro nevidomé

Běžkyně Jitka Křížová má jasno. Chce běžet maraton na Velké čínské zdi a pomoct tak nevidomým. Nebude to mít však tak lehké. Bude muset překonat více než 5000 schodů. A jak jim vlastně pomůže?

Jitka Křížová alias „Kříženka“ je už v těchto dnech v Číně, kde se připravuje na maraton na Velké čínské zdi (anglicky Great Wall Marathon), který se poběží v sobotu 16. května. Závod je velmi specifický tím, že je potřeba překonat více než 700 metrů, z čehož většina je po schodech. Celkem jich je více než 5000.

A jak chce Jitka nevidomým pomoct?

Jsem přesvědčena, že jen člověk, který dělá radost druhým, dokáže být šťastný. Přemýšlela jsem, jak může běhání, které mám tolik ráda, pomoci nevidomým ještě víc. Chci je podpořit nejen individuálně – tím, že je doprovodím na cestě k vítězství na běžecké dráze. Chci skloubit dobré s užitečným a vydražit pro slepé medaili, kterou přivezu z jednoho z nejnáročnějších světových maratonů – z maratonu na Velké čínské zdi. Proč se tento závod řadí mezi extrémní? Maraton v Číně se skutečně běží po Velké zdi na hřebenech vysokých hor. Běžci musí na trati zdolat prudké stoupání i klesání a více než 5000 kamenných schodů. Medaile ze závodu bude vydražena ve prospěch neziskové organice Světlo pro svět a pro Nadační fond Českého rozhlasu – Světluška.

Jitku Křížovou můžete sledovat na jejích facebookových stránkách nebo na přímo na jejím webu.

Přečtěte si více o Jitce Křížové, celý její běžecký profil a běžeckou kariéru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: