HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jesenický závod Czech Ultra Trail Tour v režii Najverta a Rampírové

Jesenický závod Czech Ultra Trail Tour v režii Najverta a Rampírové

Premiéra se povedla! Takto lze shrnout první závod nové série běžeckých závodů Czech Ultra Trail Tour, který se konal v termínu 16. – 17. května v Jeseníkách.

Sportovní gymnázium ve Vrbně pod Pradědem na víkend změnilo svou funkci a sloužilo jako základna, start i cíl závodu na 75 km s převýšením cca 3 400 m. Trasa závodu byla dopředu charakterizována jako běhavá s tím, že povede také méně známými stezkami Jeseníků.  Hlavní organizátor podniku, známý extrémní sportovec Marek Navrátil, dostál svých slov a podle vyjádření doběhnuvších závodníků v cíli, se trasa velmi líbila. Na jaká místa účastníci zavítali?

Z Vrbna vedla trať kolem Rabenštejnu k Pásmu Orlíka a přes Jelení Loučky dolů na Videlské sedlo, kde byl první mezičas a občerstvovací stanice.  Následoval výstup na Švýcarnu, Praděd a prudký seběh do Divokého dolu, odkud vedl zdlouhavý výstup k Dlouhým Stráním. Po dalším občerstvení a kontrole se závodníci podívali zase o pár set výškových metrů níže k obci Vernířovice. V místech, kde měli všichni téměř 40 km v nohách, stoupala trasa strmě nahoru na Jelení studánku v jižní části hlavního hřebenu Jeseníků. Následoval tradiční hřeben k Ovčárně, který díky krásnému počasí nabídl vzácné výhledy na okolní vrcholy. Seběh údolím Bílé Opavy pak určitě patřil k tomu nejkrásnějšímu na trase. Z Karlovy studánky už trasa vedla po vlastním značení k Sedlové boudě a dolů do Ludvíkova, kde začalo dlouhé stoupání na poslední kopec – téměř nenavštěvovanou Vysokou horu (1031). Seběh do cílového města, vedoucí ve spodní části po nové sjezdovce, už kromě vidiny cíle nikomu moc příjemný nebyl …  

Ve startovní listině se nakonec objevilo hodně známých jmen ze světa ultra. Nicméně nade vše vyčníval v posledních letech hodně vítězící Stanislav Najvert (mj. B7 2014, Horská výzva Jeseníky 2015), který roli favorita potvrdil a cílový oblouk protnul v čase 7 hodin 57 minut. Po většinu trasy však měl na zádech Pavla Blablu, který v posledních kilometrech trošku zpomalil a pohlídal si druhou pozici. Bronzová příčka se stala i přes krátké bloudění na Dlouhých Stráních kořistí Vladimíra Tejkala. Také v ženách se radovala členka týmu Adidas Outdoor – Klára Rampírová dorazila do cíle po 9 hodinách a 41 minutách. Druhá Dorota Kvapilová strávila na trase necelých 11 hodin. Pro třetí příčku si nakonec doběhla Kateřina Piechowicz.

Nejrychlejší ženy

Kompletní výsledky a fotogalerie: http://www.cutt.cz

Výsledky

Muži celkově

1. Stanislav Najvert

2. Pavel Blabla

3. Vladimír Tejkal

Ženy celkově

1. Klára Rampírová

2. Dorota Kvapilová

3. Kateřina Piechowicz

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: