Jesenickou stovku ovládli Filip Šilar a Eva Zborníková

Jesenickou stovku ovládli Filip Šilar a Eva Zborníková

Ve dnech 1. až 3. května přivítal Šumperk 183 závodníků, kteří se rozhodli prověřit svoji výkonnost na dálkovém trailovém běžeckém závodu Jesenická stovka.

Nejrychleji náročnou trať zdolal Filip Šilar, který s časem 12 hodin a 11 minut doběhl pouhou minutu před Tomášem Udržalem, který se několik stovek metrů před cílem pokusil zaútočit na první příčku, ale nakonec cílovou čáru protnul jako druhý. Skvělý výkon podal také Petr Hének, který se do toho v první třetině závodu pořádně opřel, své drtivé tempo ale neudržel až do konce a v závěru si vybojoval bronz. Nejrychlejší ženou se s přehledem stala Eva Zborníková s výkonem 15 hodin a 34 minut, která doběhla s náskokem 41 minut před druhou Petrou Mückovou a třetí příčku obsadila Veronika Drtilová s časem 16 hodin a 54 minut.

Celý závod startoval od Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku a vedl přes celý hlavní hřeben Jeseníků a poté zpět do Šumperku. Závodníci se museli poprat s náročnou tratí dlouho 103 km a s převýšením 4150 m+. S celkového počtu 183 závodníků jich závod dokončilo 123, z nichž 30 přehlédlo odbočku k poslední tajné kontrole. Jelikož pořadatelům nepřišlo fér diskvalifikovat závodníky, kteří si celou trať oddřeli a pak přehlédli jednu odbočku, která na celkovou vzdálenost závodu neměla zásadní vliv, rozhodli se tyto závodníky posuzovat jako účastníky, kteří úspěšně absolvovali trať a jejich jména jsou umístěna pod oficiální výsledkovou listinu.

Výsledky:

Muži

1. Filip Šilar

2. Tomáš Udržal

3. Petr Hének

Ženy

1. Eva Zborníková

2. Petra Mücková

3. Veronika Drtilová

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: