Jan Zemaník: Vrcholy letošní skyrunningové sezony

Jan Zemaník: Vrcholy letošní skyrunningové sezony

Skyrunning je spojení běhu a lásky k horám. Ti nejlepší ve vysokohorských podmínkách závodí . Jaké jsou ty NEJ skyrunningové závody v Evropě ví jeden z našich nejlepších horských běžců Honza Zemaník.

Za úspěchem v takto náročných závodech stojí samozřejmě tvrdý trénink. Ale to, aby člověk uspěl v daný den a a v daném čase, se nedá naplánovat. Můžete za sebou mít kvalitní trénink, používat to nejlepší vybavení, ale podmínky v horách nikdy neovlivníte. Stejně tak neovlivníte mnohokrát ani své tělo nebo přicházející zranění.

Letošní Mistrovství Evropy ve SkyMarathonu v Zegamě (Španělsko) přesně tohle dokázalo. UltraSkyMarathon Ice Trail Terantaise zase prověřil síly všech účastníků. Nakonec poslední závod světové série SkyRace Limone, závod v Italských Dolomitech – uspěje tam Honza Zemaník? O těchto závodech a přípravě na ně vám přijde sám popovídat.

Jan Zemaník

Jan Zemaník

Honza pochází z Frýdku-Místku, tedy z prostředí Byskdyských vrcholů. Lysá hora je jeho druhým domovem, což mu předurčilo i jeho běžecké zaměření. V mládí se věnoval atletice, ale postupně začal nejvíce bavit pohybv horách v přírodě.

Honza Zemaník běhá v současnosti týmu Salomon a účastní se jak domácích, tak i mnohých zahraničních závodů. Letos se účastnil MS Evropy ve SkyMarathonu, kde obsadil 21. místo. Mnozí ho pak znají ze spousty domácích závodů v Moravskoslezském kraji nebo ze závodů ze série Salomon Trail running cupu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: