Jan Haruda: Ohňová země – místo na konci světa?

Jan Haruda: Ohňová země – místo na konci světa?

Tierra de Fuego není již nedosažitelným místem, kam se dříve dostali jen největší dobrodruhové, polárníci a dobyvatelé. Dnes je to region naopak turisticky velmi atraktivní se stále rostoucím potenciálem.

Řekneme si proč tomu tak je, zaměříme se na konkrétní tipy co vidět a zažít, ale hlavně si představíme tuto oblast v geografických souvislostech.

Virtuální putování začneme na březích Magallanesova průlivu, navštívíme kolonii tučňáků na Isla de Magdalena, projedeme busem z Punta Arenas až na konec světa, kde objevíme fascinující historii dobývání míst, skrytých očím západní civilizace až do počátku 20. stol. Nevynecháme ani povídání o slavné bitvě o Falklandy o málo známém NP Lapatie a o dalších zajímavostech ostrovního regionu. To však až osobně. Budu se na vás těšit.

Jan Haruda

Jan Haruda

Zatímco studoval kulturní geografii, propadl cestování, aby se na vlastní kůži přesvědčil, jak vypadá ten svět z učebnic a atlasu ve skutečnosti. Tak dlouho a usilovně to zjišťoval, až začal pracovat jako markeťák a průvodce pro CK Kudrna. V Evropě cestuje hlavně s kolem po horách, mimo Evropu preferuje dlouhé treky „natěžko“.

O sobě napsal: „Necestuji a neprovázím vás proto, abychom měli pěkné fotky do rodinného alba, ale věřím, že za každou cestou se skrývá veliké tajemství poznání sebe, přátel, jiných kultur nebo míst, které v nás nechají zakořenit ten nádherný pocit objevování. Cestování považuji za vyšší sociální vědu, která nás krásně vyhodí ze zajetých kolejí našich životů a dopřeje nám ten vytoužený diskomfort, který nás, při vší námaze, učiní zase o kousek vnímavější vůči světu a skutečnostem, ve kterých žijeme.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: