HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Island: Vyberte si zájezd podle svých představ

Island: Vyberte si zájezd podle svých představ

Reykjavík s vyhřívanými chodníky, lázeňský areál Modrá laguna u Grindavíku, park Skaftafell nebo ledové jezero Öskjuvatn jsou typickými lákadly ostrovního státu v severním Atlantiku. Magický Island by zkrátka měl navštívit každý milovník severské přírody.

A co se nabízí?

Na bublající gejzíry, měsíční krajinu nebo ochutnávku skvělých islandských specialit láká cestovní kancelář Pangeo Tours. Nabízí hned několik zájezdů kombinovaných s turistikou. Na snad nejkrásnější místo Evropy se můžete dostat letecky, ale i lodí a pří té příležitosti navštívit i nedaleké Faerské ostrovy.

Mnoho cestovní kanceláří také nabízí kompletní poznávací okruh přes Island. Jednou z nich je iESO TRAVEL. Pokud si vyberete právě jejich okruh ostrovem, uvidíte vodopád Gullfoss, národní park  Skaftafell, oblast Egilsstadir nebo jezero Mývatn.

Spoustu jedinečných zájezdů nabízí i CK Rajbas. Snad nejzajímavější je možnost sledovat Island z vlastního terénního vozu. Doprovázet vás bude zkušený průvodce a řidič, cestovka vám připraví itinerář, zajistí trajektové lístky a už jen na vás bude, jestli se rozhodnete absolvovat celou trasu společně s průvodcem nebo jen některou její část.

Na Island nezapomněla ani cestovní kancelář Kudrna. Za šestnáct dní na cestě stihnete významná islandská místa, koupání v termálních pramenech i nádherné túry.

Dva jedinečné zájezdy si letos připravila CK Livingstone. Pro ty, kteří mají volna jen jako šafránu, nabízí tzv. víkendové pohlednice z Islandu, tedy jen čtyř či pěti denní zájezdy, které jsou samozřejmě skvěle zorganizované a plné zážitků. Ti, kteří se chtějí o Islandu dovědět více, je připraven zájezd  se spisovatelem, hudebníkem, televizním moderátorem a autor knihy Sága o cestě na Island a dokumentárního filmu Islandská paměť Janem Burianem. Ten dokáže představit Island opravdu podrobně.

Projet Island terénním tartabusem a toulat se po jeho odlehlých turistických trasách můžete s CK Adventurou. V pestré nabídce této skvělé cestovky můžete najít třeba i silvestrovské pobyty plné jedinečně krásné zimní přírody odlehlého ostrova.

Zájezd za drsnou severskou přírodou si připravily ale i další cestovky. Další kombinaci Islandu a Faerských ostrovů si připravila CK Karavela. V tomto zájezdu obkroužíte celý Island hezky dokola.

Na Islandu je navíc mnoho příležitostí k lehké i těžší turistice a většina cestovatelů právě kvůli výletům do přírody na ostrov jezdí. Zájezdy plné turistiky nabízí třeba CK Poznání.

Krásných patnáct dní můžete na Islandu prožít i s CK Mundo. Projedete celé pobřeží a samozřejmě občas zabrousíte i do vnitrozemních částí ostrova.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: