HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Into Twin Galaxies

Into Twin Galaxies

Země: Rakousko 2016
Délka 51 minut
Režie: Jochen Schmoll
Jazyk: anglický, české titulky

Tři dobrodruzi, Sarah McNair-Landry, Erik Boomer a Ben Stookesberry před sebe kladou nelehký cíl. V mrazivých končinách Grónska, poblíž Baffinova zálivu, je dosud neprozkoumaná řeka. Je to nejseverněji položená řeka, kterou kdo kdy sjel na kajaku. Za pomoci snow kitu se trojice vydává napříč polární pustinou za 1000 km dalekým snem, který spatřili do té doby pouze na satelitních mapách. Expedice bojuje s nástrahami Grónska, polárním počasím, ledovcovou krajinou a dalšími překážkami, které se jim staví do cesty a věří, že stihnou dorazit k řece právě včas, aby již byla rozmrzlá, ale aby se stále dala splout v lodích. Největším motorem je odhodlání.

Jochen Schmoll

Jochen Schmoll je německý sportovec, režisér a kameraman žijící ve Španělsku. Ve svých filmech spojuje vášeň pro hory a další outdoorová dobrodružství a tvoří tak unikátní snímky z různých sportovních prostředí. Jeho prvním filmem byl portrét horolezce, alpinisty Roberta Jaspera v roce 1996. Jeho filmy se vyznačují osobním, emotivním příběhem a odvahou pustit se do extrémních dobrodružství. Mezi další snímky patří například Into the Light, kde spouští do hlubin ománské jeskyně Majlis al Jinn.

Ocenění:

New York Wild Film Festival – Best Exploration Film
White Water Award – Expedition of the year
Maine Outdoor Film Festival – Best Film from Away)

FILMY ZAŘAZENÉ DO HLAVNÍHO PROGRAMU SE BUDOU PROMÍTAT VE VŠECH MÍSTECH KONÁNÍ FESTIVALU.

Trailer k filmu:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: