Instruktoři

Instruktoři

Akce klubu Hedvábná stezka vedou jedni z nejlepších instruktorů ve svém oboru. Potkat se na našich akcích můžete se školenými lektory, kteří mají zkušenosti z ČR a zahraničí. Kromě jejich profesionálních dovedností vás okouzlí i smyslem pro humor a šarmem. Lektoři vedou naše akce ve svém volném čase za účelem předání zkušenosti a dovedností.

Marie Klementová – Děvče z hor

kurz via ferrat, sněžnicový kurz, lavinový kurz,vysokohorská turistika, ledovcový kurz

Původem z Opavy, dnes již plnohodnotná Brňačka, dlouholetá průvodkyně outdoorových cestovních kanceláří a mladá cestovatelka. Navzdory svému věku  stihla navštívit většinu evropských zemí a podnikla i delší cesty mimo Starý kontinent. V běžné pracovní době tvoří hodnoty pro rakouský Alpenverein, pro Alpenverein zároveň pracuei v Rakousku jako instruktorka.  Pro Alpský klub Brno vedu semináře a přednáší, lektoruje také na kurzech Českého spolku horských průvodců budoucí mezinárodní horské průvodce s licencí UIMLA.

Tomáš Košut

kurz via ferrat, sněžnicový kurz, vyoskohorská turistika

Odmala trávil s rodiči každou volnou chvíli na lyžích, kole či vodě. Od plavání v krátkém bazénu se dostal k basketbalu a volejbalu. Během studia volno časových a outdoorových aktivit na VŠ v Olomouci si notně rozšířil svůj záběr aktivit, bez kterých si dnes již život neumí představit. Instruktor lyžování, snowboardingu, raftingu a vodní turistiky, lanových aktivit,  plavčík – záchranář, příležitostný potápěč, horolezec a skialpinista a v neposlední řadě i dlouholetý průvodce horských a MTB zájezdů.

Petr Adámek – Hřib

skialpinistický kurz, snowboard, ledovcový kurz

Instruktor horolezectví a lyžování, rescue diver, sportovní experimentátor ( trial, potápění, kite, kolo, paragliding ….).Po horách leze od roku 1982, v současné době je předsedou horolezeckého oddílu Vsetín.

Jan Pala – Palič

skialpinistický kurz, ledovcový kurz

Hlavními zálibami jsou skialpinsmus a lyžování, a vše spojené s pohybem v horách pokrýtých sněhem. Se skialpy navštívil většinu evropských zemí a řadu zajimavých horských oblastí v Asii. K aktivitám na sněhu založil mountainski. Hlavním autorem knihy Hory a sníh (Jan Pala, Iva Filová a kol., Epocha 2010) a spoluautorem knihy (Tomáš Frank, Tomáš Kublák a kol., Epocha 2007).

Karel Vidlák – Karlos

horoškola, skalní lezení, lezení na stěně

Lezení je pro Karla především útěk od reality do nádherného světa hor a skal. V tomto světě se snaží hrát dobrodružnou, vertikálně – horizontální hru s vlastním těžištěm, kterou se snaží dohrát bez pádu. Hlavní  je pro Karla se při tom bavit. Pokud nějakou partii občas i vyhraje, je to jen příjemný bonus navíc

Michal Matula – Lachťa

horoškola, skalní lezení

Michal se řídí  heslem, že je lepší se opotřebovat, než zrezivět. A tak se snaží žít svůj život aktivně.  Ať už se jedná o skalní lezení, výstupy v horách, ale také předávání vědomostí dalším zájemcům, kteří chtějí tak jako on, vylézt co nejvýše, aby se o to hlouběji mohli podívat do sebe samých.


Pavel Pichler – Dámička

administrace klubu, zajištování dopravy, kurz sezení v kavárně

Ač má Pavel za sebou též kurzy snowboardingu a průvodcování, snaží se na všechny kurzy vždy zajistit ty nejlepší instruktory v ČR a sám se věnuje  zejména administraci klubu. Ve volném čase se  rád toulá po horách, jezdí na boadru a kole a miluje vysedávání v kavárně u dobré kávy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: