HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

In Gora

In Gora

Země: Francie 2017
Délka: 44 minut
Režie: Andy Collet
Jazyk: anglický, české titulky

Být digitálním nomádem je dne snem spousty mladých lidí. Val a Tim si ho splnili. Žijí ve žlutém americkém školním autobusu, který si upravili na pojízdný hostel a v něm objíždí svět. Žene je především hledání nedotčeného prašanu na horských úbočích. Spolu s nimi se na měsíční putování vydává parta lyžařů a snowboardistů z the Picture Family. Jejich cílem je najít to nejlepší ježdění po cestě napříč Rakouskem, Slovinskem, Bulharskem, Makedonií a Černou Horou. Při cestě po Balkánském poloostrově zažívají všechno, jen ne běžný život. Je to cesta plná zážitků, setkávání s lokálními obyvateli a objevování místních svahů.

Andy Collet

Andy je bývalý profesionální lyžař a zároveň milovník přírody. V roce 2010 propadl krásám filmování v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách po celém světě. Dnes pracuje také pro největší produkční společnosti či značky, se kterými natočil i snímek In Gora. Čim dal vice se zajímá o životní prostředí a snaží se upozornit na aktuální problémy jako například globální oteplování. Tyto pohnutky jej vedly k natočení snímku In Gora kdy našel zalíbení v propojení cestovatelského ducha a zároveň zodpovědnému chování vůči přírodě. Rodina nomádů ve filmu nečeká, až změny zavede vláda, ale začínají s nimi sami.

FILMY ZAŘAZENÉ DO HLAVNÍHO PROGRAMU SE BUDOU PROMÍTAT VE VŠECH MÍSTECH KONÁNÍ FESTIVALU.

Trailer k filmu:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: