I-view

I-view

Režie: Claudio Rossoni, Itálie, 2015, 28 minut Protagoinisté: Simone Moro Jazyk: Italský / České titulky Simone Moro není jen tak obyčejný sportovec – vždy má sen, který se zdá být téměř neuskutečnitelný. Jako jediný alpinista zdolal tři osmitisícové vrcholy (Shisha Pangma, Makalu a Gasherbrunn II) během jediné zimní sezóny. Obdržel Cenu Pierra de Coubertina za fair play i od italského prezidenta za extrémní záchrannou operaci, kterou provedl na nepálské Lhotse (8516m) na vlastní pěst, ve tmě, s vysokým lavinovým rizikem a bez použití kyslíku.

Kdyby měl alpinismus tolik mediální pozornosti jako fotbal, Simone by byl mezinárodní celebrita. Když mu bylo 41 let, v době, kdy čerstvě zdolal Makalu, rozhodl se zahájit novou životní etapu. Jeho snem bylo odvděčit se Nepálcům za jejich pomoc při výpravách a v hlavě se mu zrodil plán na nové dobrodružství.

V Nepálu nefungoval efektivní záchranný systém za pomoci helikoptér, přitom v těchto extrémních výškách právě helikoptéry mohou zachránit nejeden život. Simone se rozhodne to změnit. Začne brát soukromé lekce a během jednoho měsíce získá licenci pro řízení soukromé helikoptéry. Dalším nadlidským úkolem je pak sehnat helikoptéru a dopravit ji do Nepálu. Za svůj život zdolal hory, které před ním ještě nikdo nezdolal, tady ale stojí na samém začátku.  Podaří se mu zdolat i tyto překážky a založit nový záchranný systém v Nepálu?Tento unikátní a velmi záslužný projekt sleduje snímek I-View režiséra Claudia Rossoniho. I-View je kód jedné speciální helikoptéry a jednoho neuvěřitelného příběhu. India – Victor -India – Eco – Whiskey.

Trailer:

¨

Zkušenosti čtenářů

Pavel Vagunda

Zdravím,  prosimvas kde mohu najít celý film?  Byl jsem na něm na expedicni kameře a moc se mi líbil. Chtěl bych se na něj podívat znovu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: