HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Hynek Adámek: Dnešní Afrika Emila Holuba

Hynek Adámek: Dnešní Afrika Emila Holuba

Ta cesta byla jeho životním snem. Chtěl k hornímu toku Zambezi a pak dál a dál… Tam, kam se ještě běloch neobjevil. Chtěl objevovat, zkoumat a důkladně zaznamenávat všechno co viděl.

Holub si věřil, díky přípravě a zkušenostech, se to přece muselo podařit…

Jaká je ale „jeho“ Afrika dnes? Co by potkal při své cestě? Východní Zambie, místo Holubových snů, se sice změnila k nepoznání, ale horním tok Zambezi je pořád místem, kde se potkává minulost s přítomností.

Hynek Adámek

RNDr. Hynek Adámek (*1962)

Geograf, publicista a fotograf. Publikuje od roku 1993. Účastník české expedice Živá Afrika do rovníkové a západní Afriky v roce 1994. Spoluautor stejnojmenné publikace z roku 1996, společně s Jiřím Hanzelkou a Miroslavem Zikmundem. V roce 2000 mu vyšla kniha  Čas je dar Afriky – Etiopie (společně s Pavlem Mikešem) a v roce 2003 vydal s Jakubem Havlem knihu Island – soulad protikladů. Od roku 2003 je externím redaktorem National Geographic Česko.

Během letní antarktické sezóny 2004/2005 byl členem týmu, který na antarktickém ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou stanici na tomto kontinentu – stanici Johanna Gregora Mendela.

Byla to Afrika, kterou jsem poznal podrobněji jako první. A i tady to funguje stejně jako v osobním životě. Na první lásku se nezapomíná.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: