HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Horský půlmaraton na Božím Daru ovládli Milan Kožák a Martina Stehlíková

Horský půlmaraton na Božím Daru ovládli Milan Kožák a Martina Stehlíková

V sobotu 27. června se konal první ročník horského půlmaratonu na Božím Daru. Pořadatelé si vybrali právě tohle místo pro svoji atraktivitu a hlavně velmi zajímavé a náročné terény v okolí.

Obě vypsané tratě na 10 km a 21 km měly start na začátku naučné stezky Ježíškova cesta a postupně vedly podél hranice s Německem, přes Zlatý kopec, okolo Tetřeví hory zpět do místa startu, kde byl i cíl. Počasí bylo přijatelné. Zataženo, teplota 14°C a větrno. Na trati poté občas i zapršelo.

Na start závodu na 10 km se postavilo 22 závodníků a na 21 km 56 závodníků. V první polovině závodu se běžci postupně dostávali na nejnižší místo, což znamenalo v některých úsecích hodně příkrý seběh, ale všichni si s tím perfektně poradili. Po občerstvovací stanici na 10,5 kilometru však začala trať strmě stoupat. Byly i úseky, kdy se nedalo běžet, ale jen po krůčkách zdolávat metr za metrem. To však k těmto horským závodům samozřejmě patří.

Závěrečný úsek asi dvou kilometrů byl opět vedený do kopce, takže nikdo nečekal, že se bude mohutně sprintovat do cíle, přesto všichni se maximálně snažili, aby nejen výsledek, ale vynaložené úsilí přineslo své ovoce. A musím říci, že výsledné časy, na tak náročné trati, jsou velmi dobré.

Celkovým vítězem závodu na 21 km se stal Milan Kožák ze STARTU Karlovy Vary za čas 1:27:27 hodin, v ženách zase kralovala Martina Stehlíková z nedalekých Abertam v čase 1:43:46 hodin. Desetikilometrovou trať zvládl nejlépe Zdeněk Karban z SK Rover Praha za 50:46 minut a v ženách kralovala Eva Nduwinama z Karlových Varů za čas 52:15 minut.

Fotografie ze závodu ke stažení zdarma

Výsledky:

Půlmaraton – kategorie muži:

1. Milan Kožák (SC START Karlovy Vary)

2. Radim Čada (Podkozí)

3. Jan Bartas (Kožlany)

Půlmaraton – kategorie ženy:

1. Martina Stehlíková (SOHV Abertamy)

2. Miriam Slezáková (Běžecká škola KV)

3. Martina Kabilová (Aces Team Karlovy Vary)

10 km – kategorie muži:

1. Zdeněk Karban (SK Rover Praha)

2. Tomáš Tvaroužek (Cykloteam Nová Role)

3. Jiří Habart

10 km – kategorie ženy:

1. Eva Nduwinama (Karlovy Vary)

2. Vendula Karbanová

3. Daniela Nováková

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: