Horská výzva také v Beskydech, nově závody poběží i jednotlivci

Horská výzva také v Beskydech, nově závody poběží i jednotlivci

Celou řadu novinek připravili organizátoři velmi oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Rock Point – Horská výzva. Nový ročník, který odstartuje v květnu, bude mít tentokrát pět zastávek. Poprvé mohou účastníci zamířit do Beskyd. Velkou změnou je pak možnost startu jednotlivců. Dosud byly distance vypsány jen pro dvojice.

Horská výzva vás provede nejhezčími místy po českých horách

„Věřím, že nyní dokážeme oslovit ještě širší spektrum zájemců o pohyb v horách. Prakticky tím celý seriál rozšiřujeme. Snažíme se, abychom veřejnost více motivovali se hýbat a poznávat nejkrásnější zákoutí českých hor. Stále platí, že každý si u nás má najít vlastní výzvu a abychom situaci ještě ulehčili, umožnili jsme start jednotlivcům a přidali další velmi atraktivní lokalitu, tedy Beskydy. Věřím, že tento náš krok mnozí ocení,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Kalendář seriálu Rock Point – Horská výzva 2016:

1. Krušné hory (Boží Dar) – 20. – 21. květen 2016

2. Beskydy (Trojanovice/Frenštát p. Radhoštěm) – 10. – 11. červen 2016

3. Jeseníky (Červenohorské sedlo) – 15. – 16. červenec 2016

4. Šumava (Železná Ruda) – 19. – 20. srpen 2016

5. Krkonoše (Pec pod Sněžkou) – 23. – 24. září 2016

Nově závod i v Beskydech

V pořadí 6. ročník Rock Point – Horské výzvy bude v letošním roce čítat pětici zastávek. Každý měsíc od května do září se běžci mohou těšit na jeden závod. Úvodní díl odstartuje ve druhé polovině května v Krušných horách tradičně na Božím Daru. V červnu je na programu právě nový závod v Beskydech. „Po Beskydech volalo spoustu závodníků a příznivců horských běhů z Moravskoslezského kraje, takže jsem rád, že jim můžeme udělat radost. Start i cíl bude v nově zrekonstruovaném areálu Horečky mezi Trojanovicemi a Frenštátem pod Radhoštěm,“ doplnil Zitta.

V Jeseníkách se start přesune do Červenohorského sedla

Třetí „štace“ v Jeseníkách přijde na řadu v červenci, následovat bude v srpnu Šumava a celý seriál vyvrcholí předposlední zářijový víkend v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. „Tratě závodů budou oproti loňskému roku měněny minimálně, takže se všichni mohou opět těšit na atraktivní trasy v horském terénu nejvyšších partií českých hor,“ podotkl ředitel Zitta, když současně připomněl jednu z mála změn – zázemí startu a cíle třetího závodu v Jeseníkách pořadatelé přesunuli ze skiareálu Kouty do areálu Ski klubu Šumperk na Červenohorském sedle.

Jednotlivci poběží krátkou a střední variantu tratí

Zásadní novinkou, kterou přináší 6. ročník série, je start jednotlivců. Organizátoři zachovali na každé zastávce tři distance Short, Half a Long o průměrných délkách 14, 35 a 63 km. „Právě na trasách Half a Short jsme umožnili startovat jednotlivcům, takže se na nich už ve dvojicích nebude soutěžit. U trati Long jsme ale kvůli nočnímu startu z důvodu bezpečnosti a náročnosti dvojice zachovali. Long jinak než ve dvou nebude možné absolvovat,“ upozornil Zitta s tím, že každá distance je otevřena také kategorii dogtreking, opět rozdělenou na muže a ženy. Chybět nebude ani nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má benefiční charakter a část výtěžku je věnovaná vždy předem vytipovanému handicapovanému dítěti.

Bodovány budou nově všechny závody a snížené startovné

Vítězové jednotlivých závodů opět obdrží hodnotné ceny od partnerů. Seriál bude hodnocen i celkově, kdy se ti nejlepší mohou těšit na finanční prémie. „Změnili jsme bodování celého seriálu, aby bylo jednodušší a průhlednější. Žádný ze závodů se už nebude škrtat, bodovány budou všechny závody, takže budeme moci sledovat souboje až do posledního závodu,“ těší se na touhu běžců po celkovém vítězství ředitel Zitta.

Pořadatelé šli letos dolů dokonce s cenou za startovné. Nově si účastníci budou moci vybírat z několika balíčků. K základnímu startovnému totiž bude možné si za příplatek vzít značkové pamětní tričko nebo dokonce GPS tracker pro on-line monitoring během závodu.

Registrace se spustí v polovině února

Registraci k 6. ročníku Rock Point – Horské výzvy včetně zavěšení map pořadatelé plánují spustit v polovině února (15. 2.) na webu www.horskavyzva.cz. Celkové vyhlášení opět proběhne slavnostně v rámci cestovatelského a outdoorového festivalu Obzory v Praze.

Rock Point – Horská výzva bude i v dalším ročníku myslet především na krajinu. Už pevnou součástí je projekt Green Way připravovaný společně se sdružením Progressum, jehož hlavním cílem je upozornit nejenom účastníky závodu, ale především širokou veřejnost na problém znečišťování přírody. Svým rozsahem jde o jednu z největších akcí na našem území, během které budou celou trasu a vytipována problematická místa dobrovolníci zbavovat odpadků. „S tím, že myslíme na přírodu, úzce souvisí i změny některých termínů. Snažíme se stále akceptovat neustále vyšší nároky na uspořádání akcí v CHKO a NP, kdy jsme se museli vyhnout především hnízdění a vyvádění mláďat některých ohrožených druhů ptáků jako je tetřev, tetřívek nebo jeřábek. Není to snadné, ale chceme dokázat, že akce, kterou děláme, rozhodně nemá negativní dopad, ale naopak. Chceme veřejnost přimět ke zdravému pohybu, ukázat jí krásy přírody a také přimět tyto hodnoty udržet ,“ dodal ředitel Rock Point – Horské výzvy Pavel Zitta.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: