Hledáte exotickou dovolenou? Ráj na zemi zažijete na Maledivách i Mauriciu

Hledáte exotickou dovolenou? Ráj na zemi zažijete na Maledivách i Mauriciu

O exotice máte jasno, jen stále váháte, kterou konkrétní destinaci pro svou dovolenou zvolit? Míst přirovnávaných k ráji na zemi je celá řada, přesto ne všechny jsou jak přes kopírák. Liší se klimatem, čistotou vody i možnostmi aktivního vyžití. Tak jakou destinaci vybrat pro letošní dovolenou?

Jsou libo Maledivy, Mauricius, Seychely, Barbados, Bali, Fiji, nebo Polynesie? Exotických destinací je na světě celá řada, pojďme se ale blíže pod pokličku podívat prvním zmiňovaným. Je lepší volbou v Indickém oceánu Mauricius, nebo Maledivy?

Kdy vyrazit do vzdálené exotiky?

Mauricius se nachází v jižní části vod Indického oceánu na 20´ rovnoběžce, Maledivy jsou naopak situovány v severní části Indického oceánu na 5´rovnoběžce nad rovníkem. A právě díky blízkosti rovníku v oblasti panují celoročně vysoké teploty mezi 28 až 33 °C. Kvůli dešťovým srážkám, které trvají v období letních prázdnin, je vhodné na dovolenou na Maledivy vyrazit od listopadu do května.

Na Mauriciu lze naopak hojnější srážky očekávat od ledna do března, tento exotický ráj se tak vyplatí navštívit v květnu nebo v červnu, kdy ještě nezačíná „místní zimní období“ a kdy se zároveň dočkáte slunného počasí a třicítek.

Kde najdete čistší oceán a běloskvoucí pláže?

Co se čistoty oceánu týká, pak je nutné nejen na Maledivách a Mauriciu počítat s tím, že v okolí hlavních přístavů a měst jsou vody mírně znečištěné, avšak stačí se vydat na vyhlášené pláže, a krásou oněmíte.

Mauricius i Maledivy se pyšní výbornými podmínkami co se průzračnosti a čistoty oceánu týká. V této oblasti si tak nemají obě exotické destinace co závidět. Lákavé fotografie azurových vod a běloskvoucího písku nejsou v tomto případě jen výplodem šikovného grafika. Na vlastní oči se sami můžete přesvědčit, že ráj na zemi skutečně existuje a že ho není nutno nijak přibarvovat.

V ráji není nutné jen odpočívat na pláži

Nudu nezažijete na Mauriciu a ani na Maledivách. Obě exotické destinace nabízí dostatek aktivního vyžití. Maledivy jsou ideální destinací pro všechny, kteří rádi objevují krásy podmořského světa, šnorchlovat a potápět se budete moci každý den. Řada resortů pak nabízí zdarma různé suchozemské i vodní sporty, tenis, fitness, squash, projížďka na plachetnici, loďce nebo skútru. Na Mauriciu navíc můžete vyzkoušet vodní lyžování, windsurfing, jízdu na banánu za člunem nebo golf. K mání jsou i kola pro projížďku po okolí.

Pokud vás tak odpočinek na pláži s napínavou knihou nebo relax v houpací síti s drinkem v ruce přestane bavit, vyžití budete mít stále dostatek.

Maledivy i Mauricius mají mnohé společného, jedná se o podobné exotické destinace. Při rozhodování, kam vyrazit na dovolenou, tak není špatného výběru. Nezapomenutelné zážitky si přivezete z vod Indického oceánu vždy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: