Halahoj Třebíčský půlmaraton se poběží už v sobotu, na start se postaví 300 běžců

Halahoj Třebíčský půlmaraton se poběží už v sobotu, na start se postaví 300 běžců

V sobotu 11. dubna odstartuje již třetí ročník Halahoj Třebíčského půlmaratonu. Na celkem dvě trati se přihlásilo rovných 300 běžců a běžkyň, kteří změří své síly v členitém terénu mezi Třebíčí, Slavicemi a Pekelným kopcem. Organizátoři letos evidují obrovský zájem účastníků, startovní pole se naplnilo pouhých 52 dní po spuštění registrace.

Velký zájem běžců je pro organizátory ze Studentského klubu Katolického gymnázia Halahoj výzvou. „Po loňské zkušenosti, kdy běželo celkem 232 lidí, jsme čekali, že na ohlášený limit tří set běžců zřejmě dosáhneme, ale že byl závod obsazený tak rychle, nás mile překvapilo. Zároveň je to pro nás velký závazek, nechceme účastníky zklamat a děláme maximum, aby z Třebíče odjeli spokojeni,“ říká organizátor Tadeáš Mahel.

Trať se nemění, přibudou muzikanti

Velkou předností Třebíčského půlmaratonu je jeho trasa. Zatímco ostatní městské půlmaratony se běhají po rovině v centrech měst a po asfaltu, organizátoři třebíčského závodu účastníky zavedou do kopcovitějšího terénu jižně od města. „Závodníci si opět vyzkouší kopečky, lesy i pole v okolí Třebíče. Věřím, že kromě trati zůstane stejná i pohodová, rodinná atmosféra. Právě tu letos nově podpoří (nejen) místní kapely, které budou závodníkům hrát kolem trati,“ představuje pro běžce příjemnou novinku ředitel závodu Ondřej Herzán. Stejné jako loni zůstává i zázemí, které poskytla ZŠ Horka-Domky.

Organizátoři pro letošní rok stanovili kapacitu závodu na 300 míst. „Bez problému bychom mohli mít dvakrát tolik startujících, ale to nechceme. Naším cílem není mít masovou akci, ale spíše menší podnik, kde se budou závodníci cítit jako doma,“ vysvětluje Tadeáš Mahel. Kvůli naplnění kapacity se však již nepůjde přihlásit v den závodu. „Velmi se omlouváme všem, kteří by se chtěli přihlásit až na startu, ale právě kvůli maximálnímu naplnění kapacity závodu to již nepůjde. Bývá to tak ostatně tradicí i na některých větších závodech,“ dodává Herzán.

V těchto dnech probíhají poslední přípravy. „Dolaďujeme technické a materiální zázemí, tiskneme startovní čísla a diplomy, vyřizujeme telefonáty, maily… Musíme to zaklepat, vše se zdá být na dobré cestě. Hlavně aby nezradilo aprílové počasí,“ přeje se Herzán. Podle aktuální předpovědi se zdá, že až 300 běžců a běžkyň vyběhne od tělocvičny školy ZŠ Horka-Domky, bude jim na celou cestu svítit slunce.

Příspíváme na charitu

Deset procent z každého startovného půjde na charitu. Vybrané peníze pomohou Oblastní charitě Třebíč, konkrétně projektu Adopce na blízko.

Závodníci si mohli vybírat, zda chtějí běžet celý půlmaraton (21, km) nebo kratší trať dlouhou zhruba 11,5 kilometrů. Více než dvě třetiny běžců zvolilo delší variantu.

Halahoj Třebíčský půlmaraton vznikl jako nadšenecký projekt několika kamarádů v únoru 2013. Prvního ročníku o dva měsíce později se zúčastnilo přes 80 běžců. Na start toho druhého se jich postavilo 232, čímž se Třebíčský půlmaraton po pouhém roce stal největším běžeckým závodem v okolí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: