Galerie: Lenka Špillarová

Zavřít fotogalerii
Zobrazit
Za svou dnešní podobu vděčí Cedrové hory bohaté skalní „výzdobě“. Patrně nejznámějším útvarem je skalní brána Wolfberg Arch.
Zobrazit
Kalahari bývá po většinu roku suchá a o vodě si může nechat jen zdát. Když vytoužený déšť přijde, promění krajinu k nepoznání.
Zobrazit
Vděčným terčem fotoaparátů jsou mimo zvěř i malé zemní veverky, při jejichž fotografování musí mít člověk velkou trpělivost.
Zobrazit
Kaňon Rybí řeky je největším v Africe. Má délku 160 km, šířku asi 25 km a jeho hloubka je místy víc než půl km.
Zobrazit
Cesty Afrikou jsou často pestřejší, než byste čekali
Zobrazit
Křováci patří k tradičním obyvatelům Kalahari. Po staletí to byli věhlasní stopaři zvěře,lovci a kočovníci. Moderní svět je dnes staví do role spodiny společnosti bez možnosti žít životě, na který byli zvyklí.
Zobrazit
Hererové přišli na území dnešní Namibie v polovině 16.století. Hererské ženy se zhlédly ve viktoriánských šatech bílých kolonistek.
Zobrazit
V polopouští dokáže růst jen málo druhů rostlin, například Aloe dichotoma. Její koruny se stávají útočištěm snovačů pospolitých, kteří si mezi jejími větvemi staví hnízda.
Zobrazit
Do Swakopmundu se dostáváme na konci písečné bouře, řádící na pobřeží. Vzduch je ještě plný písku, který nepříjemně štípe v očích, skřípe mezi zuby a znesnadňuje focení.
Zobrazit
Aloe dichotoma,  tedy stromová aloe, Toulcový strom či Quiver Tree, to jsou názvy pro jednu a tutéž rostlinu, která je krásnou ozdobou vyprahlé jihonamibijské krajiny.
Zobrazit
Cestou pouští do pánve Deadvlei se nám do cesty připletla antilopa oryx, přímorožec. Snaží se nám útéct, ale činí tak nevědomky ve směru našeho pochodu.
Zobrazit
Kterýkoliv úsek cesty třeba i tou nejbezejmenější namibijskou krajinou dokáže překvapit nečekanou podívanou.
Zobrazit
Geometricky přesná krajiny Namibie
Zobrazit
Oblast kolem hory Spitzkoppe je opravdovým rájem táborníků, tuláků a horolezců. Stovky různě velkých balvanů, skalek a špic z tvrdého granitu poskytuje bezvadný lezecký terén.
Zobrazit
 Lezení kolem hory Spitzkkope ztěžují únavná vedra panující zde během dne a naprostý nedostatek vody.
1 2 Další