HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Freezing

Freezing

Země: Velká Británie, 2016
Délka 22 minut
Režie: Rob Lockyear & Jeremy Joyce
Jazyk: anglický, české titulky

Když se řekne surfování, většina z nás si představí písečnou pláž, moře, slunce, pohodu. Málokdo už ale spojuje to slovo s arktickou krajinou. Někdo přeci – kamarádi Jamie a Jeremy vyráží do islandského městečka Grindavik, kde hodlají čelit studeným a nelítostným vlnám Atlantiku. Není to ovšem jen oceán, který jim klade odpor, je to také velká zima, nedostatečné vybavení a v neposlední řadě i nelibost místních obyvatel. Krátký snímek o tom, že surfování v polárních krajích není žádná sranda. A nebo že by?

Rob Lockyear & Jeremy Joyce

Dvojce filmařů z jižní Anglie staví svoje filmy na jedinečném smyslu pro humor, díky kterému získávají ocenění na filmových festivalech po celém světě. Kariéru mohli začít budovat, tak jako řada dalších filmařů, díky projektu Kickstarter, který pomáhá mladým sehnat peníze na jejich projekty. Jejich hlavním tématem je surfování. Film Freezing, který uvidíte během promítání, měl být původně opravdu dokumentem z islandské expedice, na které se ale pokazilo, co se pokazit mohlo. A tak vznikla dokonalá surfařská satira.

BONUSOVÉ FILMY – zařazení do program záleží na místním spolupořadateli

Pro zařazení do programu ve vašem vybraném místě promítání se podívejte na stránku promítání daného města v sekci KDY a KDE.

Trailer k filmu:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: