FOTOREPORTÁŽ: Jak se Filipíny vzpamatovávají z úderu tajfunu Yolanda

FOTOREPORTÁŽ: Jak se Filipíny vzpamatovávají z úderu tajfunu Yolanda

Na centrální část Filipín 8. listopadu udeřil nejsilnější tajfun, který kdy zasáhl pevninu. Větry a vlna, kterou tajfun Hayian (jinak též Yolanda) na mnoha místech zvedl, totálně zničily rozsáhlé oblasti. Katastrofa si dosud vyžádala 5500 obětí a miliony lidí jsou bez domova.

Petr Štefan se spolu s humanitárním týmem Člověka v tísni vypravil okamžitě po pohromě na místo pomáhat. Dostal se do oblastí, které připomínají zkázu po tsunami a kde byl po úderu tajfunu prvním Čechem. O situaci se můžete dovědět více z jeho fotografií pořízených na místě:

Prohlédněte si celou fotogalerii….

Chcete-li podpořit aktivity Člověka v tísni na Filipínách nebo kdekoliv jinde na světě, můžete se zapojit do finanční podpory. Přesný návod nalezente na www.clovekvtisni.cz.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Prave som v Indonezii. Chcel by som tam ist pomoct ako NGO pracovnik. Ak niekto rozmysla podobne moze poslat privatnu spravu ? Letenky mam booknute na 7 januara.

radka

ahoj Petře, skvělě jsi zachytil tu apokalypsu…smutné…dost jsem zvažovala kam 5.11. přeletím, ve hře byly Filipína a Srí Lanka, vyhrála Lanka kvůli přeletové ceně letenky….hm..když to vidím..a to jsem si na tebe i bez tohodle článku vzpomněla, že ti zavolám…ozvi se po návratu…držím palce lidem , at se z tý pohromy co nejrychleji vzpamatují…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: