Fotografický průvodce: Nejkrásnější cesty na písku

Fotografický průvodce: Nejkrásnější cesty na písku

V prosinci 2015 vyšel zcela netradiční horolezecký průvodce, který je vytvořen jako fotokniha a je určen horolezcům a lezcům, kteří lezou na pohodou a chtějí v pískovcových oblastech lézt „hvězdičkové“ cesty. Takže jestli chcete vyrazit na vybrané pískovcové skály a nevíte co si vylézt, tak tento průvodce by vám mohl být užitečný.

V prosinci 2015 vyšel nový, netradičně zpracovaný lezecký průvodce – Nejkrásnější cesty na písku. Je určen především lezcům, kteří dané oblasti příliš neznají, např. protože nejezdí do skal moc často.

Jde o výběr 223 nejhezčích cest z oblastí: Hruboskalsko, Prachovské skály, Tisá, Rájec, Ostrov. Obtížnosti vybraných cest jsou od V do VIIc. Není to tedy výběr pro úplné začátečníky, ale také ne pro lezce zaměřující se na hodně těžké cesty. Průvodce je tedy určen spíše těm, kdo lezou „na pohodu“ a jde jim o hezké lezecké zážitky s kamarády, ne o sportovní výkony.

V čem je průvodce jiný?

Netradičnost průvodce spočívá i ve způsobu zpracování: každá cesta je zvlášť vyfocena a zakreslena do fotky červenou čarou včetně přesného umístění kruhů. U vysokých skal (např. na Hruboskalsku) je zákres cesty někdy rozdělen i do více fotografií.

Každá oblast je většinou rozdělena do podoblastí. Jako první je vždy zařazena autorská mapka, následují fotografie skal se zákresy příslušící k dané mapce.

Kde a jak koupit

Průvodce je možné objednat přímo u autorky nebo koupit v e-shopech a kamenných obchodech – jejich seznam a veškeré podrobnější informace o průvodci naleznete na webových stránkách průvodce: www.nejkrasnejsicesty.cz

Základní informace:

Název: Nejkrásnější cesty na písku
Autor, grafika, sazba: Jana Bejčková
Formát: A5, šitá plus lepená vazba
Celobarevné provedení na křídovém papíře
Stran: 192
Vydání první: 12/2015
Vydal: Jana Bejčková
Tisk: Triangl, a.s.
ISBN: 978-80-260-9105-9
Doporučená prodejní cena: 320 Kč

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: