HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Sandstone (Pískaři)

Sandstone (Pískaři)

 Od prvního vylezení na Krále v Adršpachu uplynula dlouhá doba. V Adršpachu, Teplických skalách, na Ostaši a v Broumovských stěnách mezi tím vznikly tisícovky lezeckých cest. A nové stále vznikají. Každá má svůj příběh, každá je něčím ojedinělá.

Dokumentární film SANDSTONE představuje unikátní lezeckou oblast na severovýchodu Čech, která si i přes nové trendy v lezení zachovává své tradiční hodnoty. Autoři filmu vybrali zásadní cesty jednotlivých dekád, které představí současní lezci Jitka a Luboš Mázlovi, Dušan Stoupa Janák a bratři Stráníkovi. Filmem provází legendy místních skal, Bohumil sýkora a Tomáš Čada. Oba se nesmazatelně zapsali do historie pískovcového lezení.

Film připomíná mezinárodní lezecké komunitě, co je to místní „písek“: jedinečnost lokality, pravidla a zvyklosti, které jsou spojeny s lezením na Broumovsku.

Pod názvem "Pískaři" získal film ocenění "Nejlepší dokument" a "Cena diváků" na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují.

Později byl film přejmenován na SANDSTONE.

Česká republika, režie: Petr Kašpar, produkce: Twin Star Film, 40 minut

Ocenění: MHFF 2012 - Nejlepší dokumentární film a Cena diváka

Film také najdete a můžete ohodnotit na www.CSFD.cz.


Pískaři / Sandstone Climbers - 1. Official Teaser from Petr Kašpar on Vimeo.


25.11.2012, Michaela Gladišová


Diskuse


Dobrý den, chtěla bych se touto cestou zeptat,zda je možné nějakým způsobem získat filmy Sandestone a Príbehy tatranských štítou,případně některé další. Děkuji a zdravím. Alena Černá, Děčín
18. 03. 2013, 12:58:00
petr
petr
Sandstone online https://vimeo.com/105630516
15. 09. 2014, 11:03:21
king
king
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
08. 11. 2018, 03:32:48

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

 

 

SPOLUPOŘÁDÁ