HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

DugOut

DugOut

Originální název: DugOut
Země: Velká Británie, 2017
Délka: 53 min
RežieBenjamin SaddNa vodu radši na Vltavu nebo na Sázavu? A nebo třeba Amazonku? Dva dlouholetí kamarádi - Benjamin Sadd a James Trundle - se rozhodli pro tu třetí možnost. A to pěkně od základů. Vydali se do nitra ekvádorské džungle a s pomocí domorodých indiánů si vyrobili vlastní loď. Dug out je nejpůvodnějším druhem lodě. Je vytesaná z jediného kmene a první zmínky o takových plavidlech jsou staré více než 8 000 před n.l. Ve filmu uvidíte, jak se dva mladíci poperou s výrobou lodě, s nevyzpytatelnými podmínkami deštného pralesa a nebo s hrozbou ponorkové nemoci.

Benjamin Sadd

Tvůrce filmu a zároveň režisér. Ten, kterého na záběrech moc neuvidíte. Před pár lety začal s dokumentováním svých dobrodružství. Za tu dobu natočil krátké filmy o tom, jak tlačil pohovku napříč ostrovem Wight, přejel Keňu na kole s jedním převodem, na paddleboardu sjel řeku Temži a nebo se vydal do oblasti posledních zbytků divočiny Velké Británie a tam strávil několik týdnů jen s přikrývkou. Jeho filmy jsou často promítány na zahraničních filmových festivalech, například v Kendalu nebo v Edinburghu, a fotografie nezřídka používají magazíny National Geographic a Telegraph.


 

FILMY ZAŘAZENÉ DO HLAVNÍHO PROGRAMU SE BUDOU PROMÍTAT VE VŠECH MÍSTECH KONÁNÍ FESTIVALU.

 

Trailer k filmu:


05.01.2018, Jana Ryantová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

 

 

SPOLUPOŘÁDÁ