HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Ultra Trail Gobi Race

Ultra Trail Gobi Race

Země: Jihoafrická republika, 2015
Délka: 11 minut
RežieAndrew King

Poušť Gobi se rozkládá na severu číny a jihu Mongolska. Je jedna z nejstarších a největších pouští světa. A právě zde se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400 km. Závod je bez podpory, vše tedy závisí na samotných závodnících.Ve filmu se novinář Bryon Powell pokouší najít důvody, které nutí účastníky tento závod běžet. Trasa závodu z části kopíruje trasu hedvábné stezky, v minulosti využívané k obchodním účelům. Je to pouhé bláznovství zúčastnit se 400km ultra trailu v jedné z nejnehostinějších pouští světa? Má tento dlouhý závod pro člověka i nějaký přínos?

Ultra Gobi trailUltra Gobi trail


 

Bryon Powell

Vzděláním právník, nyní ultramaratonec na plný úvazek. Poté, co opustil advokátní kancelář a okusil kouzlo běhů na dlouhé vzdálenosti se stal na běhu závislým. Nyní se snaží tento rychle se rozvíjející sport podporovat a zasvěcovat nezasvěcené a to třeba pomocí filmového plátna.


27.12.2016, Michal Kroužel


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

 

 

SPOLUPOŘÁDÁ