HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Travailen

Travailen

Režie: Dean Lesile, JAR, 2014, 27 minut

Protagoinisté: Ryan Sandes

Jazyk: Anglický / České titulky

Legendární traverz ve výšce 3000  m n.m. Dračími horami, jedna z nejtěžších cest jižní Afriky, existuje už od nepaměti. Na jeho překonání potřebujete několik dní a vynikající kondičku. Trasa není značená. Čeká vás skalnatý terén a často exponované úseky.  Teprve v roce 1999 ho proslavili sourozenci Gavin a Laurie Raubenheimerovi, kteří trasu překonali za 104 hodin a 39 minut. Od tohoto momentu se přibližně 220 km dlouhý traverz, stal vyhledávanou výzvou elitních vytrvalostních běžců, kteří se snažili rekord překonat. 15 pokusů selhalo, přibyly tři nové rekordy. Před pěti lety Ryno Griesel a Cobus Van Zyl zaběhli nový rekord za 60 hodin, 29 minut a 30 vteřin. Ryno ale pořád nebyl spokojený a jednoho dne kontaktoval jihoafrického ultratrailového běžce Ryana Sandese, přezdívaného Hedgie. Podaří se jim překonat už tak neuvěřitelný čas a posunout zase o kus dál hranice lidských možností? Snímek Travailen sleduje oba sportovce od příprav až po samotný pokus o rekord. Ukáže krásu Dračích hor i dobrodružný výkon v té nejautentičtější podobě. Dokonalá kamera, úžasná příroda a neuvěřitelný sportovní výkon!

Režisér filmu Dean Leslie spolu s producentem Gregem Fellem už v roce 2006 založili společnost The African Attachment s cílem točit nezávislé filmy s nezaměnitelným rukopisem a vizuálně krásnými příběhy. Doposud společně vytvořili filmy ze všech 7 kontinentů a získali nejrůznější ocenění na mezinárodních festivalech.

Trailer:


05.01.2016, Katka Karlová


Diskuse


Karel Hájek
Karel Hájek

Jsem velice zvědavý zdali to bude jeden z těch stále se opakujících se dokumentů nebo zdali to bude něco originálního.

26. 03. 2016, 17:26:06

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze