HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Srdce Kalahari

Srdce Kalahari

Režie: Martin Šíl, Česká republika, 2015, 18 minut

Členové expedice: Martin Šíl, Jiří Neumann a Jan Cofi Maděryč

Jazyk: Český

Stojíte uprostřed 53 000 kilometrů čtverečných divočiny a nad vámi jsou tisíce hvězd. Noc kolem vás je překvapivě tichá. Hlasy přírody umlkly s posledními paprsky slunce. Přímo v srdci čarovné pouště Kalahari, která jako poušť vlastně vůbec nevypadá, leží rezervace Central Kalahari Game Reserve. Místo, kde se musíte postarat sami o sebe. Musíte si dovézt jídlo, vodu i benzín, a pokud vám dojde, máte problém.Tři účastníci expedice Srdce Kalahari ovšem ukážou, že v divočině, kde velmi jednoduše zahynete žízní, lze najít i klid, harmonii a souznění s krajinou. Že to, co jiní pokládají za handicap – samota a prázdnota – může paradoxně člověka naplnit  mnohem více než davy kolem něj. Na vlastní kůži poznali, jak vypadá pozdní zima v téhle neobyčejné poušti a  setkali se s tamními zvířaty tak, jak to v jiném africkém parku nezažijete. Objevte spolu s cestovatelem Martinem Šílem jedno z posledních divokých míst černého kontinentu a vydejte se hledat kalaharskou harmonii.

 

Cestovatel Martin Šíl se zamiloval do Afriky už od své první cesty na černý kontinent v roce 2003. Během svých cest fotí, píše, točí snímky a pak o afrických cestách vypráví. Projel JAR, Svazijsko, Namibii, Zambii, Zimbabwe, Mozambik i Botswanu. Pravidelně přispívá do časopisů 100+1 a Příroda, do češtiny přeložil sbírku křováckých legend. V roce 2014 zorganizoval expedici k vodopádu Tugela Falls, aby ověřil, zda se spekulace o jeho možném prvenství v tabulkách zakládají na pravdě. Letos se k vodopádu vrací, aby pomocí geodetických měření potvrdil nebo vyvrátil to, že Tugela Fals může být nejvyšším vodopádem světa.  Provozuje weby PoAfrice.cz a DoNeznama.cz.

 

Trailer:


05.01.2016, Katka Karlová


Diskuse


Medvěd
Medvěd

Škoda, že se autor nedokázal držet slov na svém profilu (hlavně té druhé části):

„Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo: Dobrodružství, romantika, oči dokořán a hlava otevřená. To jsou důvody, proč cestuji.

Co mi to bere? Pocit, že jsme středem světa a naše problémy důležité.“

Filmu by to prospělo.

Bohužel dílko není o osamění a harmonii, jak uvádí trailer, ani nesvědčí o tom, že by cestování napomohlo autorovi v pocitu, že není on (a jeho dva strašně odvážní) kamarádi středem světa, ale o tom, jak je trojice „fakt dobrá“, že dokážou udělat guláš z konzervy, vysprchovat se ve sprše v 5 litrech vody a přežít pár dnů s plně vybaveným autem v rezervaci. Na druhou stranu klobouk dolů, když dokážou z pár okamžiků v rezervaci natočit film a ještě ho dostat na festival.

P.S. K té sprše - chlapi, jde to i v ¾ litru a netřeba na to mít kýbl J.

19. 02. 2016, 15:19:36
cofi
cofi

Asi jsi větší prase než já, Medvěde.

16. 10. 2016, 00:56:38

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze