HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Sníh na Nilu

Sníh na Nilu

Režie: Nathan Dappen, Neil Losin, USA, 2013, 20 minut

Protagoinisté: Nate Dappen a Neil Losin

Jazyk: Anglický / České titulky

Na hranicích mezi Ugandou a Demokratickou republikou Kongo v  samotném srdci Afriky se nachází jedno pozoruhodné místo. Říká se mu Měsíční hory, Rwenzori. Vrcholky tohoto pohoří se zvedají do výšky 5000 metrů a jsou jedním z mála míst na zemi, na kterém se nacházejí rovníkové ledovce. Jejich objev v roce 1906 znamenal světovou senzaci. Tato legendární expedice pod vedením vévody Abruzziho inspirovala dva vědce Neila Losina and Natea Dappena, kteří se rozhodli vydat po jejích stopách. Během posledního století ledovce ztratily 80% své původní rozlohy a vědci předpovídají tomuto unikátnímu místu smutnou budoucnost. Poslední zbytky ledu by měly roztát během příštích dvaceti let. Budoucnost hor i lidu kmene Bakonjo, který zde má domov, je tak nejistá. Film se snaží zdokumentovat nejen náročné podmínky expedice, silný příběh, ale zejména rychlost, s jakou tají tyto ledovce. Slavné fotografie ledovců, které na počátku minulého století pořídil Vitorio Sella, a snímky, které zachytily současnou podobu krajiny, se stávají němými svědky dopadu klimatických změn.


Nate Dappen a Neil Losin vlastní společnost Day’s Edge Productions, která stojí kompletně za realizací tohoto snímků. Kromě toho se oba dva věnují vědě, filmařině a fotografování.

 

Trailer:


05.01.2016, Katka Karlová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů