HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

I-view

I-view

Režie: Claudio Rossoni, Itálie, 2015, 28 minut

Protagoinisté: Simone Moro

Jazyk: Italský / České titulky

Simone Moro není jen tak obyčejný sportovec – vždy má sen, který se zdá být téměř neuskutečnitelný. Jako jediný alpinista zdolal tři osmitisícové vrcholy (Shisha Pangma, Makalu a Gasherbrunn II) během jediné zimní sezóny. Obdržel Cenu Pierra de Coubertina za fair play i od italského prezidenta za extrémní záchrannou operaci, kterou provedl na nepálské Lhotse (8516m) na vlastní pěst, ve tmě, s vysokým lavinovým rizikem a bez použití kyslíku.Kdyby měl alpinismus tolik mediální pozornosti jako fotbal, Simone by byl mezinárodní celebrita. Když mu bylo 41 let, v době, kdy čerstvě zdolal Makalu, rozhodl se zahájit novou životní etapu. Jeho snem bylo odvděčit se Nepálcům za jejich pomoc při výpravách a v hlavě se mu zrodil plán na nové dobrodružství.

V Nepálu nefungoval efektivní záchranný systém za pomoci helikoptér, přitom v těchto extrémních výškách právě helikoptéry mohou zachránit nejeden život. Simone se rozhodne to změnit. Začne brát soukromé lekce a během jednoho měsíce získá licenci pro řízení soukromé helikoptéry. Dalším nadlidským úkolem je pak sehnat helikoptéru a dopravit ji do Nepálu. Za svůj život zdolal hory, které před ním ještě nikdo nezdolal, tady ale stojí na samém začátku.  Podaří se mu zdolat i tyto překážky a založit nový záchranný systém v Nepálu?Tento unikátní a velmi záslužný projekt sleduje snímek I-View režiséra Claudia Rossoniho. I-View je kód jedné speciální helikoptéry a jednoho neuvěřitelného příběhu. India - Victor -India - Eco - Whiskey.

Trailer:

¨


05.01.2016, Katka Karlová


Diskuse


Pavel Vagunda
Pavel Vagunda

Zdravím,  prosimvas kde mohu najít celý film?  Byl jsem na něm na expedicni kameře a moc se mi líbil. Chtěl bych se na něj podívat znovu.

21. 04. 2016, 09:24:02

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze