HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

And Then We Swam

And Then We Swam

Režie: Ben Finney, Velká Británie, 2013, 37 minut

Jazyk: anglický / české titulky

Přeplout Indický oceán na veslici bez doprovodné lodi si troufne jen málokdo. Když se do toho navíc pustí dva muži, kteří nikdy nestrávili noc na moři a nikdy neveslovali, půjde o hodně dobrodružný zážitek. V roce 2011 se Britové James Adair a Ben Stenning vydali z australského Geraldtonu na Mauricius na cestu dlouhou 5 600 kilometrů. Několik kilometrů od cíle se jim ale převrátila loď a z už tak náročné cesty se stal boj o život.Některé výpravy lze naplánovat do posledního detailu, v případě Bena a Jamese to tak ale rozhodně není. V okamžiku, kdy jim zmizí pevnina z dohledu, vstupují do úplného neznáma. A když je pak zradí technika a musí se obejít bez GPS či spolehlivého zdroje pitné vody, samota přestane být jejich jediným nepřítelem.

 

Ben Finney je režisér dokumentárních filmů o lidech a jejich vztahu s přírodou. Vystudoval přírodní vědy a doktorát získal za studium sopky na Aljašce. Jeho zájem o zkoumání Země a života na ní ho ale stále drží.

Ocenění: New Zeland Mountain Film Festival, Kendal Mountain Festival, Vancouver International Mountain Film Festival

 

Trailer:


30.12.2014, Katka Karlová


Diskuse


Super :)
22. 03. 2015, 15:14:22

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze