Expedice Yaviza bez víza dorazila na kole do Guatemaly

Expedice Yaviza bez víza dorazila na kole do Guatemaly

Už týdnů se snaží expedice „Yaviza bez víza“ dorazit z Mexika až do Panamy. Čtyři dobrodruzi nám přinášejí další zprávy z cest. Nezapomeňte si ale nejprve přečíst první a druhou reportáž.

Tak jsme se nakonec dostali až do Salvadoru. Belize jsme přejeli jako nic, je jen o trochu dražší než Mexiko, ale lidé tu byli příjemnější. Pomalu si zvykáme na děti vykřikující „gringo, gringo“ na jakéhokoliv turistu, natož pak na čtyři individua na kolech s brašnami..

Od hranic s Guatemalou jsme pokračovali dál do Tikalu džunglí, i když nás od toho odrazovali i vojáci. Prý nás sežere tygr. Nesežral. Jen jsme trochu bloudili, ale spaní v džungli stojí za to. Je fajn, když se ráno probudíte a nad hlavou se vám prohání opice. Navíc zjištění, že jsme asi o 25 km jinde a k tomu pohledy strážců rezervace a  chrámů v Yaxhá, když jsme se z ničeho nic vynořili z džungle ( navíc s kolama ) na opačné straně, byly vážně fajn.

Odtud dál přes Cobán a hory, sahající až do výše tří kilometrů, jsme se doplazili k sopečnému jezeru Atitlán. Kolem něj je spousta sopek a při jednom výšlapu nás dokonce místní policejní hlídka odvezla zpátky do města autem, že prý nejsme normální a můžou nás tu při nejlepším někde podříznout, když se budeme toulat po okolí sami bez průvodce.

Lidé v Guatemale jsou fajn, všude udávané informace o nebezpečí do odlehlejších končin se nám zdají být velmi přehnané, jen se musíte chovat normálně a nechodit s nosem nahoru. Guatemala je přátelská země, stačí říct že jste z Československa,“ píše Pavel Kordas.

Sponzoři

Zkušenosti čtenářů

Šárka

Kam a jak byste vyrazili kdybyste měli na účtě 10 000 Kč, což není tolik, ale chtěli byste být v zahraničí alespoň měsíc?

Můžeš jet stopem po Evropě se spaním á la bezdomovec nebo někde v západní Evropě pracovat. Nebo si najdi přítele, který ti uhradí větší část nákladů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: