HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Expedice Lovelo: Z Myanmaru do Thajska na kolech

Expedice Lovelo: Z Myanmaru do Thajska na kolech

Na kole cestujeme už dlouho. Jezdíme na něm do práce, pravidelně vyrážíme na kratší cesty v Rakousku a Česku a jednou za čas podnikneme delší expedici do vzdálenějších zemí. Ideální čas na tyto expedice je začátek roku, kdy je u nás zima, v posledních letech ale pořádně není sníh a dny jsou krátké.

Po loňské výpravě do Střední Ameriky jsme hledali vhodnou destinaci pro letošní rok. Poměrně rychle jsme se rozhodli pro jihovýchodní Asii, o přesné destinaci jsme ale přemýšleli déle. Nakonec jsme se rozhodli pro cestu z Myanmaru do Thajska. Letíme do Mandalay a vracíme se z Bangkoku. Kudy přesně cesta povede se budeme rozhodovat až na místě podle aktuální situace.

Myanmar se velmi rychle mění a i na jejich ambasádě dostáváme rozporuplné informace o tom, kam se smí a které oblasti jsou pro turisty zakázané. Těchto oblastí je po celé zemi poměrně hodně, pro jejich přejetí je ale možno získat povolení (ale ne automaticky), bohužel ale až přímo na místě.

Myanmar jsme zvolili z toho důvodu, že země je nově otevřená a tedy – například v porovnání s Thajskem – ještě ne tak navštěvovaná. Lidé by měli být snad ještě přátelštější než v sousedních zemích. Navíc se jedná o spíše chudší zemi, což je pro cestování na kole jednoznačnou výhodou – lidé si nemohou dovolit auta, takže silnice by měly být prázdné.

Nezbývá tedy než výše zmíněné domněnky ověřit v praxi. Budeme vás pravidelně informovat.

Marisa Lechthaler a Jiří Koten jsou milovníci outdooru a kempování závislí na dobrodružství, svých kolech a fotografii. Na kole mají nejraději to, že nejede ani příliš rychle ani moc pomalu, a je z něj tedy možné naplno vnímat přírodu, architekturu a splynout s místními obyvateli. Na svém blogu www.lovelo.at představují čtenářům kde všude byli, co viděli a inspirují k podobným výletům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: