HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ETNOKUCHYNĚ A RECEPTY

POSLEDNÍ DISKUSE

FOTOREPORTÁŽ: Víte, co nejhoršího můžete okusit na cestách?

FOTOREPORTÁŽ: Víte, co nejhoršího můžete okusit na cestách?Tento měsíc jsme pro vás připravili soutěž o expediční  jídlo Travellunch. Ani jsme nečekali takovou odezvu na otázku, co nejdrsnějšího jste jedli na svých cestách, rozhodli jsme se s vámi o některé fotografie a příspěvky podělit i v krátké fotoreportáži.

Mezi jinými nám napsala i Zuzana z Brna: "V Západní Sahaře jsme se po dlouhém sezení v autobusu při cestě na jih už nemohli dočkat finální zastávky a posezení v místní baštírně. Harira - no jasně, hustá polévka! A ještě psali, že s masem, ovčím nebo kozím...jak jsem se vyděsila, když na mě z polévky koukalo maso v podobě celých ovčích kopýtek!!!" Také měla prý co dělat se slaným čajem s máslem, kterým ji uhostili rodiny v Ladakhu.


 

Smažené tarantuleSmažené tarantule

Na cestách po indickém Ladakhu vás nepotěší čaj s máslemNa cestách po indickém Ladakhu vás nepotěší čaj s máslem

Neuvařené nakládané kachní vejce s embriem ptáčátkaNeuvařené nakládané kachní vejce s embriem ptáčátka

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Pár svých fotek nám poslala i Radka. Opravdové gurmánské zážitky prý prožila v jihovýchodní Asii: "Před pár měsíci jsem se vrátila z cesty po Indočíně. V Laosu jsme ochutnali velké nakládané šváby a kobylky (obojí cca 10 cm) a psa ve formě barbecue. V Kambodže jsme si pak dali žabí stehýnka, několik kusů smažených tarantulí a co bylo nejhorší, neuvařené kachní vejce, ve kterém bylo embryo ptáčátka."

"Ve Venezuele jsem jedla kuře obalované a pečené v rozdrcených pražených mravencích a žraloka. V Bangkoku zase moučné červy a tzv. flying frogs - přikládám fotografie. Ale popravdě nejhnusnější, co jsem kdy jedla byly thajské sušené ryby a jejich jakési nakládané želé," přispěla se svými fotkami a textem čtenářka Alena.

Laoští nakládaní švábi

Pokud Vás obrázky zaujaly a máte taky nějaké skvělé "stravovací" zážitky, podělte se s námi v diskusi u zmiňované soutěže o jídlo Travellunch.


30.11.2012, Kateřina Petríková


CESTOVATELSKÝ TWEET

Tak dlouho se jezdí s batohem na cesty, až se popruh utrhne!

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ