ETHNOBÁÁÁL: Už tento pátek v Praze.

ETHNOBÁÁÁL: Už tento pátek v Praze.

ETHNOBÁÁÁL: Už tento pátek v Praze.

Cestovatelé, kteří zrovna necestují a mají chuť se alespoň na jeden den přenést do Afriky, Asie, arabských zemí či latinské Ameriky, se můžou už tento pátek vydat na 3.Ethnobááál rádia Ethno.

Afrika

Festival zahájí unikátní skupina MARIMBA MAMA, česko-americká hudební formace, která se ve své tvorbě nechává inspirovat nejen africkou hudební tradicí, ale i vlivy reggae, funku či latinsko-americké hudby. Skupina s nezaměnitelným zvukem, jejímž srdcem jsou tři africké marimby.

Afrika a perkuse, to je naprosto přirozené spojení. Světadíl, jež dal světu například djembe, dal světu také marimbu. Marimba je též perkusní nástroj, větší příbuzný balafonu, který je kromě Afriky též populární v latinské Americe, kam jej přivezli otroci z černého kontinentu. Jak zní marimba naživo předvede právě skupina Marimba Mama.

Indie

Bollywooddance show vám předvede ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA (16-ti členný mezinárodní taneční soubor, v současné době mu běží jedinečné stejnojmenné divadelní představení v divadle ABC pod režisérkou taktovkou Radima Špačka). Projekt Šivovo kolo života však není inspirován jen bollywoodským tancem, ale i bhangrou a tradičními indickými tanci bharatanátyam a kathak.

Karibské rytmy v podání zpěváka z Konga

Po indickém tanečním vystoupení pozveme na parket i Vás. Reggae hudbu asi není třeba více představovat, houpavá jamajská muzika, jež exportoval do celého světa slavný zpěvák Bob Marley. Jak zní tato hudba v africkém podání předvede skupina PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS se svojí směsí afropopu a reggae.

Raï – taneční arabská hudba

Počátek hudby raï se datuje až k 30. létům 20. Století a k alžírskému městu Oran. Raï je taneční směs berberské, španělské, francouzské, arabské a africké hudby. Až do dnešních dnů si tato hudba udržuje popularitu nejen v arabských zemích (možná znáte zpěváka jménem Khaled) ale i jinde. I unás máme představitele této  hudby. Skupina EKVÁTOR (Irák, Arménie, Gruzie), která se mimochodem dala dohromady v azylovém táboře, hraje neuvěřitelně energickou verzi stylu Raï okořeněnou iráckými a východními vlivy.

Kuba v rytmu salsy

Salsa je celosvětový hudební a taneční fenomén, jehož kořeny sahají přes Karibik až do Afriky. Slovo salsa v překladu znamená omáčka, což přesně vystihuje způsob, jakým do sebe salsa míchá jednotlivé hudební či taneční vlivy. Pro svou popularitu se rozšířila nejprve jen ve formě afro-kubánských „ingrediencí“ na Portoriko, do USA a dalších zemí Latinské Ameriky, ve kterých se vytvořily dnešní styly. Salsa je evoluční směsí několika ryze kubánských hudebních žánrů jako son, cha-cha-cha, danzon, guaracha a jiné. Se salsa orchestrem zvaným MEZCLA se přemístíme na chvíli do Havany.

Pokud vás hosté zaujali, určitě doražte na 3.Ethnobáál. Po skončení koncertů pokračuje afterparty ve dvou sálech – „Salsa Night“„Africa Night“ s afro, latino a world DJs. Občerstvení bude zajišťovat orientální restaurace Klub cestovatelů.

Na Ethnobááál můžete přijít 17. února v 19:30. Konat se bude v Latino klubu Palanca na Náměstí Republiky 8, a to přímo v OD Kotva v 5. patře. Vstupné je 200 Kč na míst a 150 Kč v přeprodeji na stránkách www.ethnobal.webnode.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: