Dymák a Kamínková vyhráli poprvé desítku na RunTour

Dymák a Kamínková vyhráli poprvé desítku na RunTour

Osmkrát startoval na běžeckém závodě RunTour, ale nikdy se nedočkal vítězství na hlavní desetikilometrové trati. Petře Kamínkové stačily k triumfu pokusy tři. Nyní se v Olomouci dočkali oba, když skvělými časy utekli konkurenci o „parník“.

Abychom však Dymákovi nekřivdili, dva pokusy v minulém roce si vyčerpal na trati 5 kilometrů, kde neměl konkurenci. V letošní sezoně to zkusil na královské distanci a v parádním čase 31:53 minuty nedal nikomu ze soupeřů šanci. A že kvalitních soupeřů na startu měl. Jan Kohút, Martin Kučera, Jiří Petr. To jsou jen namátkou jména, která musel Dymák setřást.

„Konkurence byla veliká, před závodem jsem si říkal, že mě zase to vítězství mine, ale povedlo se mi klukům utéct. Jsem za to moc rád,“ říkal v cíli s pořádně širokým úsměvem atlet Hvězdy SKP Pardubice. Chleba se začal lámat na šestém kilometru, kdy poprvé poodběhl Janu Kohútovi. „Ještě jsem ho pár set metrů cítil, ale už se mě nechytil,“ dodal.

Jediným zklamáním tak pro Dymáka je, že mu o pár centimetrů utekla prémie na Rajec časovce. „Běželi jsme na ní s Honzou bok po boku, rozhodl skutečný kousíček. Trošku jsem doufal, že ji mám já, ale Honzovi to přeju, běžel skvěle,“ pochválil svého soka Dymák, který byl v cíli v čase 31:54 minuty. Lepší čas na olomoucké RunTour zaběhli soupeři naposledy v roce 2012.

Olomoucká suverénka Kamínková nenechala nic náhodě

Mezi ženami bylo o vítězce na desítce jasno velmi záhy po vyběhnutí ze startovní čáry. Místní atletka Petra Kamínková vystřelila na trať s nejrychlejšími muži a ostatní ženy nechala daleko v davu za sebou. „Ale jsem ráda, že jsem neběžela úplně sama, že mě pár kluků na trati pomohlo,“ přiznala Kamínková.

Její čas 35:34 minuty byl mezi ženami unikátní, vždyť druhá Tereza Jagošová běžela přes 40 minut. „Je skvělé, že se mi povedl takový čas. Upřímně jsem v něj moc nedoufala, měla jsem po dvanáctce v práce a teď tam letím zase. Na druhou stranu to byla moc příjemná pracovní pauza,“ říkala spokojeně.

Výsledky

10 km muži

1. Pavel Dymák

2. Jan Kohut

3. Martin Kučera

10 km ženy

1. Petra Kamínková

2. Tereza Jagošová

3. Petra Janyšová

5 km muži

1. Jakub Gajdušek

2. Vojtěch Vondra

3. Jan Osolsobě

5 km ženy

1. Denisa Kozáková

2. Hanka Randáková

3. Andrea Krstevová

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: