HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Dvě inspirativní knihy Mladé Fronty: Vegan v kondici a Život bez hranic

Dvě inspirativní knihy Mladé Fronty: Vegan v kondici a Život bez hranic

Máme pro vás dvě zajímavé knihy, které jsou určené především pro sportovce, ale mají v sobě také spoustu dobrodružství, zdravému přístupu k životu a hlavně inspirace.

Život bez Hranic – cesta za vítězstvím

V roce 2007 šokovala Chrissie Wellingtonová svět, když zvítězila na nejslavnějším ze všech ironmanů – na havajské Koně. Život bez hranic je příběh její cesty na vrchol, dětství v Anglii, zdolávání hor v Nepálu, plavání v moři plném žraloků, absolvováním dlouhých treků v Argentině, až po první úspěchy v nejdrsnějších sportovních kláních. Od té doby zvítězila ve třech desítkách nejtěžších triatlonů na světě, překonala několik světových rekordů, ale také bulimii, brutální dospívání a bídný osobní život. Jde o inspirující příběh, ženskou variantu mužských příběhů, které známe z bestsellerů Běhání s Keňany nebo Jez a běhej.

Kniha je o lidském úsilí, obrovské motivaci, dobrodružství a také překonávání překážek. Nadchne každou ženu, která se stejně jako autorka nechce bránit ničemu, co jí život nabídne. příběh pravděpodobně přečtete velmi rychle, ale ještě dlouho vám bude inspirací.

Vegan v kondici

Autor knihy Brendan Brazier je profesionální triatlonista na ironmanské trati, je dvojnásobným mistrem  Kanady v 50km ultramaratonu a v Severní Americe patří mezi známé a vyhledávané řečníky. Jeho kniha Vegan v kondici vám poradí, jak se začít stravovat jinak a zároveň neohrozit své zdraví a sportovní výkony. Naopak představuje přesný dietní plán pro vytížené sportovce a aktivně žijící lidi.

Dozvíte se mnoho o důležitých potravinách i ideálnímu přístupu ke stravě. Kniha nemusí byt inspirací pouze pro zapřisáhle vegany, spoustu tipů a nápadů v ní najde každý, a to zejména díky 100 vynikajícím receptům na zdravá jídla – smoothie, energetické tyčinky, saláty či snídaně.

Vegan v kondici není jen kniha o stravování, ale i o přístupu k životu a sportu, který Brendan prosazuje. Nadchnou vás se zde rady o příčinách stresů lidského těla, zvyšování výkonnosti a zejména vlastních zkušeností autora. Stačí okusit jen pár receptů a veganství vám začne připadat velmi sympatické.

Knihy vyšly v nakladatelství Mladá fronta, která pravidelně vydává knihy se sportovní a cestovatelskou tematikou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: