Dvě běžecké výzvy, setkání s legendami a tip na běžeckou dovolenou

Dvě běžecké výzvy, setkání s legendami a tip na běžeckou dovolenou

V létě se opět uskuteční spousta závodů. Většinou na ně běžec přijede a ještě týž den odjede. Přinášíme dvě pozvánky na závody, kde je to jinak. K jejich uběhnutí jeden den nestačí.  Vedle radosti z pohybu si při nich naplno užijete partu, přírodu i dobrodružství.

Vedle toho, že že se oba závody konají nejméně týden, mají společné, že na nich navážete nejedno nové přátelství a setkáte se s legendami vytrvalostních sportů. Organizátorem prvního z nich je ultramaratonec Daniel Orálek a toho druhého extrémní biker Jan Kopka. Stojí za zmínku, že tyhle dvě osobnosti, vedle úspěchů a dřiny na dlouhých tratích, spojuje  také skutečnost, že o jejich opravdových dobrodružstvích můžeme číst na stránkách populárních knih. V případě Orálka jsou to knihy „Můj dlouhý běh“ a „Ti, kteří utíkají pěšky“, v případě Kopky „Cesty peklem a sněhem“ a „Ve spárech Aljašky“.

Sedm maratonů v sedmi dnech

První závod je kratší a startuje 28. června 2015. Jedná se již o 23. ročník a běží se na Moravě jak napovídá jeho název Moravský UltraMaraton (MUM). Jde o etapový závod na 7 maratonů v 7 po sobě následujících dnech. Uvádí se, že je nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky. Ale to neznamená, že se ho účastní jen vrcholový sportovci. Naopak samotné absolvování může být výzvou a osobním vítězstvím. Pro ty, kdo si netroufnou jsou  připraveny  i varianty startu jen  na třech etapách a zkusit si můžete třeba i jen jednu. Závod probíhá v krásné přírodě Českomoravské vysočiny a Drahanské vrchoviny s centrem v malebné Lomnici u Tišnova.

1000 miles adventure – cyklistický závod i pro běžce

Druhá pozvánka je výzvou k ještě většímu dobrodružství. Akce získala věhlasu mezi cyklisty, účast je kapacitně limitována a čísla během krátkého okamžiku od registrace rozebrány. Stejně je tomu tak i letos. Méně známo však je, že závod  Craft 1000 Miles Adventure je otevřen i pro kategorii běžec/chodec a že v ní stále ještě běží možnost registrace. Start letošního ročníku je plánován 5. července 2015 z obce Nová Sedlica na východě Slovenska. Délka bude opět cca 1 000 mil napříč Česko-Slovenskem. Variantou je i kratší verze závodu dlouhá přibližně 500 mil. Na rozdíl od etapového MUMu, se zde jedná o nonstop závod, kdy je stanoven pouze start a cíl. Trasa vede prostě přírodou. Kdy a kde závodník spí, co jí atd. jen na něm. Cílená podpora je zakázána.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: