HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Dvaadvacetiletá Dominika se už vrací na motorce z Kyrgyzstánu

Dvaadvacetiletá Dominika se už vrací na motorce z Kyrgyzstánu

Dvaadvacetiletá Dominika Gawliczková projela na malých motorkách 18 zemí Evropy. Začala jezdit na motorce ve 13 letech a o 3 roky později vyrazila na první výlet v jedné stopě za hranice ČR. V 19 letech se vydala poprvé úplně sama do Španělska a Portugalska na cestu dlouhou 9 840 km, která trvala 35 dní. Momentálně se už vrací po dosažení Kyrgyzských hranic zpět do České republiky. Na facebooku Dominika na cestě můžete sledovat její velmi vtipné příspěvky!

I o své zpáteční cestě píše pravidelné zprávy. Tady jen krátký výběr:

12. září: Člověk by si řekl, že tahle zpáteční cesta bude jednodušší ale…

Včera jste mi poslali tolik tepla, že se oteplilo na patnáct stupňů, a já radostně vyrazila. Jenže po pár kilometrech mi začalo být fakt hodně zle, cítila jsem se, jako by mě někdo nadrogoval, vůbec jsem neměla žádné reflexy, ani sílu otočit plynem a musela zastavit, abych neusnula. Najedla jsem se a dala si energeťák, ale nepomohlo to. Za 20 km jsem se svalila na autobusové zastávce na lavičku a pěkně dlouho ležela. Když jsem se trochu vzpamatovala, řekla jsem si, že to těch 180 km do Petropavlu musím dojet, protože se lavička nejevila až tak pohodlně pro přespání. Sotva jsem ale vyjela, zmizel asfalt, a když se občas objevil, byl v děsném stavu. A když už jsem si říkala, že moc horší to být nemůže, začalo hrozně pršet.  Pak už mi bylo vlastně v kontextu událostí docela dobře a jen jsem kroutila hlavou nad tím, jak můžou Kazaši vytvořit objížďku s povrchem fakt obřích šutrů, na kterých měly co dělat i stavební stroje. Ale dobře to dopadlo… teda když pominu to, že v celém Petropavlu zrovna dva dny nepoteče žádná voda. :))))

13. září: Myslela jsem, že mě na ruských hranicích už nic nepřekvapí, dokud jsem nedostala otázku, kde je můj řidič. Pořád jsem odpovídala, že já jsem řidič, ale pán, v domnění, že mu nerozumím, vylezl z budky a začal se shánět, ke komu patřím. Kupodivu se ke mně vůbec nikdo nehlásil. Nevnímali moje námitky a všichni lidé se začali shánět po mém doprovodu. Někdo dokonce vytáhl statného Rusa z auta, ale ani on nechtěl byt mým novým opatrovníkem. Teprve pak uznali za vhodné všimnout si mého hulákaní, že jsem tady sama, a naštěstí nezačali hlásit třeba „máme tady ztracené dítě“.

Festival ObzoryDominika Gawliczková bude také jedním z hostů nacestovatelsko-outdoorovém festivatelu OBZORY. Festival proběhne 1. – 2. listopadu 2014 na Filozofická fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Top cestovatelské a outdoorové přednášky najdete v šesti sálech, můžete se těšit na taneční či fotografické workshopy, výstavy fotografií i prodej outdoorového vybavení, kulinářských dobrot, šperků a exotických zajímavostí za výhodné festivalové ceny. Více na www.festivalobzory.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: