Doporučené plavby ve Vietnamu – které stojí za to a které raději vynechat?

Doporučené plavby ve Vietnamu – které stojí za to a které raději vynechat?

Všudypřítomný ruch, podnikaví prodavači, miliony motorek a neutuchající troubení, kterým se řidiči na silnici dorozumívají i ve zdánlivě neorganizovaných situacích, k Vietnamu neodmyslitelně patří. Ale co když si od ruchu měst chcete na chvíli odpočinout? Vyberte si z nepřeberného množství možností strávit pár hodin nebo i několik dnů na vodě.

Ne všechny plavby jsou si ale stejně kvalitní. Ceny, program a zážitky se velmi liší a může být těžké si vybrat, které výlety lodí budou to pravé pro vás. Abychom vám alespoň trochu pomohli s rozhodováním, připravili jsme pro vás několik doporučení na plavby ve Vietnamu.

Zátoka Halong, stovky lodí – jakou si vybrat?

Článek o plavbách ve Vietnamu nemůže začít ničím jiným, než zátokou Halong – je také pravděpodobně jedním z prvních míst, které se vám vybaví, když se řekne Vietnam.

Autentická plavba rybářskou bárkou

Chcete zažít Halong jinak? Rádi vám pomůžeme! Zorganizujeme pro vás cestu na Halong s noclehem na ostrově Cat Ba. Odtud vyrazíte na menší rybářské lodi do zátoky Lan Ha – zážitek to bude nezapomenutelný a zároveň nerušený mnoha dalšími turisty. Kromě samotné plavby skýtá ostrov Cat Ba další možnosti, co podniknout – můžete vyrazit na trek džunglí uprostřed ostrova, půjčit si kajaky a vyrazit podél pobřeží nebo si odpočinout na jedné z pláží.

Klasická plavba v Halongu, která Vás nezklame

Další možností je plavba lodí Flamingo, která je kvalitní a ověřená, ale stále klasická turistická loď, na kterou z Hanoje zamíříte minibusem s dalšími turisty. Ubytujete se v jedné z vkusně vybavených 14 kajut, ochutnáte skvělé jídlo připravované výborným kuchařem a ráno si při východu slunce zacvičíte tai – či.

Plavby na lodi Flamengo patří standardně k itinerářům v CK Go2: zájezdy do Vietnamu.

Náš tip? Prozkoumejte zátoku Lan Ha na palubě 5* luxusní lodi

Pokud si chcete z plavby odvézt opravdový zážitek a vyhnout se masám turistů, máme pro vás možnost plavby na velmi luxusní lodi Orchid, díky které poznáte klidnější a především zatím téměř neobjevenou zátoku Lan Ha. Spatříte tu původní plovoucí rybářské vesnice i liduprázdné ostrůvky. Dvoudenní plavba je o trochu dražší, než standardní výlety do Halongu, ale vynaložené peníze určitě stojí za to. Plavba se skvěle hodí do zážitkového zájezdu – Luxusní zážitková dovolená ve Vietnamu.

Poznejte život na Mekongu

Chcete zažít vyhlášené plovoucí trhy na Mekongu? Musíte za nimi až do Can Tho. Během jednodenního výletu do městeček poblíž Saigonu už trhy nespatříte. Jediný stále ještě probíhající trh je v Can Tho, takže pouze dvoudenní výlet na Mekong zaručí, že tuto mizející tradici spatříte na vlastní oči. Trhy začínají velmi časně ráno a to, s čím jednotlivé lodě obchodují, poznáte ze zboží (např. ananas) napíchnutého na kůlu na přídi lodi. Zní to lákavě?

Pokud zvolíte dvoudenní plavbu s přespáním v Can Tho, stoprocentně vám doporučujeme navštívit večerní trh s pouličním jídlem uprostřed městečka.

Luxusní dvoudenní plavba po Mekongu pro náročné klienty

Plavba Bassac po Mekongu je jednou z nejlepších možností, jak opravdu poznat život na deltě. Tyto lodě se v žádném ohledu nepodobají velkým turistickým plavidlům, právě naopak. Nabízí nadstandardní servis pro obyvatele každé z 12-18 kajut, výtečné jídlo, prostor pro relax na slunci i kajaky, díky kterým se můžete podívat i do úzkých kanálů a odlehlejších částí delty.  Součástí je samozřejmě návštěva trhů v Can Tho. Před nebo po plavbě se můžete vydat na pláže ostrova Phu Quoc třeba do butikového hotelu Cassia Cottage.

Lodí za unikátním pozůstatkem vietnamské války – speedboat k tunelům Cu Chi

Zajímá vás historie a válka ve Vietnamu? Nenechte si ujít neuvěřitelné dílo – tunely Cu Chi, desítky kilometrů dlouhou podzemní síť, kterou využíval Vietcong jako sofistikovaný úkryt i jako způsob, jak se přiblížit k nepříteli nezpozorován. Mnohé společnosti v Saigonu vám nabídnou cestu k tunelům na speedboat. Je to populární způsob, jak se ke vchodu do tunelů dostat ještě před hlavním náporem turistických autobusů, nicméně autentický zážitek nečekejte. Pro ten si raději vyberte místní hromadnou dopravu, která cestu ke Cu Chi udělá rozhodně zajímavější a pomůže vám zase o něco lépe poznat běžný život ve Vietnamu. Abyste se vyhnuli davům, stačí vyrazit brzy ráno.

“Vietnamské Benátky” a nové šaty, než řeknete Vietnam – plavba v historickém městě Hoi An

Hoi An, jedno z nejkrásnějších vietnamských měst, je místem spojeným především s historií, architekturou a krejčovským řemeslem – nechte si raději místo v kufru, protože šatům nebo oblekům na míru za velmi příznivé ceny se jen těžko odolává. Jejich ušití navíc trvá většinou pouze dva dny!

I když plavby nejsou důvodem věhlasu, který si Hoi An získal, je tu hned několik možností, jak si užít pohled na město z vodní hladiny – skvělá je například plavba po řece v rámci kurzu vaření Red Bridge (vybrat si můžete ze dvou variant, obě jsou cenově dostupné a naučíte se připravovat speciality vietnamské kuchyně), nebo cesta na ostrov Cham vzdálený jen osm námořních mílí od města Hoi An. Dopravit se tam můžete s veřejnou dopravou na dřevěné lodi, s organizovaným zájezdem, nebo vám pomůžeme pronajmout speedboat, která vás na ostrov převeze rychle a pohodlně.

Turistické lákadlo/past v císařském městě – voňavá řeka v Hue

Hue je bývalé císařské město, jehož scenérie ale velmi utrpěla v průběhu války a bohužel tím ztratilo velkou část svého půvabu. Pokud se ho rozhodnete zařadit do svého itineráře, jedním ze zážitků, které vám bude mnoho podnikavých místních nabízet, jsou plavby po Voňavé řece, která dala jméno vůně květů na podzim spadaných z okolních stromů.

Ty jsou ale většinou především pastí na turisty a nenabízí zážitek ničím výjimečný. Pokud se přeci jen pro plavbu rozhodnete, zkontrolujte si na internetu recenze jednotlivých společností a buďte připravení smlouvat o ceně – nabídky se velmi liší.

Už jste si některou z plaveb vybrali a rádi byste ji zařadili do své cesty po Vietnamu? Nebo uvažujete o jiných plavbách, které jsme dnes v článku nezmínili? Rádi vám poradíme a pomůžeme, obraťte se na specialisty z Go2 Vietnam.

Nikola Štěrbová se do Vietnamu poprvé podívala jako turista v rámci velké cesty po Asii a ihned si jej zamilovala. V Go2 připravuje a realizuje zájezdy do Vietnamu. Více o její práci naleznete na portálu Dovolená Vietnam.

Go2Zaujalo vás některé z nevšedních vietnamských jídel a rádi byste se do Vietnamu vydali nejen za krásami přírody, ale také za divy kuchyně? Na Zájezdu všechny chutě Vietnamu můžete poznat taje vietnamské kuchyně s českým průvodcem CK Go2. Dobrou chuť! Nebo se Vydejte se na velkou cestu Vietnamem s CK GO2 a zažijte místní atmosféru na vlastní kůži! Dovolená ve Vietnamu může být víc než jen návštěva obvyklých turistických destinací.

Zkušenosti čtenářů

září - říjen

Ted je to pravé období navštívit tuto zemi. Koukněte se jak nejlépe do zátoky, —informace zde http://www.vietnamista.cz/products/a2/ a zde je také mapa zátoky http://www.vietnamista.cz/mapy/.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí