Západní a jižní Evropa

Pujceni auta -obsani kreditni karty

Jiri

Zdravim .
Chystame se na Sardinii a chceme si tam pujcit auto . Pri bookovani auta dopredu pres internet vsak pujcovny vyzaduji podminku, ze si po priletu musi nejak opsat moji kreditni kartu pro pripad poskozeni nebo havarie..Nevite nekdo jak to funguje , kdyz se pak doopravdy neco stane?
Dale nabizeji pripojisteni spoluucasti pri havarii za dalsich cca 1500 kc . Myslite ze je dulezite nebo dobre tohle pripojisteni priplacet?
Dale se chci zeptat : Jede nas 5 , ale pri bookovani musime vyplnit jmeno ridice . Muze potom nasledne ridit i jina osoba , nez bylo vyplneno pri bookovani?
Dekujem vsem mnohokrat .

Zkušenosti čtenářů

Jan

Často si půjčuji auto a vždy po mně chtějí kreditku, aby si blokli tzv. deposit. Z toho by se platily nehody, popř. dotankování benzínu atp. S opisováním jsem se nikdy nesetkal, neboť půjčovny byly vždy online, nebo nechtěly kreditku a byla to založeno na důvěře (malé ostrůvky v Tichomoří). Spoluúčast jsem si nikdy nedoplácel. Je potřeba si ale prohlédnout základní podmínky. Na základě toho uvažovat o dodatečném připojištění. Kdo je uveden ve smlouvě jako řidič, musí řídit. Popř. se za příplatek dá dopsat další řidič. Kdyby se něco stalo a řídil, kdo není uveden ve smlouvě, tak pojištění neplatí a vše platí řidič.

Jiri
Jan:

Dekuji .
A jak mam rozumet tomu blokli si deposit ?Znamena to ze si z karty vezmou nejakou cast penez jako deposit a pri vraceni ji vrati?
Dikec

Jan
Jiri:

To je tak, že na té kartě blokují určitou sumu peněz, ale nestrhnou si ji. Při vrácení to odblokují a nebo to nechají být a banka sama po měsíci tyto blokované peníze uvolní. To znamená, že po nějakou dobu, nemáš k dispozici celý kredit na kartě.

Jiri
Jan:

Aha ok uz chapu . Jeste me prosim te zajima , jestli jde o tu kartu s kterou budeme platit on line rezervaci ? Protoze nevim jestli budu na miste pri prevzeti auta mit u sebe nejakou kartu ..
Dekuji Honzo

Jan
Jiri:

Jiří, u drtivé většiny autopůjčoven vyžadují kreditku. Pokud ji nemáš, máš smůlu. Jak už psala Lenka, autopůjčovny se musí nějak bránit. Setkal jsem se s tím, že debetku odmítli. Libor ti to napsal přesně.

Jiri:

Pravidelně objednávám auta přes http://rent?lcars.com zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

Jiri
Jan:

Nebo to proste znamena , ze souhlasis stim , aby si opsali cislo uctu nebo karty z ktere platis na internetu on line rezervacI?
Diky

Jiri

Nebylo by proste lepsi to zaplatit v hotovosti. Jaky je rozdil mezi debetni a kreditni kartou. Bojim se vysokych poplatku a co kdyz nekdo v pujcovne zneuzije moje osobni data. Sardinie to je samy mafian tak se nedivte, ze jsem opatrny. Je nejaky limit na alkohol?

lenka
Jiri:

Některé půjčovny VYŽADUJÍ jenom kreditní kartu (debetka jim nestačí). V mojí bance mi vysvětlili, že je to proto, že když už má člověk kreditku, má nějakou důvěru ve svojí bance, má tam dost peněz a není to nějaký „hejpočkej“. Tím pádem když máte kreditku (nejlépe zlatou), dívají se na vás i v zahraničí jako na důvěryhodného klienta. Zásadou je nezrtácet kartu z dohledu a nikomu nedovolit, aby si ji donesl někam „dozadu“. Jinak když kreditku splácíte v dohodnutých termínech, neplatíte bance žádné poplatky.

Jiri
lenka:

Porad jsem se nedozvedel kdy budou tu kreditni kartu chtit a jak na ni dokazou zablokovat urcitou castku.A co kdyz vubec kredditni kartu nevlastnim-jen treba debetni a na te nemam skoro vubec zadne penize a kdyz jo tak je treba potrebuji na utratu…

Jiri:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Libor
Jiri:

U některých půjčoven se dá půjčit i na debetní kartu, ale nevím jak na Sardínii, musel by sis to ověřit dopředu. Pak ale musíš mít dostatek peněz na účtu, tedy nejen na půjčovné ale i na případný depozit (to, co si zablokují). Také musí být i dostatečný limit pro platby, jinak je to jako bys kartu neměl. Pokud tam přijedeš bez karty (nebo s nedostatečným stavem účtu či limitem), auto ti nepůjčí a nevrátí ani rezervační poplatek. Karta musí být obvykle na řidiče či manžela/ku. Další řidič lze za určitý denní poplatek přidat. Na další útratu a výběry z bankomatu musíš mít další peníze. Kreditní kartu ti na požádání vystaví tvoje banka, i když nevím, jestli s dostatečným limitem, pokud nemáš nějaké příjmy na účet. Hotově někdy (spíš vyjímečně) lze zaplatit půjčovné, ale stejně musíš mít i tu kartu na depozit. Dokážou to zablokovat stejně jako dokážou zinkasovat platbu kdekoliv jinde.

Zjisti si výši spoluúčasti při havárii a krádeži a nejpíš usoudíš, že bude lepší si zaplatit těch 1500 Kč v 5 lidech (směšných 300 Kč na osobu), než se pak dohadovat, jak se složíte na např. 20000 Kč spoluúčasti. Možná bude nejlepší, když budete jezdit stopem, autobusem nebo na kole, pokud nemáš ty nebo jiný řidič na účtu dost peněz.

roko
lenka:

oni ale nemají šanci poznat jestli jim dáváš debetku či kreditku,pokud je na debetce dostatečná hotovost vždy projde!

Ty drž hubu ty buuzeranti hlavo .Vyliskam nohama zmrde!

Petr

„Dozadu“? Co je to za blbost. Napriklad v USA v kazde normalni restauraci (nemyslim bufik pro batuzkare)pri platbe vzdy kreditku odnesou „dozadu“

Nebylo by proste lepsi to zaplatit v hotovosti.

Jena

V civilizovanych zemich se uz moc hotovosti neplati. Snad jeste ve vychodni Evrope nebo Etiopii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: