Západní a jižní Evropa

Portugalsko

Katka

Ahoj, prosím o radu s trasou v Portugalsku. Přiletíme do Fara koncem března a budeme 20 dní cestovat jen po Portugalsku. Doporučíte mi, co určitě nevynechat. Ocením i vaše osobní oblíbená místa (nejen turisticky vyhledávaná). Děkuji moc za příspěvky nebo odkazy.

Zkušenosti čtenářů

Cory

Ahoj. Za mě určitě si projděte Lagos, kousek od Faro, a komplet pobřeží. 🙂 Pak Maják Caode de Sao Vicente.  Okolo Lisabonu určitě Sintra, Cabo de Roca, pevnost Miradouro, kompletní Lisabon (alespoň 4 dny na prozkoumání 🙂 čtvrtí Lisabonu jako Bairro Alto, Alfama,…, doporučuji i místní Zoo, kde jedeš lanovkou nad výběhem lvů), cesta Tram 28, podívat se u Torro de Belém. Sochu Krista na jižní straně Lisabonu. Kousek od tama je výborná restaurace Ponto Final s možností poobědvání na mole a výhledem na Lisabon a most. doporučuji zarezervovat dopoledne a úpak jít na oběd nebo na večeři.
Toť za mě, co jsem stihl procestovat. V září jedeme znova, tak to co se nestihlo se snad stihne. 🙂

Katka

ahoj, moc díky za tipy!

pdmlynek

Přeji Ti hodně štěstí v Portugalsku.  Je to nádherná země.
 
Co vidět a co doporučuji?  No, to záleží na Tvým stylu cestování, kolik vás bude, co máte rádi, kolik vám je, jaký máte rozpočet, atd.  Co já nebo Cory doporučujeme může být úplně něco jiného než co se vám bude líbit.
 
Jestli jste 20-letí chudí vysokoškoláci kteří chtějí vidět přírodu a jste na adrenalinové sporty, tak to bude jiné než kdyby jste byli bohatí 80-letí kteří jsou na historické památky, města a gastronomii.
 
Ale pár poznámek:
 
(1) Cory radí dobře – zní to že to dobře prostudoval.  Ale kup si nějakou dobrou knihu o Portugalsku; na takovou malou zemi je tam toho hodně.
 
(2)  Velice se nám líbit Lisbon.  3-4 dni je akorát.  Všude se dostaneš péšky nebo tramvají.
 
(3)  Poblíž je taky Sintra, kde doporučuji vám strávit celý den.  Je tam několik pevností, hradů, a stojí to za to.  Poblíž je taky nezápadnější místo pevninské Evropy
 
(4)  Jak jistě víš tak jížní pobřeži, Algavre, kde je Faro, má nádherné pláže.  Nemám ponětí jestli to bude moc na koupání nebo ne (my jsme tam byli v červenci).  Protože mezi plážemi a místami v Algavre jsou rozdíly, pročti si (např. Rick Steves) kde to je lepší a které části vynechat.
 
(5)  Ale lepší než Algavre na surfování jsou některé pláže na západním pobřeží.  Má to největší vlny na Atlantiku.

Katka

ahoj
díky za informace, jsme rodina, dvě malé děti (4 a 2 roky). peněz máme našetřeno řekla bych dost, manžel dělá paragliding, takže cestujeme ještě s velikááánským báglem. je nám jasné, že duben není na koupání v portugalsku nejvhodnější měsíc, kvůli koupačkám tam nejdeme, máme kamarádku, která začala žít v portugalsku a stará se o farmu v Serra de Estrela,a z Fara chceme doputovat k ní a asi dál na sever do oblasti Minho. zajímá nás více příroda, městům se věsmes vyhýbáme, ale tady budou zajímavá určitě i města, o tom žádná, stačí, co jsem si už načetla.
nějaká dobrá kniha o portgalsku v češtině je? víš o nějaké konkrétní?  díky…
 

pdmlynek

Já mám rád Lonely Planet, ale taky se nám líbí Společník cestovatele, a dříve jsem měl taky rád Rough Guide.  O Berlitzu nebo o National Geographic moc nepoužívám: B mi připadá trochu nepřehlednutelný a NG trochu moc povrchový.
 
Podle Tvého popisu co chcete dělat, tak to zní že by LP byl asi nejlepší.

Cory

Souhlasím s „pdmlynek“.
Sám mám knihu od Lonely Planet, a lepší knihu jsem nenašel. Buď velkou v ČJ nebo kapesního průvodce v ENG.
ROzhodně bych ale tolika nedbal na tipy restaurací v LP. Vždy si tu restauraci ještě předem vyhledat na Google a recenze atd. Určitě nepoužívat TripAdvisor, kde je to spíše pro turisty, než cestovatele. 🙂 Foursquare lepší.
 
Co se týče pláží v Algarve, tak na koupání to je i není. V červnu tam byla teplota oceánu 15°C :))) Záleží jak moc Vám bude, na 30°C ve stínu, horko. 😀
Kdybych měl doplnit body od „pdmlynek“ tak:
1) Lonely Planet
2) 3-4 dny pro prozkoumání Lisabonu v základní formě a nejznámějších památek. Rozhodně bych to ale neviděl na chill zkoumání (zvlášť s dětmi 🙂 )
3) Na Sintru 100% celý den. Sváží tam autobusy, který jezdí tuším 3 trasy. Je na Vás kteoru si vyberete. Před 3 lety tuším autobus za 5euro osoba.
4) viz moje poznámka výše v příspěvku 🙂
5)  Souhlasím. 🙂
 
Snad nepíši pozdě, a poznámky budou ještě vhod. 😀
 
Zde je případně odkaz na místa, která jsme buď navštívili nebo měli v plánu navštívit, ale nestihli jsme to. 🙂 https://goo.gl/maps/CvUexZdWxh32

Jaro

Na Sintru s dětmi možno i vlakem, také vlakem podél pobřeží do Cascais – lázeň. měsrečko.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: