USA

Zkušenosti s půjčovnou aut Alamo

Pavel

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s půjčovnou aut Alamo. Podle všeho se jedná o velkou a renomovanou půjčovnu s dobrými referencemi. Tohle léto vyrážíme na 21 dnů na západní pobřeží USA a chtěli bychom půjčit 2x střední SUV (Ford Escape nebo podobné) – je nás 6. Na náš termín se tahle kategorie prakticky ve všech půjčovnách pohybuje okolo 1200$ a víc. Jenom u Alama je to 610$.

Zdá se, že vše potřebné je započítané – už jsme jim i psali dotaz a vypadá to, že by v tom neměl být nikde problém (omezení, pojištění, additional drivers…). Každopádně rozdíl 100% oproti konkurenci se zdá být neuvěřitelný, proto bych se rád zeptal, jestli jste u nich někdo půjčoval a jestli jste třeba nakonec neplatili víc, případně v tom nebyl nějaký jiný háček.

Moc díky
Pavel

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, ta cena je opravdu divná, ale podle webu asi opravdová. Já měl auto od Alama jen v Kanadě a bylo vše v pořádku. Cena nebyla ale takto nízká, pro hodně km byli však nejlevnější, protože ostatní měli limitované km a zbytek za příplatek. Dej si ale tu Extended Protection za 13,74 USD denně, protože jinak bys neměl povinné ručení (third-party liability). To je totiž v USA a Kanadě na rozdíl od Evropy vázané na řidiče a ne na auto. Není tedy automatické a Američan si ho přikupovat nemusí. Ty sice také ne, ale platit pak třeba někomu léčení v USA po nehodě je dost drahé. CDW je jen na škodu na tom půjčeném autě. Malé lokální půjčovny v USA mívají všechny „pojištění“ zahrnuté, ale velké obvykle ne. Při rezervaci přes jiný web se toto někdy nabízí za příplatek té rezervační firmě (třeba Priceline), což je levnější, (alespoň před 4 lety to tak bylo).

m

yoyo ..mal som daaavno u alama, bol to maly sedan a cena asi 250 USD na 10 dni komplet, vtedy boli najlacnejsia alternativa, nezabudni si priplatit aspon zakladnu poistku na skodu na aute, vyhnes sa tym komplikaciam pri nexcenych odreninach a zaroven ak sposobis dopr. nehodu, bude to kryte. Poistky si dobre nastuduj. Dobra vec.

anavi

Cena je v pořádku.Auto od Alama jsme měli několikrát, nikdy žádný problém.Cena přes internet, přes zprostř. agenturu /např. Rentalcars/ je většinou vždy nižší než obj. přímo od půjčovny.

Pavel

Ahoj,

díky všem za informace.

@Libor – co se týče toho extended protection – v podstatě se jedná o SLI, ne?

Odpovědnost za způsobenou škodu (na zdraví či majetku) by mělo krýt i klasické cestovní pojištění, pokud si to v něm sjednáš. Samozřejmě záleží na výši plnění a ceně a jestli se vyplatí to nebo SLI. Je teda pravda, že milion USD je milion USD.

Pavel

Libor
Pavel:

Nejsem odborník na pojištění. Kromě SLI tam bude asi i něco dalšího (možná snížení spoluúčasti?, už si to nepamatuju). Určitě je v klasickém cestovním pojištění i odpovědnost za škodu vzniklou při řízení auta? Tipoval bych, že spousty turistů nemá tato rizika v USA pokrytá.

Pavel
Libor:

Procházel jsem si výjimky z pojistného plnění a nic o škodě způsobené řízením vozidla tam není. Ale zase ta částka – u těch našich cestovních pojistek je to do 10M Kč a přes 5M už to bývá drahé. 1M USD je prostě jistota.

Petr Antal
Pavel:

„Odpovědnost za způsobenou škodu (na zdraví či majetku) by mělo krýt i klasické cestovní pojištění, pokud si to v něm sjednáš.“

U klasického cestovního pojištění jsou obvykle mezi výlukami z plnění právě škody způsobené provozem motorového vozidla.
Je to zpravidla uvedeno ve všeobecných obchodních podmínkách na straně 4, odstavec 12, fontem Arial 4…

Pavel
Petr Antal:

Obvykle mozna, ale ani ve Smluvnich ujednanich, ani Vseobecnych pojistnych podminkach pojistovny, u ktere jsem byl naposledy pojisten, jsem nenasel nic, co by zakladalo vyluku z pojisteni v pripade zpusobeni skody ci ujmy na zdravi motorovym vozidlem… Vyluka z pojisteni se sice vztahuje na motorova vozidla, ale o zpusobene skode tam neni ani slovo.

Simona

Ahoj, taky máme půjčené auto typu Ford Escape od Alama a máme zde zahrnuté pojištění CDW (havarijní pojištění), SLI (dodatečné pojištění zodpovědnosti za škody), TP (ochrana proti odcizení vozidla), 3rdPL (pojištění případných způsobených škod třetí stranou), UMP (ochrana nedostatečně pojištěného motoristy)ale stejně zde máme napsané: Náhrada vzniklých havarijních škod není součástí této rezervace, takže vůbec netušim co to znamená, a co bysme si měli ještě připojistit – LDW?

Pavel
Simona:

LDW by melo byt pojisteni proti odcizeni vozidla. Podle toho, co pises, by „nahrada havarijnich skod“ mela byt pokryta. Zkus napsat dotaz primo na Alamo, reaguji velice rychle.

Marcela

Ahoj, jedeme za tyden a mame take pujceny Ford Escape od Alama s uvedenym pojistenim jako Simona. Byl to balicek ALL inclusive se vsema pojistenima co tam meli uvedene. Zeptam se jeste na miste, zda je nutne neco dokoupit a dam vedet. Od Alama urcite vychazi nejlevneji pro ridice mladsi 25 let, protoze pro ne maji primo balicek. Teda aspon ja nic lepsiho nenasla ani po projiti ruznych diskuzi. Mimochodem mrknete na http://www.USA-Reisen.de tam byla cena tohoto balicku nejlevnejsi. Pote byl levny jiz uvadeny rentalcars a primo na strankach Alama to bylo drazsi.

Kateřina

Ahoj, máte někdo zkušenosti s platební kartou, kterou chtějí při převzetí vozidla? Prý musí být karta kreditní a embosovaná, ale my máme jen debetní a banka nechce vystavit kreditní, bude to problém? Děkuju za odpověď

Petr
Kateřina:

U které jseš banky? Resp. kreditní kartu si můžeš nechat vystavit u kterékoli jiné banky než té „vlastní“… výhoda je že částky které si půjčovna na kartě blokuje jsou u kreditní karty virtuální peníze z úvěrového rámce karty zatímco u debetní se to blokuje přímo ze skutečných peněz zůstatku.
http://www.mbank.cz/osobni/mkreditky/vyhody.html

Lucka

Ahoj,
máme u Alama booknutý Jeep Grand Cherokee a chtěla jsem se zeptat, jestli budou chtít jen tu cenu, která je ve smlouvě (za půjčení) nebo ještě nějakou zálohu, popř. kolik? A jestli bude stačit CDW nebo je lepší si připlatit za nějaké další pojištění? Díky Lucka

Petr
Lucka:

Záleží přes koho to máš rezervované, jestli přes alamo.com (což bych nedoporučoval) nebo přes nějakého osvědčeného zprostředkovatele (AutoEurope, holidayautos, apod.). Vše by ses měla dočíst ve smlouvě a podmínkách trarifu, takhle z ale obvykle se částka blokovaná na kartě pohybuje někde mězi 300-500 USD.
Já si beru pojištění bez spoluúčasti (ohne Selbstbeteiligung) s připojištěním pneu a skel + asistenční službu pokud není zahrnuta v tarifu.
http://zkracovatko.cz/8WOVb8

Karel

Půjčil jsem si auto od Alamo přes Rentalcars ve Skotsku za vcelku výhodnou cenu 233€ na 6 dní včetně pojištění. Na letišti v Edinburghu mi při předávání klíčů vysvětlovali, že musím ještě mít „depositiv“ 213€. Po příjezdu jsem zjistil, že mi těch 213€ strhli z karty a po dotazu na Rentalcars jsem se dozvěděl, že jsem souhlasil ne s depositivem, ale připojištěním GoZen insurance – L99.96 + Roadside Assistance – L34.98 + VAT – L26.99 = Total – L161.93, což je těch 213€. Takže ve finále mě půjčení auta stálo 446€!! Moje chyba, ale asi to zkouší na všechny…

Honza

Ahoj Alamo v USA naprosto bez problémů! Až s neuvěřením bez problémů, mohu jedině doporučit.

Mel jsem od Alama vypujceny auto u z vickrat a nikdy zadny problem. Kdyz pujdes treba na Expedia, tak dostanes na vybranou celou haldu pujcoven a zjistis, ze pokazdy je jedna nejlacinejsi ten ktery tyden a vzdy jina kategorie. Stoji tro za to nekdy to vzit, nekdy ne a nekdy je dobry to hlidat, protoze sew to meni a muze se stat ze najednou vylitne cena ktera se zda nepravdiva ale je to vpravda a stoji to za to. Pozor ale, za dva dny uz to nebude a musis pak hlidat dal. A bacaha na pridavky re: pojisteni. Agenti nesmi nalehat ale muzou nabidnout a nekdy to zni jako neco jineho ale je to jen a jen extra pojisteni. Oni z toho maji bonusy, kolik extra prodaji.

Good luck.

jarda heimlich

Ahoj vsichni, chtel bych se zeptat, jel jsem do statu na dovolenou a pres Studenta sem si objednal auto s full cover insurance, proste jsem tam chtel mit vse copotrebuji, kdyby se cokoliv stalo.
Dojel sem si vyzvednout auto na pobocku Alama na Manhattan a tam lady za stolem rekla, ze musim jeste zaplatit
PAI or PAI/PEC $ 6.90 per day
Roadside plus $ 4.99 per day
X 11 dni = $ 141.70

takze 141 dolaru navic. Kdyz sem ji argumentoval obejdnavkou s full cover insurance a ze to nepotrebuju, tak mi rekla, ze mi bez toho auto neda.(papir mi na to samo nedali)
Ted kdyz to reklamuju, tak si me prehazujou jako horkej brambor a rikaj ze jsem to platit nemusel a ze to je navic.
Tak je potreba platit toto pojisteni nebo ne….?? CO mam delat? Student a jejich partner Ofran tvrdi, ze jsem to nemusel platit a vujadreni od Alama jeste nemam, ale mam obavu ze reknou, ze jsem si to vyzadal sam… ( na co, kdyz sem si zaplatil full cover insurance, ale asi z toho maji provize)
Tak kdo ma ted pravdu…..
Prosim o radu… popr. jak to vyresit.
Dekuji

Jarda

Ted kdyz to reklamuju

jarda heimlich

Tak jsem dostal od spolecnosti Ofran drive more CZ s.r.o. vyjadreni, kde jsem podle Alama nebyl k nakupu nucen a pojisteni bylo volitelne… ( selsky rozum mi rika, ze kdyz si neco objednam se vsim vsudy , tak si asi nebudu k tomu neco prikupovat).
A dodnes vidim a slysim to pani, ktera mi rekla ze mi to auto bez toho neda a ze s tou spolecnosti je vic problemu.
Takze doporucuju, jestli se vam to stane, hned zavolat na vaseho prodejce at to telefonicky vyresi ( ja spechal na auto, jeli jsem 11 hodin do jizni karoliny) takze jsem cekak nemohl pul dne.
Anebo si od nich nechte napsat potvrzeni, ze bez toho pojisteni by vam to auto nedali.
Kdyz nebudou chit, tak si je natocte na telefon, to je podle me jedina obrana.

Jarda

Anthony
jarda heimlich:

Je to pár měsíců zpatky co jsme u Alama pujcovali auto. Rezervaci jsem záměrně provedl přes jejich UK mutaci abych neměl problémy jako ty. Na přepážce nám taky cpali všemožná připojištění včetne Roadside. Stacilo rict, že nechci nic navíc jen to za co jsem zaplatil.

Chci jen říct, že se vyplatí půjčovat auto přímo a ne přes třetí stranu. I když jsem původně měl v plánu taky rentalcars.

Za víc jak měsíc v USA i když jsme to hlídali tak jsme dostali jednu pokutu za nějakých 60 dolarů…i když byla řádně uhrazena, od ALAMA přišla do ČR obálka, že si strhávají 13 dolarů za tu pokutu. Už si nepamatuji čím to odůvodnovali. Ale jsou to hajzlové.

Denis

Ahoj,

nyní je i možnost si pohodlně vybrat auto v ČR na https://www.renbo.cz/auto-moto podle lokality, ceny a hodnocení.

Štěpánka

Ahoj, prosím o radu. Máme půjčené auto od Alamo, a před pár dny (jsme stále na dovolené) do nás nacouvala paní (její vina, kterou přiznala) a poškodila celkem slušně blatník. V Alamo nám auto vyměnili, policie to s námi všemi sepsala, paní kontaktovala svou pojišťovnu a nahlásila to jako svou chybu. My jsme pojištění nezávisle u Insurance4carhire, všechno základní v pojistce je plus klíče, rozbité okno atp., ale nejprve musíme něco zaplatit a potom do měsíce claim vymáhat u nich. Zatím po nás nikdo nic nechtěl, ale nevíte náhodou, co máme očekávat? Vyřídí si to Alamo s pojišťovnou té paní, co to způsobila, nebo budou chtít něco po nás?

Lenka

U Alama jsme měli půjčené auto přes ofran – http://www.ofran.cz/1005-cs/Ofran.aspx – cena byla nižší než na oficiální půjčovně. Nic navíc nám tam nevnucovali a zaplatili jsme pouze to, co jsme si nacvakali při objednávce, žádné další náklady, jak uvádí u hodně půjčoven, že pak cena nakonec byla o 50 % vyšší než si zarezervovali

Jiří
Lenka:

TAky jsme jeli přes ofran – hodně jsme se rozhodovali na základě zkušeností a komunikace s půjčovnou. Konkrétně jsme měli půjčené auto do USA na letišti nás vyzvedl Alamo express do půjčovny a vše v pořádku, můžete použít i debitku – stačí,aby byla embosovaná.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: