USA

Vstup do kaňonů Antelope

Milada

Dobrý den, nemáte prosím někdo aktuální informace o tom, jak se lze dostat do Antelope kaňonů v Utahu? Z toho, co jsem četla, vyplývalo, že tam přijedeme, zaplatíme, nejspíš vyčekáme frontu a půjdeme (resp. pojedeme). Teď jsem ale narazila na článek, podle kterého to vypadá, že už se tam kvůli velkému zájmu nedá dostat individuálně, ale jen s předem zamluveným termínem s agenturou.
Děkuju, Milada.

Zkušenosti čtenářů

d.

ne, byla jsem tam vloni v kvetnu a je funguje to tak, jak popisujes. zustala jsem v kempu ve meste Page a chce tam být u brány brzo rano, cekala sem jen 30 minut, na vstupenky a pak už to slo rychle.

gabina

ahoj
my tam byli pred par lety. Prijeli, zaplatili, pockali asi hodku a sli do kanonu. Parkuje se hned u cesty u kanonu, ve vesnici nic neni.
Poledni prohlidky byly nejdrazsi kvuli fotografickemu svetlu. Jinak provadeji indiani, je to v jejich rezervaci. Stoji to za to.

Milada
gabina:

Děkuju za odpovědi,  dotaz jsem ale vznesla proto, že zmíněný článek záležitost s rezervací uváděl jako letošní novinku, proto by mě zajímalo, jestli už tam někdo byl a jestli je to pravda nebo jestli to byla jen propagace nějaké cestovní agentury, nedalo se to z toho vyčíst. Zkusím to tedy ještě za pár měsíců, jedeme tam v září. Mimochodem udělala jsem v dotazu botu, kaňony jsou samozřejmě v Arizoně.

pdmlynek

 
Antelope Canyon je vážně jeden z nejlepších míst kde vidět nádheru amerického jihozápadu.  Souhlasím s tím co d. a gabina píšou.
 
Jak asi už víš, tak jsou 2 kaňony: Lower Antelope Canyon a Upper Antelope Canyon.  My jsme si vybrali Upper (36°51’43”N 111°22’28”W).  Z parkoviště u cesty kde si koupíš vstupenky vás vezou 4×4 korytem vyschlého potoka ke kaňonu.  Ve vnitř kaňonu máte akorát hodinku.
 
Bohužel, jsou velice populární.  Problém je, že je to poměrně malé místo: pár metrů široký, asi 200 metrů dlouhý.
 
Protože poptávka je daleko vyší než je míst, tak ceny jsou docela vysoké.  My tam byli v listopadu 2014, a za nás 6 (3 dospělí, a 3 teenagers) vstup na reservaci byl 50 USD a dalších 135 USD za lístky do kaňonu.  Je to otevřeno docela krátkou dobu (v listopadu první tůra byla v 9:30 poslední v 15:00, přes léto déle), protože je potřeba aby slunko bylo docela vysoko aby sluneční paprsky se dostaly alespoň trochu do kaňonu.  Kolem poledne je to nejpopulárnější protože to jsou nejkolmější paprsky.
 
Naše průvodkyně byla výborná.  Ukazovala nám všechno přesně podle toho kde jsme stáli.  Věděla všechno, kde jsou nejlepší úhli, stíny, atd.
 
Taky jsem se o ní naučil něco o tom jak pomáhat jiným.  Moje děcka a já jsem fotili jak jsme mohli.  Ale brzo jsme zjistili že ty fotky nevypadají tak dobře jako ve skutečnosti.  Trochu jsme se zklamali, nevěděli jsme si jak to vylepšit.  Průvodkyně k nám přišla, usmála se “mohla bych vám s tím trochu pomoc?”  Můj syn jí dal svůj iPhone, ona na to něco vyťukala a přepla, dala to synovi, a fotilo to výborně.  Moje dcera jí poprosila aby jí pomohla, průvodkyně jí vzala její Sony, mačkala tucet knoflíků, a pak ty fotky taky byli výborné.  Pak se obrátila ke mé, a řekla mí přesně co které knoflíky mám zmáčknou na mojím Nikon N7000 aniž bych jí můj foťák dal.  Byl jsem vykulený a zeptal jsem se jak to věděla.  Ona se usmála, a řekla že jsou vyučení jak to sestavit na každém fotoaparátu co se vyrábí.  Kdyby chtěla aby jsme jí dali foťák na nastavení než jsme šli do kaňonu, tak bych jí nevěřil, ale protože nám to trvalo pár fotek než jsme si uvědomili že máme problém s kterým jsme si jen tak nemohli poradit, tak jsme byli vděční že nám pomohla.

Nela

Ahoj, my jsme byli v Lower Antelope v listopadu 2017. Lístky jsem kupovala den předem přes net – na stránkách agentury, která pořádá komentované prohlídky. Jinak než přes agenturu se do kanonu nedostaneš. Vstupenky se prodávají i na místě za stejné peníze jako na netu, ale nemáš jistotu, že se dostaneš na preferovaný termín. Náš průvodce nám říkal, že v sezoně (červenec, srpen) čekáš i dvě hodiny na to, aby ses do kanonu dostal.

Zkusenost z lonska. Zaplaceno pres internet na urcitou hodinu. Po príjezdu cca pul hodiny predem se jen cekalo. Náš čas už dávno vyprsel. Cekalo se ještě asi 2 hodiny na slunci a pak jsme to vzdali a reklamovali. Indiani asi za týden peníze vrátili. Urcite nechodit o víkendu. Snad jak pise někdo nahoře. Prijet brzo rano a zkusit to. I když ale ráno tam nejsou ty krásne stíny.

king

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Milada

Dobrý den, přibližně před rokem jsem tu vznesla dotaz, a protože jsem posléze učinila osobní zkušenost, zde je, byli jsme tam vloni v polovině září: Antelope kaňony jsou doslova přecpané turisty a bez předchozího objednání se tam lze jen těžko dostat. Zvolili jsme Lower kaňon, protože tam nezáleží na čase, kdy tam jdete, vstupenky jsme objednali v agentuře Ken’s Tour (50 USD), platili jsme hotově až na místě, v objednaný čas jsme nastoupili s indiánským průvodcem na prohlídku, jediným problémem bylo velké množství turistů, takže nás průvodce neustále poháněl kupředu, hned za námi šla další skupina. Ale jak teď koukám na stránky Ken’s Tour, letošní září už je tam polovyprodané a platbu už chtějí předem.  V každém případě to ale stojí za to, je to nádherná záležitost, jedna z nejkrásnějších věcí, které jsme na západě USA viděli, a to jsme tam byli už třikrát.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: