USA

Půjčení auta v USA – kauce

Ilona

Ahoj, můžete mi poradit, jak vysoká bude kauce při vypůjčení auta (střední tř.)v Kalifornii na 11 dní v Alamu?

Zkušenosti čtenářů

Radka

Zdravim.
Pujceni auta je pouze na creditni kartu.
Tady je officialni stranka Alama na prave strane si vloz
udaje od kdy do kdy a kde si ho chces pujcit a budes mit
predstavu kolik to bude stat.
http://www.alamo.com

Libor

Ahoj, kauce je asi 35% celkove ceny za pujceni auta. Samozdrejme se to muze lisit spolecnost od spolecnosti.
Z vlastni zkusenosti nedoporucuji si pujcovat auto primo pres stranky pujcoven, ale pres zahranicni poskytovatele, nebot ti vzdy nabizeji plne kryti pojisteni a je to levnejsi.
Kdyz ted narychlo srovnam pujceni auta v kalifornii na 11 dni, tak na http://www.alamo.com se destanete na cenu od 480 USD a vyse, kdezdo u http://www.rhinocarhire.com dostanete cenu od 304 USD za stejny vuz a je to i s pojistenim. Ja si u nich pujcil auto pred 3mi mesicu a naprosta spokojenost. Kauci mi blokovali na karte jen prvni polovinu celkove doby vypujceni, a auto jsem vracel s prasklym sklem, poskrabane a trosku odrene a nic jsem neplatil.
Hezkou cestu do USA.

pro Libora
Libor:

Praskle sklo, poskrabane a trosku odrene. Dalsi curak ze Zimbabwe co dela v Americe ostudu.

Libor
pro Libora:

Tak kdyz jedes po prasne ceste v Nevade, tak se muze stat ze ti vleti kaminek do skla a praskline se zvetsi, to neovlivnis. Stejne tak kdyz jedes autem nejen po asfaltce, tak pocitej s odreninami na aute od keru apod. Tak snad uz jsi ted chytrejsi a odpust si priste takove hloupe konetare. Diky.

pdmlynek
Libor:

Musí se s kameny co létají do oken se musí počítat. Kamení hážou hlavně náklaďáky když jedou proti. Není to po prašné cestě, ale po štěrkové cetě.

Co je doporučované, a co my dělali když jsme jeli po štěrkové cestě na polární kruh je že když vidíš náklaďák který jede proti Tobě, ne uhnout co nejvíc do prava, zajet čumákem do keří, a zastavit. Tím že zajedeš do prava (cesta po Dalton Highway za polární kruh je sice štěrková, ale je obrovsky široká) se vzdálíš do házejících šutrů, tím že si dáš předek auta do keří si snížíš úhel nárazu, a tím že zastavíš se Ti sníží rychlost nárazu. Sice prasklé skla jsou časté na Dalton Highway, ale my jsme štěstí měli.

pdmlynek
Libor:

Otázka ale taky je, jestli to chceš riskovat s debitní kartou. Když se něco stane, a pak Ti vyberou peníze z účtu, tak co budeš dělat? Stalo se mi několikrát že jsem měl spor s autopůjčovnou, a mohl jsem to nahlásit bance že nesouhlasím s tím co mi autopůjčovna nachargovala. Kdybych dal debitní kartu, tak bych měl po ptákách.

Libor
pdmlynek:

Příspěvky výše jsou od jiného Libora, já jsem si takto nepoškodil auto ani v Kanadě nebo Austrálii na dlouhých úsecích štěrkových cest. Kauci jsem v USA asi žádnou neplatil, na mé debetní kartě jsem na ní ani neměl limit, ten byl jen o málo vyšší než půjčovné na 4 týdny (v jiných případech kratšího půjčení si na to nepamatuju, ale asi také ne).

S debetní kartou být problém nemůže právě kvůli tomu limitu, který si můžu nastavit v internetovém bankovnictví podle potřeby. Kreditní kartu jsem v životě neměl, pro mě by byla její jediná výhoda, že bych měl širší výběr půjčoven v USA. Když jsem něco platil po internetu a chtěli vyplnit číslo kreditní karty, vždy fungovala embosovaná debetní (na pohled nerozeznatelná od kreditní.

Leoš
pro Libora:

tedy pane wachmeister Vy jste hlava

Leoš:

Hlava? Kokot je to. Podobne sracky vypousti z drzky i na jinych diskuzich. Blbej jako jeho fotr.

Jiny Libor

V Alamu v Kanade jsem si pujcoval i na debetni embosovanou kartu, stejne jako v nekterych jinych pujcovnach v USA.

analot
Jiny Libor:

Jo, podle totoho článku http://www.autopujcovny24.cz/clanky/vyhnete-se-pastem.php by neměl být s debetní kartou problém, spoléhám na to, že to tak bude.

Pro Illonu !

Proc se nezeptas primo Alama misto tady tech „odborniku“ na vsecko ?
Komu asi bys verila ???

Jaká kauce? Stačí kreditkarta a pojistka.

Karakoram

Na zlatou American Expres nemusiš nic řešit a pojištěné je všecho co přes ní zaplatíš, tedy neplatíš žádnou pojistku která bývá většinou stejná jako půjčovné. Bez kreditky ti auto nepujčí. Je mi jasný, že tady je to baťonožský fórum tak vám děcka moje ušatý prozradím tajemství.
Je půjčovna jménem Rentawreck.com a ti bez kreditky auta půjčují, udělal to kámoš ale obden mi volal abych pro něj přijel ze skřínkou na nářadí, že se mu něco zesralo, na cestu from coast to coast bych to rozhodně nedoporučoval ale na flákání se nějakou tu majli kolem komína klidně.

Ivan

Přímo na stránkách půjčovny Alamo je uvedeno, že půjčují i na debetní kartu. Jedinou podmínkou je předložení zpáteční letenky. Kauce je stanovena ve výši 400 dolarů.

Lukáš

Auto jsme si půjčovali ted přes OFRAN, který spoluprace s Alamo. V LA na tebe před letištěm čeká exptress Alamo bus a zaveze tě rovnou do půjčovny. Tam nám přiřadili auto – zaplatili jsme debitkou, žádná kauce, žádné extra poplatky, jak někteří píšou. Vše v pořádku. Auto doporučuju nafotit, kdyby náhodou chtěli něco pak nahradit – škrábanec nebo něco. Jinak se nám povedlo vrátit auto o 2 hodiny dýl, jak ve smlouvě a jediné co se stalo, že týpci se nám smáli a upozornili nás na to, že jsme v LA a že tam se musí počítat s 3hodinovou zácpou na hlavních tazích – takže tak pro  info, jestli pojede vracet auto přes celý město mít dostatečnou rezervu 😀 neplatili jsme nic 😀 super jednání.

Honza
Lukáš:

Čus! Hele, souhlas. Ať už si půjčíte auto v USA u Ofranu nebo jinde, nafoťte si ho. I když, zrovna u této firmy jsem to nikdy nepotřeboval.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: