USA

Práce na Havaji

Zuzka

Zdravím všechny cestovatele:)
Plánujeme s kamarádkami work and travel na Hawaii…je to jedno z míst našich snů, takže bych se chtěla zeptat jestli někdo máte zkušenosti s prací a ubytováním? Jak moc je obtížné si tam sehnat práci, zda-li vůbec a na kterém z ostrovů se hledá práce nejlépe? Jak to tam tak vychází finančně třeba na ty tři měsíce? Děkuji předem za jakoukoliv reakci.

Zkušenosti čtenářů

Alan

AHOJ HOLKY. TENTO ROK A NEBO ZAČÁTKEM PŘÍŠTÍHO ROKU, BYCH RÁD ODLETĚL NA HAWAII, ASI TAK NA 2 AŽ 3 MĚSÍCE, ALE NIKDO TAK DALEKO NECHCE CO ZNÁM. CHCI SE ZLEPŠIT V AJ. A TROCHU TO TAM POZNAT. NĚCO UŽ JSEM PROCESTOVAL, ALE HAWAII JE HAWAII. RÁD BYCH POZNAL NĚKOHO, KDO MÁ FAKT ZÁJEM ODLETĚT NA HAWAII. JE NI 30 A JSEM NORMÁLNÍ POHODOVEJ KLUK. EMAIL [email protected] PŘEJI PĚKNÝ DEN.

Ládˇa
Alan:

Ahoj. Taky bych letěl a tak dejte nějaké podrobnosti.nejlépe se vše probírá osobně.Zavolejte na 736608048 nebo napište. Ládˇa

Zuzka
Ládˇa:

Ahoj kluci, no u nás je takový menší problém s tím časem…jak už jsem psala tak plánujeme program work and travel takže to je jen přes léto a my určitě pojedeme konec června až září jelikož jsme všechny tři studentky, takže nevím jaké jsou vaše plány:)a vy víte nějaké info ohledně té Hawaii? Už jste zjišťovali co a jak?

Alan
Zuzka:

AHOJ HOLKY. ZAŘIZUJÍ SE VĚCI NA ODLETU SMĚR HAWAII ALAN.

Zuzka
Alan:

Ahoj Alane, tak pak napiš za kolik si sehnal letenku, protože jak tak koukám po netu, tak ty ceny jsou šílené:)Hodně zdaru přeji.

Zuzka:

ČAU ZUZO DÁM VĚDĚT ALAN.

erika

ja s kamaratkou sme tam boli tri mesiace tento rok v lete 🙂 cez student agency sme sa tam dostali ale to bola skor taka nahoda lebo sme sa hlasili do Hollywoodu..ak este treba nejake info tak daj vediet mozem ti napisat co a ako..neviem ci si uz stihla nieco pozistovat alebo nie 🙂

Zuzka
erika:

Ahoj Eriko,jako že jste byli přímo na Havaji?No jako my jsme zkoušeli jak Student Agency tak CCUSA a v obou nám řekli,že na Havaj práci nám nikdo nesežene, že jim nabídky odtud nechodí. Akorát vlastně ve Studentu říkali, že jim loni přišlo 5 míst na Havaj do mekáče, tak nevím jestli jste to nebyli zrovna vy:).Tak už to tak nějak zavrhujeme, ale pokud bys o něčem věděla, tak moc moc prosím o nějaký kontakt na práci. Chceme to začít už tento měsíc vyřizovat, tak bychom měli pomalu řešit, kterou tedy lokalitu:). Jsme tři holky, myslíš, že se dá něco sehnat pro tři? Dokonce jsme se rozhodli, že si i připlatíme za to, že nám tam seženou oni práci, jinak už jsme totiž v USA jednou byli na Independent a nebyl problém, ale to jsme byli v Coloradu, ale na Havaj je to podle mě asi složitější. Pokud bys měla kontakt na nějakou práci, byla bys nejhodnější. Ozvy se mě klidně na e-mail [email protected]. Díky moc.

Monika

Ahoj Zuzka 🙂
Ja idem tiez na work&travel cez Student Agency len problem je v tom, ze som si dala balicek, ze mi pracu najdu oni..ale ziadne ponuky sa mi tam nepacia..ja som chcela LA alebo Hawaii..tak rozmyslam, ze si to zmenim na balicek Independent..tu je zas problem v tom, ze nechcem ist sama :/
Neviem ci viete, ale USA ma podmienku, ze musis vycestovat najneskor 15.6.
Bolo by super ak by sme sa dohodli a sli spolu hm?
Urcite mi odpis ak mas este zaujem..

Lenka

Ahoj všetci,

potešili ste ma svojimi príspevkami. Tiež by som rada na Hawai cez Student Agency. Odchod by som brala čo najskôr /co nejdřív/ …

Mohla by som poprosiť o info aké boli Vaše náklady na cestu a či sa to vyplatilo? Na oplátku dám rada info o Indonézií – keby sa niekto chystal 🙂

Tak čo? Kedy odlietame? 🙂

Leos

Mam zajem taky vypadnout!!! Dejte mi prosim vedet jestly nekdo letite a jak to je s nakladama.

Katarina

Ahojte,

toto leto idem tiez do Honolulu uz mam vsetko kupene Tak sa len po praci obzeram:)

Zuzka
Katarina:

Ahoj a už máš i víza a letenku?;)

Katarina
Zuzka:

Hej mam

Marek

Ahojte, mam zaujem o viac info k tejto teme. Nieco konkretne, vyska nakladov, plan cesty, proste podrobnosti 🙂

Terka

Ahoj, práci na Havaji bohužel nejspíše neseženeš, protože je potřeba povolení k pobytu a i tak dají zaměstanavatelé práci někomu z místních obyvatel, samozřejmě to můžeš zkusit. Viz například na http://www.havaj.info

Radegast66666
Terka:

… Terko ,opravdu ses si jista s tou informaci ,kterou jsi napsala ??……………………………………………………………………………Muzu pomoct a to plati i pro dalsi co hledaji praci v US. Vetsinou se bude jednat o praci v Chicagu a blizkem okoli ,ale je moznost i Californie nebo jine staty ,ovsem bude to spis vyjimka. Pro chlapy prevazne prace na stavbach vseho druhu (obcas jsou tu zvlastni stavebni specifika ,se kteryma se v Evrope nepotkate…tzn. jine pracovni postupy pri zednicine ,tesarine apd. nebo prace, ktere se v Evrope pouzivaji opravdu minimalne ,jako npr. Siding),dale uklidy vsemoznych druhu marketu,kancelari, kin a jine . Pro holky taktez plati ty markety, kancelare ,kina a dale hlavne uklidy domu a apartamentu, hlidani deti a opatrovnictvi starsich lidi ,barmanky nebo servirky .Jinak pochopitelne je zde moznost pracovat na dalsich stovkach pracovnich pozic ,ale ty pro Vas ,kteri budete bez pracovniho viza( coz bude asi vetsina z Vas )jsou ve velke mire nedostupna. Ovsem ne vzdy to plati a tak neni vyloucena ani tahle moznost pracovat zde jako IT ,inzenyr , apod.

Lukáš
Radegast66666:

Čaute, taky sháním nějakou práci v USA. Tak sjem chtěl poprosit Radegast6666 jestli by mi nemohl poslat nejake info na email?
Jinak jsem na cestovani zatím sám tak pokud by jste se nějak domlouvali nebo chtěli někoho k Vám tak dejte vědět..

Lucie
Lukáš:

Prosimte Lukasi ses tak naivni??Otevri oci!!!Ten zasranej Radegast nebo jak si rika je PODVODNIK!!!!!HLAVNE MU NENALET!!PISE TU NESMYSLY!!!NECHA TE PRIJET DO CHICAGA A OSKUBE TE O VSECHY PRACHY A SKONCIS NA ULICI!!!NENECH SE OBLBOVAT!!V USA JE TEZKY SEHNAT LEGALNI PRACI PAC USA ma dost striktni pozadavky na ziskani viza!!Nebudte lidi hloupy a naivini!!A hlavne se vyhybejte Cechum a Polakum v cizine!Jsou to vsechno vychcany podvodnici!!!!!!

Vlasta
Radegast66666:

Ahoj,

moc tě prosím o bližší info ohledně práce v US. Chystám se tam vyrazit, ale nemám žádné zkušenosti.
Díky předem, popřípadě finanční odměna.

Vlasta

Radegast66666

Zdravim vsechny priznivce o praci v USA. Jak jste si jiste vsimli ,umistnil sem nekolik inzeratu zde v nekolika diskusich pojednavajicich o praci v zahranici a USA . Ted ale po zrale uvaze kompletne odstupuji od vsech svych nabidek na praci a pomoci v zacatcich v US . Jsem normalni obycejny clovek zijici legalne v USA ,zivim se poctivou tvrdou praci . Nejsem zadny mafian ani vyvrhel ani ojebavac ceskych lidi co ceka jen na to ,aby mohl nebohe cechy okrast hned pote jak vylezou z letadla . Ovsem po te jak sem zde umistnil ty inzeraty ,sem byl dost sokovan tim ,jake mne prisly nejake odpovedi a take tim ,co jsem si o sobe precet v nasledujicich diskusich . Upozornuji ,ze nikdy sem zadne zprostredkovani na praci nedelal a to cele mne napadlo ciste nahodou jak sem zabrousil na zdejsi stranky a videl tu velkou touhu mladych cechu se sem nejakym zpusobem dostat.Za ty spousty roku co tu ziju na pocatku jako ilegalni immigrant a dnes uz legalni sem nabyl dostatek zkusenosti jak osobnich ,tak zprostredkovanych a muzu kazdeho ubezpecit ,ze ve vsech tech inzeratech co jsem zde napsal nebyla jedna vec kterou bych nemohl splnit , o ktere sem vedomne lhal za ucelem nejakym zpusobem okrast nebohe pracechtive turisty z ceska . ……………….takze vazeni zadna nabidka prace z me strany uz nebude ,vse je cancelovane ( bohuzel nejde smazat jednotlive inzeraty a nebo to ja neumim …nevim ) . Pro ty normalni a realistycky uvazujici pridavam jen svoji omluvu . Sami vidite co za neprejici a zavistiva pakaz jsou nekteri vasi krajane ,takze podekujte jim ,ze vse zkoncilo driv jeste nez cokoliv mohlo zacit.

Ps: prosim neposilejte mi uz zadne emaily ,nebudu uz odpovidat .

Pauli

zdravim rad cestuji a poznavam jine kultury ale nejvic me zajma havaj a chtel byhc tam jednou žit a pracovat jedou mou nevydou je že mam hrozne velkej problem naučit se jazyky

Igor
Pauli:

No Pauli som natom s jazykmi rovnako.

Igor:

Tak to jeďte spolu a napište, jak jste pořídili.

Tereza

Ahoj lidičky, nechystáte se někdo hned po novém roce na cestu na Havaj??Pokud mi napíšete nějaké své zážitky a zkušenosti budu moc ráda.
díky Tereza

MetalistkaKR

AHOJ JE NIEKTO KTO SI CHCE ZOPAKOVAT POBYT NIEKDE V ZAHRANICI S CIM MAL DOBRE SKUSENOSTI? ALEBO SI PROSTE ODVAZN Y/A A CCHES IST SOMNOU KDEKOLVEK? OZVY S AMI NA
[email protected]

Alena

Havaj je super, jako jiná místa v USA, není čeho se bát 🙂

Situace s prací na Havaji je taková, že na sezónu se tam přemístí velká čast obyvatel Aljašky a jiných států s chladným podnebím. Zaměstnavetelé samozřejmě dávají přednost jim před nějakými cizinci kdoví odkud.

Paja

Lidi vazne neblaznete, na Hawaii je prace uz tak malo i pro mistni, legalnich pristehovalcu je tam spousta a k tomu je fakt, ze tam jezdi amici na leto, takze na nekoho bez prac. povoleni necekaji. Nestoji jim to za ty veliky pokuty …. a vam za vystehovani z usa a zakaz vstupu do zeme min. na 10 let.

Viktoria

Kazdy chape ze Hawaii je Hawaii. Urcite je to uzasna skusenost do zivota ci uz ako dovolenka alebo parmesacny pobyt s nejakou robotkou. Nasla by sa medzi vami nejaka osoba, ktora by tam nechcela ist len na par mesiacov ale ostat? Rozbehnut tam nieco svoje alebo najst jednoduchy job (co je pre velku nezamestnanost tazke). Nechcela by som tam byt v meste, ale zacat tam od nuly a aspon sa o to pokusit a mat pri sebe nejaku financu rezervu. Je to tazke, lahko sa hovori/pise. Ak by mal niekto zaujem, ozvyte sa.

Dan
Viktoria:

Ahoj Viki idem do toho s tebou,beries?

Dan:

Hmm 2 Slovaci se hledali!!!

Barbora

Ahojte vsetci milovnici Hawai:)
Viete ako by som mohla dostat sezonnu pracu/viza na Hawaji ked nie som student? Anglinu mam plynulu a tiez by som brala zalozit neskor vlastny business a zostat tam legalne navzdy ale na zaciatok prosim vie niekto poradit ako zacat pre nestudenta? Diky 🙂

Barbora:

Asi jedině najít si amerického manžela.
Slovensky a česky je to Havaj, v angličtině Hawaii.

Dominika

Dobrý deň, sme tri kamarátky, nie sme študentky. Prosím Vás vedel by nám niekto poradiť ako si najjednoduchšie nájsť prácu na Havaji? Ďakujem za každú reakciu 🙂

Nasťa

Ahoj lidi, nechystáte se někdo letos na Hawai? Pracovat? Na 3 měsíce?

Yana
Nasťa:

ahoj Nasti, odlétám 1.6. směr Honolulu, pokud máš zájem, písni na mail [email protected] 😉 aloha

Helena

Ahoj!
Chystáme se s přítelem na low cost dovolenou na Maui na duben a květen 2016, mohl by nám někdo poradit levné ubytování? Chtěli bychom surfovat. Děkuji! [email protected]

Kateřina

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné odcestovat za prací na Hawai a co to obnáší jestli je tu někdo kdo má zkušenosti  Děkuji

Kateřina

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné odcestovat za prací na Hawai a co to obnáší jestli je tu někdo kdo má zkušenosti  Děkuji

Zbynek
Kateřina:

Ahoj. Prace na Hawaii je komplikovana zalezitost, nebo si vetsinu prilezitosti drzi mistni obyvatele.  Je to tam hlavne o turismu. Budes prekvapena kolik co stoji a kolik vydelas jako servirka. Myslim, ze je prima Hawaii navstivit a uzit si na par tydnu ale na delsi dobu pravdepodobne zjistis, ze je tam celkem uzavrena komunita a ze po par tydnech uz znas ostrov.

pdmlynek

Vím že to asi víš, Kateřino, ale si potřebuješ najít co je potřeba aby jsi mohla pracovat v USA.  Narozdíl od Francie, Dánska, Velké Británie, atd., kteří považují Réunion, Grónsko, Bermuda, atd. jako vzdálenou zem kde místní lidi si dělají věci jinak, tak Hawaii je části země USA stejně jako Kalifornie, New York, nebo Florida.  Federální zákony ohledně nárok na práci v Hawaii pracují stejně jako kdekoliv jinde v USA.
 

Kateřina
pdmlynek:

Děkuji za odpověď, tohle vše mám zjištěné  spíš mě zajímá osobní zkušenost nebo někdo kdo tam žije či pracuje aby mi to přiblížil.

Kateřina
pdmlynek:

Děkuji za odpověď, tohle vše mám zjištěné  spíš mě zajímá osobní zkušenost nebo někdo kdo tam žije či pracuje aby mi to přiblížil.

anonym

Nazdar, su už 3 měsíce a všecko de. Plánuju tu ještě pár měsíců zůstat. Kdyžtak napiš :)….kdyby se sem nekdo chystal, výhodný kurz jasný 😉
Mahalo

Monika
anonym:

ahoj, začínám se pohlížet po práci na Havaji, tudíž i zjišťuji ceny pronajmu ubytování, auta, školy apod. Budu vděčná za jakoukoliv pomoc

anonym

Ahoj Moniko, sepiš co by tě zajímalo na [email protected]. Pokud to bude v mých silách, pomůžu. Aloha 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: